homify 360°: dom w Londynie dla rozrastającej się rodziny

Alicja Olko Alicja Olko
North London House Extension Caseyfierro Architects Nowoczesny salon
Loading admin actions …

Jeżeli Wasza rodzina się rozrasta, to dom, który dla niej stworzycie, musi rozwijać się wraz z nią. Często jednak zdarza się, że lokum, wybrane przez nas dla rodziny, przestaje spełniać wymagania nowych członków- jest po prostu za małe i niefunkcjonalne. Tak też stało się w tym przypadku, w domu w Londynie, który, choć ukochany przez swoich domowników, nie zapewniaj dogodnych warunków mieszkaniowych. Postanowiono go rozbudować, angażując do tego biuro Caseyfierro Architects, którego eksperci przystosowali go do nowoczesnych standardów życia, ale także partykularnych potrzeb tej rodziny. Zobaczcie, jak im się udało!

Dom oparty na kontrastach

North London House Extension Caseyfierro Architects Nowoczesny salon
Caseyfierro Architects

North London House Extension

Caseyfierro Architects

Niezwykłe- kontrast pomiędzy oryginalna bryłą budynku a nowo dobudowaną częścią zachwyca! Pofałdowana, pozaginana struktura dachu czyni z niej wyjątkowy owoc architektury, dodając oryginalności i niepowtarzalności do całego projektu. Dobudowania mogą mieć dwojaki charakter- mogą całkowicie zlać się z wcześniej istniejącą bryłą, lub też znaleźć się w stosunku do niej w totalnym kontraście. Tak też stało się w tym przypadku, i, trzeba przyznać, osiągnięty rezultat jest niezwykle pozytywny. Zwłaszcza, jeżeli spojrzy się na to z perspektywy wnętrza.

Otwarte wnętrze

North London House Extension Caseyfierro Architects Nowoczesny salon
Caseyfierro Architects

North London House Extension

Caseyfierro Architects

Z perspektywy wnętrza można w pełni docenić nietypowy kształt dachu, o którym pisaliśmy wcześniej. Wpływa on na formę sufitu sprawiając, że przywodzi on na myśl swoiste origami. Proste, czarne obramowanie okien powoduje, że ubierają one otoczenie zewnętrzne, z tarasem i ogrodem, w ramkę. Powoduje to, że wnętrze i obszar zewnętrzny zlewają się w jedną całość, a stwierdzenie, gdzie kończy, a gdzie zaczyna się środek, staje się niezwykle ciężkie.

Pod ścianą z okien stworzono specjalny obszar dla tych członków rodziny, którzy są muzycznie uzdolnieni. Co inspiruje lepiej, niż natura na wyciągnięcie ręki? Wystarczy jedynie otworzyć jedno z okien, aby wpuścić do wnętrza świeże powietrze i zapach kwiatów. Kreatywna atmosfera gwarantowana!

Prostota i elegancja

North London House Extension Caseyfierro Architects Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody
Caseyfierro Architects

North London House Extension

Caseyfierro Architects

Nowoczesne dywanowe schody z drewna to kolejny element tego domu, który zachwyca. Ich design jest bliski ideałowi, a poszczególne stopnie wyglądają jakby były ręcznie pozaginane przez rzemieślnika. Unoszą się ku górze bez wysiłku i ciekawie zawijają się pod kątek 180 stopni. Dzięki szklanej, przeźroczystej balustradzie, są bezpieczne w użytkowaniu, a jednocześnie lekkie i delikatne. Szkło, drewno i biel ścian pięknie łączą się w elegancką i klasyczna całość.

Naturalne światło

North London House Extension Caseyfierro Architects Nowoczesna łazienka
Caseyfierro Architects

North London House Extension

Caseyfierro Architects

Nowoczesna łazienka to kolejne pomieszczenie, które jest całkowicie skąpane w naturalnym świetle. Także tutaj zrezygnowano z jakichkolwiek ścian czy podziałów, które mogłyby przeszkodzić światłu w dotarciu do każdego zakamarka. Choć pomieszczenie to jest samo w sobie duże i przestronne, to jednak nabiera zupełnie innego wymiaru dzięki aranżacji jego wnętrza. Neutralna paleta kolorów, zdominowana przez biel i odcień piaskowy, a także liczne przeszklenia czynią z tej łazienki okazałą przestrzeń.

Umieszczenie większych elementów, takich jak wanna czy toaleta, w przedniej części łazianki powoduje, że tylna część pomieszczenia przyciąga wzrok, wywołując optyczną iluzję przestronności. Gdy spojrzy się w górę, dostrzec można rząd świetlików w suficie, które dodatkowo wpuszczają światło do tego wnętrza.

Jasno i przestronnie

North London House Extension Caseyfierro Architects Nowoczesna garderoba
Caseyfierro Architects

North London House Extension

Caseyfierro Architects

Na końcu spoglądamy do odnowionych pomieszczeń mieszkalnych. Pochylone ściany o dużych oknach są zdecydowanie elementem wyjątkowym i oryginalnym. Wnętrze to zdaje się być nieskończone, a to dzięki umieszczeniu na jego tylnej ścianie lustra, powodującego pogłębienie przestrzeni. Białe ściany w połączeniu z jasnym drewnem mebli i paneli podłogowych sprawiają, że wnętrze to emanuje iluminującym blaskiem.

Zobaczcie inny nowoczesny dom, tym razem w Warszawie, w Katalogu Inspiracji homify 360°: modernistyczny dom na warszawskim Wilanowie.

Jak Wam się podobają kolory w tym wnętrzu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu