Projekty,   zaprojektowane przez HOUSE HABITAT

13 idealnych domków na emeryturę

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Marzycie o domku na przedmieściach lub w ogóle na wsi? A może już powoli zaczynacie realizować ten sen, wyszukujecie ciekawą działkę, która spełni Wasze oczekiwania… Dla różnych ludzi moment ten przypada w różnym okresie życia. Jeśli w ogóle przypada, ponieważ niektórzy z nas za nic nie oddaliby mieszkania w stymulującym centrum miasta! Gdy natomiast marzymy o cichym miejscu w bliskości natury, to warto przemyśleć projekt nowego gniazdka nie tylko pod względem naszych aktualnych potrzeb, ale także przez pryzmat… emerytury. 

Zbudujmy taki dom, w którym będziemy chcieli się zestarzeć! Oto kilka przykładów idealnych domów dla osób starszych od najlepszych architektów homify.

1. Wakacje z wnukami

Ten dom z początku wydaje Wam się za duży na potrzeby pary seniorów? Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie na uboczu, to przecież wcale nie oznacza, że będziemy chcieli cały czas przebywać sami. Kilka sypialni więcej na wizyty dzieci, wnuków, ale także przyjaciół, na pewno się przyda!

2. Własne grządki

Projekty,  Domy zaprojektowane przez MapOut
MapOut

fachada oeste con huerto

MapOut

Pielęgnowanie zieleni czy uprawa własnych grządek to hobby, które podziela wiele starszych osób. Wymaga cierpliwości i precyzji, a te często przychodzą dopiero z wiekiem. Projektując nowy dom, warto przeznaczyć miejsce na domowe uprawy. Satysfakcja w przyszłości gwarantowana!

3. Cisza i spokój

Projekty,   zaprojektowane przez hq-design
hq-design

Вид 1

hq-design

Najważniejsza jest lokalizacja. Nie musimy kupować ogromnej działki, jeśli będzie ona usytuowana pod lasem czy niedaleko jeziora. Szukając odpowiedniego dla nas miejsca, od razu wyszukujmy możliwe trasy spacerowe.

4. Wszystko na jednym poziomie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Casas Cube
Casas Cube

Vista trasera de una Casa Cube de 100 metros cuadrados con porche

Casas Cube

W przyszłości schody mogą okazać się naszym największym przeciwnikiem! Warto o tym pamiętać już teraz. Dom parterowy może okazać się rozwiązaniem na lata.

5. Otwarty na naturę

Piękna lokalizacja? Trzeba zatem, aby nasz dom zachęcał nas do korzystania z jej uroków. Duże przeszklenia, tarasy… ich rozmieszczenie powinno być uzależnione nie tylko od ochrony prywatności, ale również od możliwych widoków.

6. Z rustykalnym urokiem

Czy ten domek sprawdziłby się w polskim klimacie? Niekoniecznie… Ale kto powiedział, że nasze rustykalne gniazdko marzeń musi powstać właśnie tutaj? Jeśli od lat spędzamy wakacje w Hiszpanii czy na Chorwacji, to przecież nikt nie zabroni nam tam właśnie rozglądnąć się za idealną działką.

7. W ulubionym kolorze

Na zawsze wcale nie oznacza nudy, a wręcz przeciwnie! Kiedy, jak nie teraz, mamy zdecydować się na realizację naszych najdziwniejszych pomysłów. Żółta, różowa czy niebieska elewacja? Dlaczego nie! Najwyżej wnuki pomogą nam ją kiedyś przemalować.

8. Pośród zieleni

Sposób na wspaniały ogród na stare lata? Dać roślinności rosnąć swobodnie. Wyznaczyć miejsce na grządki, mieć swoje ulubione kwiaty i dbać o nie, ale nie zapomnieć o tym, że kiedyś nie będziemy już mieć sił na rzetelną pielęgnację. Nauczmy się doceniać piękno naturalnego chaosu.

9. Nowoczensy i przytulny

Projekty,  Domy zaprojektowane przez woodsun

Każdy dom powinien być przede wszystkim funkcjonalny, chociaż o przytulności też nie wolno zapominać! Praktyczne rozwiązania to eliminacja codziennych frustracji na lata…

10. W duchu klasyki

Styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody. Jego dodatkową zaletą jest to, że od budynków w nim wzniesionych automatycznie emanuje domowe ciepło i bezpieczeństwo. Może okazać się zatem doskonałym składnikiem na stworzenie rodzinnego gniazda, do którego z chęcią będą powracać kolejne pokolenia..

11. W ulubionym stylu

Projekty,  Dom prefabrykowany zaprojektowane przez FingerHaus GmbH
FingerHaus GmbH

VIO 302 – Traufansicht mit Garten und Terrasse

FingerHaus GmbH

… jednak tak, jak pisaliśmy wcześniej. Postawmy na nasze wymarzone rozwiązania, na nasz ulubiony styl. Zawsze kochaliśmy nowoczesność czy wręcz minimalizm? Nie obawiajmy się nieoczywistych wyborów.

12. Z przestronnym tarasem

Projekty,   zaprojektowane przez HOUSE HABITAT
HOUSE HABITAT

CASA ECOLÓGICA

HOUSE HABITAT

Ważny element w domku na emeryturę? Taras! Niech zachęca nas nieustająco do spędzania czasu na świeżym powietrzu, do wygrzewania się na słońcu. Będzie także doskonałym miejscem do urządzania rodzinnych zjazdów.

13. Po prostu wymarzony!

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Bongers Architecten
Bongers Architecten

Achterzijde moderne recreatiewoning

Bongers Architecten

Na koniec dom, który naszym zdaniem wygląda jak idealne miejsce na emeryturę z klasą. W stylu nowoczesnej stodoły łączy w sobie rustykalność i współczesność. A do tego dwa, przestronne tarasy i duży ogród. Czego chcieć więcej?

Zachwycił Was ten dom? Koniecznie poznajcie go bliżej: Nowocześnie i rustykalnie!

W jakim domku chcielibyście się zestarzeć?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu