Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez les bains et les cuisines d'Alexandre

Przed i po: spektakularna metamorfoza małej łazienki

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Elementy dekoracyjne związane z planowaniem łazienki często zostają spychane na drugi plan, ponieważ powszechnie uważa się, że inne pomieszczenia w domu są ważniejsze. Szczególnie często spotykamy się z takim podejściem w przypadku małych łazienek! 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam metamorfozę niewielkiej łazienki w jednym z paryskich mieszkań. Za pomocą kilku zmian można stworzyć bardzo funkcjonalną i piękną przestrzeń.

​Łazienka przed remontem

Rzućmy okiem na tę przestrzeń całkowicie pozbawioną wyposażenia. Aby stworzyć nowoczesną łazienkę, trzeba najpierw dobrze rozplanować instalację wodno-kanalizacyjną i ściągnąć pomiary, aby dobrać idealnie dopasowane meble. Kiedy zerwana już została oryginalna podłoga, a ściany zostały pozbawiona starych płytek można zacząć wyrównywać powierzchnie i nadać łazience kształt.

Duże okno pozwala na wprowadzenie do środka ogromnej ilości naturalnego światła, co optycznie powiększy pomieszczenie i pozwoli stworzyć świeżą atmosferę. Jest to szczególnie ważne w małych i wąskich pomieszczeniach, gdzie światło i wentylacja muszą być priorytetem.

​Plany łazienki

Przy planowaniu łazienki bardzo ważne jest dokładne ściągnięcie pomiarów zanim przystąpimy do remontu. Plan, na który naniesiemy również elementy wyposażenia pozwoli nam zobaczyć z jaką przestrzenią rzeczywiście mamy do czynienia. Jeżeli coś nam się nie podoba na planach, zmieńmy je zanim je zrealizujemy.

W tym przypadku, plany pokazują, że po prawej stronie od drzwi umieszczono umywalkę, szafkę i wieszak na ręczniki, podczas gdy wanna i WC znalazły miejsce po lewej stronie od wejścia. Zwróćmy uwagę na bardzo funkcjonalną ściankę oddzielającą część wanny od WC.

​Efekty końcowe

Z tej perspektywy widzimy, że górna część ścianki oddzielającej WC od wanny jest całkowicie wykonana ze szkła. Szklana ściana jest niebywale funkcjonalna, a zarazem optycznie nie pomniejsza przestrzeni. Takie ścianki pozwalają tworzyć oddzielne lecz nie odizolowane strefy w jednym pomieszczeniu.

Ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki, a szczególnie w przypadku niewielkich łazienek, jest system magazynowania. Doskonale sprawdzą się tu regały i wieszaki. Czym mniej zabudowanych mebli, tym lepiej. W końcu, nie możemy nie wspomnieć o kolorystyce. Postawiono tu na eleganckie połączenie szarości z bielą, która, jak wiadomo, optycznie otwiera przestrzeń.

​Nowoczesna i wygodna

Musimy przyznać, że stworzono tu stylową i przestronną atmosferę. Ta, w pełni wyposażona, nowoczesna łazienka zawiera w sobie wiele wskazówek na funkcjonalne wykorzystanie ograniczonej powierzchni, między innymi: szklana ścianka działowa i połączenia kolorystyczne. Dodatkowym i ogromnym plusem tej przestrzeni od początku był dostęp do naturalnego światła. Dzięki niemu łazienka jest o wiele bardziej przyjemna.

Jeżeli szukacie więcej pomysłów na remont małej łazienki, nie możecie przegapić Katalogu Inspiracji: Mała łazienka – mały problem!

Który element najbardziej przypadł Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu