Dom modny: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez doomo

Nowoczesny dom z płaskim i skośnym dachem

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Polska architektura w niczym nie ustępuje tej światowej- coraz częściej podziwiać możemy rodzime projekty domów jednorodzinnych o innowacyjnym charakterze. Do takich z pewnością zaliczyć możemy pracę studia architektonicznego Doomo z Katowic – Dom Modny, jak architekci nazwali swój projekt, to oryginalna kombinacja współczesnej i tradycyjnej architektury. Budynek o płaskim, ale i skośnym, dachu odznacza się oryginalną bryłą, śnieżnobiałą fasadą o wielkoformatowych przeszkleniach oraz nowocześnie urządzonymi wnętrzami.

Obejrzyjcie wizualizacje projektu i rzuty poziome wnętrz!

Innowacyjna bryła

Dom modny: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez doomo
doomo

Dom modny

doomo

Całkowita powierzchnia Domu Modnego wynosi 192 metry kwadratowe, plus 39 metrów kwadratowych przeznaczonych na garaż. Jest to wygodny dom na kilkuosobowej rodziny. Szacowany koszt budowy takiego domu wynosi 565 tysięcy złotych.

Na bryłę składają się dwie części- ta o płaskim dachu i ta o skośnym. Ostatnia jest dominująca, ale to właśnie ta pierwsza nadaje bryle dynamiki. W jej skład wchodzi wygodny zadaszony taras, oddzielony od wnętrz wielkoformatowymi przeszkleniami. Otynkowana na biało fasada świetnie komponuje się z drewnem elewacyjnym oraz szkłem. Całość prezentuje się nowocześnie i stylowo.

W całej okazałości

Dom modny: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez doomo
doomo

Dom modny

doomo

Tak prezentuje się dom z oddali. Patrząc na niego z tej perspektywy możemy w pełni docenić jego oryginalny kształt i innowacyjną kombinację materiałów elewacyjnych.

Od strony ulicy

Dom modny: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez doomo
doomo

Dom modny

doomo

Jeszcze ciekawiej dom wygląda od strony ulicy. Z tej strony jego fasada jest bardziej zamknięta, niedostępna, zapewniając mieszkańcom odpowiedni poziom prywatności. Garaż wyróżniono za pomocą jasnych drewnianych paneli elewacyjnych. Pomiędzy szarym fragmentem fasady a garażem znajduje się strefa wejścia, wyróżniająca się soczystym pomarańczowym kolorem drzwi.

Strefa dzienna

Dom modny: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez doomo
doomo

Dom modny

doomo

Parter domu przeznaczono na otwartą strefę dzienną. Dzięki białym ścianom, wysokiemu sufitowi oraz wielkoformatowym oknom udało się osiągnąć tutaj wrażenie jasności i przestronności. Wnętrze wyposażono w sposób nowoczesny i stylowy- nie brakuje tutaj perełek designu, takich jak lampy sufitowe czy stolik kawowy. Wyposażenie cechuje prostota i funkcjonalność.

Kuchnia

Dom modny: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez doomo
doomo

Dom modny

doomo

Kuchnia to przykład aranżacji innowacyjnej i niekonwencjonalnej. Zachwyca zwłaszcza ciekawa mieszanka materiałów wykończeniowych- betonu na posadzce, błyszczących drewnianych paneli na ścianach, przeplatających się z czarną farbą tablicową. Na samym środku pomieszczenia znajduje się biała, nowoczesna wyspa kuchenna, służąca zarówno jako powierzchnia robocza, jak i miejsce do siedzenia.

Rzut poziomy parteru

Dom modny: styl , w kategorii  zaprojektowany przez doomo
doomo

Dom modny

doomo

Oto dokładny rozkład pomieszczeń na parterze, wraz z przylegającym do niego garażem. Pozwala zapoznać się ze szczegółowym metrażem wnętrz i pokazuje, w jaki sposób można je urządzić.

Rzut poziomy piętra

Dom modny: styl , w kategorii  zaprojektowany przez doomo
doomo

Dom modny

doomo

Tak z kolei wygląda piętro domu. Poza główną sypialnią są tu jeszcze dwa mniejsze pokoje, duża łazienka oraz mniejsza toaleta. Pozostałą część piętra zajmuje taras.

Jak Wam się podoba ten projekt od polskich architektów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu