5 pomysłów na dekorację podwórka

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 pomysłów na dekorację podwórka

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Mocking Hoveniers
Loading admin actions …

Czuć się jak na własnym podwórku oznacza w naszym języku czuć się swobodnie, jak u siebie. Ale co zrobić, jeśli nasze podwórko pozostawia wiele do życzenia i wcale nie wywołuje w nas pozytywnych uczuć? Wtedy czas na zmiany! A zwłaszcza, że idą ciepłe dni. Zalegający na grządkach śnieg już od dawna nie stanowi dla nas wymówki… Wiosenne porządki powinny mieć miejsce nie tylko wewnątrz domu, na zewnątrz także jest sporo do zrobienia. 

Potrzebujecie inspiracji na aranżację tej ogrodzonej przestrzeni przydomowej? Nasi architekci krajobrazu podrzucą nam dzisiaj kilka pomysłów…

Piękno geometrii

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Mocking Hoveniers
Mocking Hoveniers

Voortuin met veel elementen

Mocking Hoveniers

Jeśli mamy do dyspozycji dużo miejsca przed domem, to możemy zaplanować własną wersję ogrodu francuskiego. Jasno wytyczone ścieżki wysypane kamykami, oczka wodne, równo przycięte żywopłoty, małe drzewka, eleganckie latarenki… Takie podwórko będzie wspaniałą wizytówką naszej rodziny. Pamiętajmy jednak, że jego konserwacja wymaga czasu i energii.

Siła prostoty

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Bongers Architecten
Bongers Architecten

Voorkant woning

Bongers Architecten

Integralną częścią naszego podwórka jest ogrodzenie. O tym fakcie często zapominamy, tak jak i o tym, że ogrodzenie będzie odgrywało znaczną rolę w odbiorze całej bryły domu. Wszystkie elementy powinny być do siebie dopasowane. W przypadku tej działki zdecydowano się na prosty, drewniany płot z siatką, która z czasem pokryje się roślinnością, tworząc granice przyjemnego podwórka. Na razie postawiono na prosto przystrzyżony trawnik z jasno wytyczonymi, podłużnymi rabatami.

Prywatność na parterze

Podwórka to nie tylko domena domków jednorodzinnych. Jeśli mieszkamy na parterze budynku wielorodzinnego, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze lokum wychodzi na mały skrawek zieleni. Zaadaptujmy go do naszych potrzeb. Tutaj o prywatność będzie trudno, ale można o nią zawalczyć – na przykład sytuując naszą jadalnię na świeżym powietrzu pod balkonem sąsiadów.

Bez wysiłku

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Kabaz

Gdy żyjemy szybko i nie mamy czasu na konsekwentną pielęgnację rabat, przycinanie żywopłotów czy koszenie trawnika, podwórko wysypane żwirem lub kamykami może okazać się idealnym rozwiązaniem. Wcale nie musi oznaczać absolutnej rezygnacji z zieleni. Roślinny można zamknąć w efektownych donicach lub naturą cieszyć się w przestrzeni właściwego ogrodu.

Potrzeba matką wynalazków

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Mocking Hoveniers
Mocking Hoveniers

Voortuin met Douglashout

Mocking Hoveniers

Znów wracamy do kwestii prywatności i ogrodzeń. W tym przypadku popuszczono wodze fantazji i stworzono oryginalny, artystyczny płot zawierający w sobie krzewy. Do tej eko aranżacji idealnie pasuje wysypanie podwórka korą. Drewno idealnie pasuje do tradycyjnej cegły elewacji domu. 

Lubicie połączenie cegły i drewna? Mamy dla Was nietypową propozycję z Indii: homify 360°: ceglany dom w Indiach.

Jak wyglądają Wasze podwórka?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu