Nowoczesne domy na każdą kieszeń!

homify Dom prefabrykowany
Loading admin actions …

Marzy Ci się zmiana domu na nowocześniejszy i bardziej energooszczędny ale myślisz, że taka inwestycja pochłonęłaby wszystkie Twoje oszczędności? Za mniej niż myślisz, możesz kupić gotowy dom modułowy w naprawdę konkurencyjnej cenie. Dziś w homify zaprezentujemy ofertę modułowych domów firmy Cube, z siedzibą w mieście A Coruña w północnej części Hiszpanii – Galicji.

Cube to grupa ponad czterdziestu wykwalifikowanych specjalistów z branży budowlanej, którzy konstruują komfortowe i nowoczesne domy modułowe przeznaczone dla całej rodziny za mniej niż 280 000 zł. Możemy wybierać między dwoma podstawowymi kategoriami: Cube i Cube Basic i różnymi modelami domów w zależności od naszych potrzeb i preferencji. A ponieważ domy te mają bardzo specyficzny charakter i wymiary, w serii Cube Deco firma ta oferuje również sprzedaż wykonanych na zamówienie mebli i dodatków. Wszystkie te akcesoria są produkowane ręcznie i w sposób przyjazny dla środowiska. Więcej szczegółów poniżej!

​Seria Cube Basic

Pierwszy z prezentowanych domów to prototyp modelu Cube Basic – bryła o wszechstronnym zastosowaniu i dynamicznej architekturze. Widoczny na zdjęciu prototyp ma powierzchnię użytkową 50 m², ale dostępne są także bryły w rozmiarach 36 m² i 75 m². Domy mogą posiadać od 1 do 3 sypialni, a także kuchnię, łazienkę i salon. Ponadto, za dodatkową opłatą., możemy dołączyć moduły takie jak garaż, weranda, pomieszczenia gospodarcze czy basen. Model widoczny na zdjęciu kosztuje 100 000 zł plus koszty transportu i montażu. Posiada on jedną sypialnię i idealnie sprawdzi się jako komfortowy i nowoczesny dom letniskowy.

​Seria Cube

Domy z serii Cube są znacznie większe i występują w dwóch rozmiarach: 100 m² i 150 m². Są to duże budynki, których ceny wahają się między 280 000 zł a 396 000 zł (z wyłączeniem kosztów transportu i montażu). W konstrukcji mogą znajdować się maksymalnie 4 sypialnie, a wszystkie pokoje są duże i bardzo przestronne. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są standardowo w oświetlenie, ogrzewanie oraz system powłok wykonanych z materiałów najnowszej technologii, dzięki którym właściciele mogą cieszyć się domem na wysokim poziomie energooszczędności, niż ten, który zapewnia tradycyjna izolacja. Do modułu można dołączyć te same dodatkowe pomieszczenia, co w poprzedniej kategorii. Dodatkowo dom wyposażony jest we wszystkie niezbędne urządzenia i rolety elektryczne, a także zaawansowany system ochrony i bezpieczeństwa.

Detale

Ten dom w dużym stopniu różni się od poprzednich modeli. Elewacja domów z serii Cube Basic wykonana jest z  gresu porcelanowego w kolorze czarnym, fasady domów typu Cube są z kolei powlekane matowym marmurem w  kolorze Mokka, który uzupełniają kremowe elementy wodoodporne. matowe marmurowe wykończenie. Szkło użyte w ogromnych oknach jest pancerne, kuloodporne i bardzo szczelne, przez co doskonale sprawdza się jako materiał zapobiegający uciekaniu ciepła z wnętrza budynku i sprawia, że cały projekt jest wyjątkowo energooszczędny. Prototyp widoczny na zdjęciu to model 100. Dodatkowo posiada on ganek o powierzchni 15 m², a jego koszt wynosi ok 240 000 zł.

​Wnętrza Cube Basic

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się wnętrzom domów z serii Cube Basic. Z powodu mniejszej powierzchni rozkład funkcjonalny tych pomieszczeń musiał być jak najbardziej funkcjonalny i kompaktowy. Aby nie tworzyć ciasnych i zamkniętych przestrzeni projektanci zdecydowali się na połączenie wielu pokoi ze sobą, przez co kuchnia, a właściwie aneks kuchenny jest praktycznie całkowicie zintegrowana z salonem.

​Wnętrza Cube

We wnętrzach domów z serii Cube znajduje się duży pokój dzienny oryginalnie połączony z kuchnią przez wewnętrzne okno w jednej ze ścian. Po lewej stronie, rozciąga się szeroki korytarz, który komunikuje ze sobą poszczególne pomieszczenia w dom. Podłogi wykonane są z syntetycznych paneli, które doskonale naśladują naturalne drewno. Dodają one ciepła minimalistycznemu wystrojowi utrzymanemu w jasnych, neutralnych barwach.

​Kuchnia Cube

Podchodząc bliżej możemy przyjrzeć się kuchni znajdującej się w domach z serii Cube. Zaprojektowano ją w bardzo funkcjonalny i nowoczesny sposób, idealnie wykorzystując potencjał przestrzenny tego pomieszczenia. Szafki kuchenne w kolorze białym interesującą kontrastują z drewnianym blatem, srebrnym sprzętem AGD i glazurą o barwie szarej. Metalowe wykończenia zapewniają z kolei charakterystyczny połysk całej kuchennej aranżacji.

Prefabrykowane domy modułowe są bardziej ekonomiczną i energooszczędną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa, co może czynić je architekturą przyszłości. Interesują Cię podobne projekty? Koniecznie zobacz także: homify 360°: wyjątkowy domek letniskowy w Mielnie

Chcielibyście zamieszkać w takim domu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu