Projekty,  Salon zaprojektowane przez АРХИТЕКТУРНОЕ БЮРО АНДРЕЯ КАРЦЕВА И ЮЛИИ ВИШНЕПОЛЬСКОЙ

Minimalistyczny apartament w jasnej odsłonie

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś wraz z cyklem homify 360 chcielibyśmy zaprezentować Wam minimalistyczne i pełne elegancji mieszkanie zaprojektowane przez rosyjskich architektów z pracowni KV Buro. Apartament został zaaranżowany w jasnej kolorystyce, dzięki czemu wnętrze wydaje się świetliste, przestronne i przejrzyste. Poza tym subtelne odcienie beżu dodają ponadczasowego stylu i charakteru, który tworzy minimalistyczną i prostą kompozycję. W mieszkaniu oprócz beży i bieli zastosowano również ciepłe odcienie brązu oraz soczyście zielone rośliny doniczkowe, które dodały naturalnego i ciepłego wyglądu. W ten sposób wnętrze nabrało atrakcyjnego i przytulnego charakteru. 

Salon

Naszą wycieczkę po tej eleganckiej i wysmakowanej przestrzeni zaczynamy od salonu, a więc części dziennej mieszkania, która pełni rolę najbardziej reprezentatywnej. W końcu to tu przyjmujemy znajomych, rodzinę, spędzamy miłe chwile w gronie najbliższych, dlatego aranżacja tego miejsca powinna być przede wszystkim dopasowana do naszej indywidualnej estetyki. Ogromne, kryształowe żyrandole prezentują się spektakularnie nadając całości wyrafinowanego i szykownego charakteru. Całość prezentuje się nieskazitelnie, elegancko i efektownie. 

Z innej perspektywy

Z jakiej perspektywy by nie spojrzeć całość prezentuje się świetliście, przejrzyście i przestronnie. Dzięki jasnej kolorystyce, lśniącym nawierzchniom, lustrom oraz kryształowym detalom światło odbija się i krąży po pomieszczeniu. Ciekawym elementem tego wnętrza jest szklana ściana, w która rozdziela dwie przestrzenie. Szkło zapewnia stały przepływ światła w pomieszczeniu, pozwala promieniom słonecznym przenikać do najciemniejszych zakamarków mieszkania, dlatego jest tak chętnie i coraz częściej wykorzystywany przez dekoratorów wnętrz. Oprócz praktycznej strony ma też właściwości dekoracyjne, które pozwalają na utrzymanie wnętrza w eleganckim i szykownym klimacie. 

Duże okna

Głównym elementem dekoracyjnym tego wnętrza jest naturalne, ciepłe i przyjazne światło. To właśnie dzięki niemu całe pomieszczenie wygląda na przytulne, komfortowe i domowe. Nie udałoby się uzyskać takiego efektu, gdyby nie wysokie i szerokie okna, dzięki którym światło przedostaje się do wnętrza mieszkania. To właśnie one rozświetlają całość, zapewniając stały dostęp do promieni słonecznych. W tej przestrzeni każdy detal, szczegół ma swoją określoną funkcję, np. jasna kolorystyka odbija światło, natomiast szkło czy kryształ pozwalają krążyć mu po pomieszczeniu, powodując, że wygląda ono na większe i bardziej przestronne. 

Detale

Jak już zdążyliśmy wspomnieć strefę dzienną od kuchni wydziela szklana ściana, która pełni rolę zarówno ścianki działowej jak i elementu dekoracyjnego. Rodzajów ścianki działowej jest wiele, może to być zarówno ażurowa ściana, betonowa, parawan itp, aczkolwiek każda z nich blokuje przepływ światła i utrudnia przedostanie się go do dalszych części mieszkania. W tym przypadku zdecydowano się na ścianę, która może jest mniej intymna i funkcjonalna, aczkolwiek sprawia, że światło pozostaje w pomieszczeniu. W ten sposób całość kreuje przejrzystą i świetlistą aranżację. 

Kuchnia

W kuchni wykorzystano błyszczące nawierzchnie, w postaci frontów kuchennych, dzięki którym pomieszczenie wydaje się bardziej świetliste i przejrzyste. Ich jasna i gładka faktura dodaje eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. Całość zaaranżowano w bieli oraz odcieniach brązu, który ciekawie kontrastuje z wszechobecną jasną tonacją kolorystyczną. Duża ilość powierzchni roboczych zapewnia komfortowe warunki do pracy. 

Sypialnia

Sypialnia, będąca prywatną strefą gospodarzy, prezentuje się przytulnie, ciepło i subtelnie. W tym wnętrzu, jak i w pozostałej części mieszkania, króluje beż oraz jego odcienie, które tworzą intymną atmosferę. Miękkie, pikowane wezgłowie doskonale zgrywa się kolorystycznie ze ścianą, tworząc zintegrowaną i spójną kompozycję. Całe pomieszczenie wygląda bardzo przyjaźnie i atrakcyjnie. 

Łazienka

Łazienka wygląda doskonale i bardziej przypomina SPA, aniżeli typową łazienkę. Główną dekoracją tej przestrzeni jest ogromne lustro, dzięki któremu odbija się światło i krąży po pomieszczeniu. Wnętrze dostosowano do dwóch osób, o czym świadczą dwa stanowiska z umywalką czy aranżacja kabiny prysznicowej oraz wanny. Całość prezentuje się nowocześnie i przejrzyście. 

Czy dobrze czulibyście się w tak jasnej przestrzeni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu