Jak stworzyć idealne miejsce do nauki dla dziecka? - 6 elementów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak stworzyć idealne miejsce do nauki dla dziecka? – 6 elementów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Pokoje dziecięce - aranżacja i stylizacja dla sklepu Kalaluszek Skandynawski pokój dziecięcy od ARCHISSIMA Skandynawski
Loading admin actions …

Dla każdego dziecka edukacja jest jedną z najważniejszych rzeczy w ich życiu. Aranżując pokój dla Waszej pociechy musicie zrobić wszystko, by było to miejsce skłaniające do koncentracji, kreatywności, ale też nie narażało zdrowia Waszego dziecka (zadbanie o odpowiednie krzesło oraz oświetlenie to podstawa!). Pamiętajcie również, by zapewnić dzieciom odpowiednią ilość półek, szuflad oraz wystarczająco dużą biblioteczkę – biurko powinno być przestrzenią roboczą, a nie blatem do przechowywania kolejnych rzeczy. W dzisiejszym artykule wybraliśmy kilka przykładów, które naszym zdaniem spełniają wszystkie te wymogi, a co więcej, są one atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu z pewnością spodobają się każdemu dziecku! 

Biurko

Projekt Pracowni Świętego Józefa opiera się na stonowanych barwach i klasycznej aranżacji. Miejsce do nauki jest oddzielną strefą całego pokoju i stanowi niezwykle przyjemny kącik. Główną zaletą jest umiejscowienie oraz aranżacja biurka i to właśnie na tym chcielibyśmy się skupić. Po pierwsze – zwróćcie uwagę, że biurko zostało postawione dokładnie pod oknem dachowym, dzięki czemu w ciągu dnia, dziecko ucząc się nie będzie musiało korzystać ze sztucznego światła pogarszającego wzrok. Kolejną rzeczą jest brak rozpraszaczy w zasięgu wzroku, co umożliwi dziecku większą koncentrację. Kolejnym ważnym atutem jest to, że miejsce na biurku zajmują wyłącznie laptop oraz lampka – brak dodatkowych przedmiotów ułatwi naukę, dzięki odpowiedniej ilości miejsca na rozłożenie wszelkiego typu książek, notatek, czy szkicowników. Za taki projekt należy się 5+!

Miejsce do przechowywania

Pokój nastolatki, dom jednorodzinny, Goleniów. Minimalistyczny pokój dziecięcy od Sałata-Pracownia Architektury Wnętrz Minimalistyczny
Sałata-Pracownia Architektury Wnętrz

Pokój nastolatki, dom jednorodzinny, Goleniów.

Sałata-Pracownia Architektury Wnętrz

dziecięcym pokoju każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Dzięki temu zapobiegniecie tworzeniu się bałaganu, a w dziecku wykształcicie umiejętność dbania o swoje rzeczy i odkładania wszystkiego na miejsce. Pokój dziecięcy jest o tyle wdzięcznym pomieszczeniem, że mieszanie w nim różnych wzorów, czy form będzie niekiedy zaletą, a nie wadą. Sałata Pracownia Architektury Wnętrz udowadnia, że w ciekawy sposób można wykorzystać nawet proste i z pozoru nieciekawe zwykłe, białe segregatory. Dzięki ustawieniu wielu z nich w rzędzie w kilku różnych miejscach świetnie uzupełnią otwarte szafki, pozwolą na przechowywanie zeszytów, czy też kartek i przede wszystkim umożliwią pogrupowanie wszystkiego na przykład względem tematyki. Podwieszana półka w intensywnym kolorze sprawia, że całe pomieszczenie staje się energetyczne i z pewnością nie przypomina nudnego miejsca do nauki!

W klasycznym stylu

Classic Design - 230m2 Klasyczny pokój dziecięcy od TiM Grey Interior Design Klasyczny
TiM Grey Interior Design

Classic Design – 230m2

TiM Grey Interior Design

Jeżeli chcecie stworzyć pokój Waszego dziecka w klasycznym stylu Tim Grey Interior Design powiedzą Wam jak to zrobić! Miejsce do nauki, które zaaranżowali jest gwarancją dużej przestrzeni roboczej, wygody oraz odpowiedniej ilości szafek do przechowywania. Tak zorganizowana przestrzeń będzie świetnym miejscem do koncentracji i nauki. Co więcej, zwróćcie uwagę na krzesło – może być praktyczne i dobrze wyglądające jednocześnie! Dzięki regulowanej wysokości i nóżkom na kółkach Wasze dziecko bez problemu dopasuje odpowiednią pozycję do biurka, a dzięki podłokietnikom nauka będzie o wiele wygodniejsza. Koniec z nudnymi, biurowymi krzesłami! Wasze dzieci zasługują na świetny design i wygodę w jednym!

Dla najmłodszych

Pokój dziecięcy Skandynawski pokój dziecięcy od ARCHISSIMA Skandynawski
ARCHISSIMA

Pokój dziecięcy

ARCHISSIMA

Jeżeli jesteście rodzicami radosnego przedszkolaka również musicie pamiętać o stworzeniu mu przestrzeni, w której będzie mógł rozwijać swoje umiejętności i talenty! Biurko dla tych najmłodszych musi koniecznie pobudzać do kreatywnego myślenia i być miejscem, w którym Wasza pociecha z przyjemnością spędzi jakiś czas każdego dnia. Architekci z Archissima udowadniają, że połączenie bieli i drewna z zabawnymi ilustracjami oraz popularnymi ostatnio pomponami stanowią fantastyczne atrybuty dziecięcego pokoju! Wasze pociechy z pewnością każdego dnia będą kolorować oraz bawić się w tak uroczym miejscu, które bez wątpienia rozbudzi ich wyobraźnię!

Dla artystycznej duszy

Antresola, na której umieszczono łóżko, jest świetnym pomysłem projektantów z Suma Architektów, dzięki któremu pokój zyskał dodatkową przestrzeń. Oprócz świetnie zaaranżowanego biurka z odpowiednią ilością szafek oraz dużym naświetleniem z racji okien po lewej stronie, po drugiej stronie ustawiono pianino, pasujące kolorem do reszty mebli. Oprócz świetnego efektu wizualnego, Wasze dziecko będzie mogło doskonalić również umiejętności muzyczne i to w swoim własnym pokoju! Ustawienie pianina i biurka po dwóch stronach pokoju jest naprawdę efektownym rozwiązaniem i nie zabiera za dużo przestrzeni. Dzięki tak rozplanowanej przestrzeni, Wasza pociecha z pewnością będzie mogła kreatywnie i z uśmiechem rozwijać swoje umiejętności i wiedzę!

Miejsce do czytania

​pokój M Eklektyczna sypialnia od NaNovo Eklektyczny
NaNovo

​pokój M

NaNovo

Projektanci z Nanovo wzięli pod uwagę, jak istotne oprócz odrabiania lekcji przy biurku jest również czytanie książek. Specjalnie stworzona do tego przestrzeń pod oknem oprócz pełnienia funkcji przechowywania, jest też leżanką, dzięki której czytanie książek stanie się o wiele przyjemniejsze (niewątpliwą zaletą jest bliski dostęp do naturalnego światła). Jeżeli tylko możecie wygospodarować w pokoju Waszego dziecka miejsce na podobną leżankę lub szezlong, będzie to świetny pomysł! Oddzielenie różnych sfer od siebie – również tej, w której czytamy i w której śpimy, jest niezwykle ważne. Dzięki temu Wasze dzieci będą miały jasno określone na czym w danym momencie powinny się skupić, co zwiększy ich uwagę i koncentrację. 

Szukacie innych pomysłów na aranżację pokoju dla Waszego dziecka? Sprawdźcie tutaj:

Jak urządzić pokój dla nastoletniego chłopca – 6 przykładów

Która aranżacja podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu