Projekty,  Salon zaprojektowane przez Meero

Powiedz nam jaki styl lubisz, a my powiemy Ci kim jesteś!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

W naszych artykułach często powtarzamy, żeby urządzać wnętrza w sposób odzwierciedlający naszą osobowość. Dlaczego? Nasz dom jest naszą wizytówką i przez jego wystrój pokazujemy bardzo wiele. Ważniejszym jednak powodem jest po prostu to, aby we własnym gniazdku czuć się dobrze, prawdziwie u siebie. 

Dzisiaj odwrócimy nieco kolejność, ponieważ prawda jest, że często nie zastanawiamy się wiele nad wyborem dekoracji, ufamy intuicji. Myślimy o tym, co się nam po prostu podoba, nie zastanawiamy się dlaczego i nie konsultujemy tego z naszym architektem czy architektką wnętrz. Co nasze decyzje o nas mówią? W tym Katalogu Inspiracji pozwolimy sobie puścić wodze fantazji i zabawić się w odgadywanie Waszych charakterów. 

Czy wybrany przez Was styl aranżacji powie o Was więcej niż się spodziewaliście? Przekonajcie się koniecznie!

1. Styl wiejski

Styl wiejski idzie o krok dalej niż styl rustykalny chociaż oba nawiązują do łączności z naturą, do dawnego budownictwa, do odpoczynku i relaksu… W takich wnętrzach jak powyższy salon chce się spędzać czas! Naturalne materiały są szlachetne same w sobie, prostota wygrywa tutaj z ostentacją i przepychem.

Wybór tego stylu aranżacji wnętrz ujawnia temperament uczciwy, lojalny, szczery, ciepły i autentyczny.

2. Styl minimalistyczny

Projekty,  Salon zaprojektowane przez illiz architektur Wien Zürich
illiz architektur Wien Zürich

Sanierung Jugendstilvilla in Perchtoldsdorf

illiz architektur Wien Zürich

Minimalizm odrzuca wszelkie półśrodki. Małe figurki, falbanki, 'urocze' akcesoria? Próżno ich szukać we wnętrzach zaaranżowanych w tym stylu. Jasne, przestronne wnętrza mogą wydać się początkowo zimne lecz są niezwykle funkcjonalne, a designerskie akcenty przydają im charakteru.

Co o Was mówi miłość do minimalizmu? Jesteście bezpośredni, a wręcz bezpardonowi! Od razu przechodzicie do rzeczy, nie tracicie czasu na kluczenie wokół ważnych tematów. Nie macie nic do ukrycia, a szczerość cenicie także w innych.

3. Styl skandynawski

Zwolennicy stylu skandynawskiego cenią go za proste linie, piękne lecz niekrzykliwe materiały oraz za pazur tu i ówdzie włączonych w aranżacje wzorów oraz intensywnych akcentów koloru.

Styl skandynawski kochają esteci, osoby o pozytywnym nastawieniu i przyjaźnie nastawione do świata. Są zgodne, w każdej sytuacji potrafią znaleźć dobre strony.

4. Styl eklektyczny

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Meero
Meero

Photo d'intérieur

Meero

W eklektycznych wnętrzach nie ma miejsca na kompromisy! A przynajmniej pozornie… bowiem nawet najbardziej różnorodne elementy wystroju tworzą w nich jedność. Nie ważne czy to zabytkowe meble, industrialne akcenty, małe bibeloty z dzieciństwa czy sztuka współczesna – w eklektycznym stylu wszystko może do siebie pasować.

Takie wnętrza ujawniają niepowtarzalną osobowość, która wszystkiemu jest w stanie nadać prawdziwe twórczy sens. Tylko uwaga, to wybuchowy temperament!

5. Styl industrialny

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Meero
Meero

Loft parisien

Meero

Styl industrialny jest typowy dla loftów, a coraz częściej także dla współczesnych domów. Kochamy go za jego surowość, za wykorzystywanie starych elementów w zaskakujących przykładach upcyclingu.

Postawienie na właśnie ten styl aranżacji jest typowe dla ludzi pełnych energii i kreatywności, którzy myślą poza schematami.

6. Styl shabby chic

Projekty, rustykalne Okna i drzwi zaprojektowane przez Cabbages & Roses
Cabbages & Roses

Constance Pink

Cabbages & Roses

Shabby chic styl jest zdecydowanie jednym z tych, wśród których czujemy się najbardziej zrelaksowani. Z jednej strony pozornie niedbały, z drugiej zachwyca elegancją. Ten styl z Anglii przywołuje na myśl piękne stare domy, ale także urocze wiejskie chaty.

Jeśli to właśnie shabby chic wybraliście dla Waszego domu lub mieszkania, to na pewno macie romantyczne i delikatne dusze! Cenicie sobie czas spędzany w gronie rodziny oraz najbliższych przyjaciół.

7. Styl retro

Meble z dawnych, niedawnych lat powracają do łask. Mamy oczywiście na myśli okres PRL-u. Doskonale odrestaurowane, z modną tapicerką, świetnie się wtapiają w estetykę retro. Kolorowe akcesoria i dekoracje, na przykład nawiązujące do pop artu fantastycznie dopełniają taką aranżację.

Na taki wystrój wnętrz pełen zabawy i mrugania okiem decydują się osoby odważne, nie zważające na opnie innych i ciągle eksperymentujące na wszystkich możliwych polach.

8. Styl klasyczny

Styl klasyczny to nawiązania do tradycji, jednak przeważnie dopasowane do wymogów współczesnego życia. Piękne tkaniny i delikatne wzory mają tę zaletę, że są ponadczasowe.

Czy zatem osoby kochające styl klasyczny są nudne? Oczywiście, że nie! Jeśli urządziliście Wasz dom w tym stylu, to bardzo prawdopodobne, że jesteście wyważeni, nie kierujecie się nie tylko trendami, ale także opiniami innych. Cenicie sobie smak tradycji i jesteście przywiązani do rodziny. 

Marzycie o domu wzniesionym właśnie w tym stylu? Wcale nie musi on przekraczać Waszych możliwości finansowych: Dom Wilga: coś dla miłośników klasyki.

Czy udało nam się zajrzeć w głębię Waszej osobowości?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu