Wspaniały dom z nietypową strukturą | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wspaniały dom z nietypową strukturą

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
od Metro Cúbico Digital
Loading admin actions …

Myśląc o domach w Walii do głowy od razu przychodzą nam urokliwe rustykalne domki. Jednak z ekspertami homify udowodnimy, że istnieje dla nich bardziej nowoczesna alternatywa. Projekt, o którym mowa nosi nazwę Silver House, a jego autorami są architekci studia Hyde+Hyde Architects, zaś zdjęcia projektu wykonała portugalska frima Metro Cubico Digital. Dom wyróżnia się nowoczesnym designem, pełnym współczesnych rozwiązań i udogodnień. Zachęca on swoim stylowym wyglądem, któremu nie można odmówić subtelnych nawiązań do tradycyjnej architektury. Całemu projektowi towarzyszą niesamowite krajobrazy.

Wygląd zewnętrzny

Dom łączy w sobie piękne zestawienie elementów regionalnych i tradycyjnych z ostrymi, nowoczesnymi krawędziami. Do elewacji na parterze użyty został naturalny kamień, wykorzystywany w tym regionie od średniowiecza. Piętro domu jest natomiast prawie całkowicie przeszklone i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki na malowniczą okolicę. Kształt dachu dostosowany został natomiast do panujących warunków klimatycznych.

Drugie wejście

Od strony drugiego wejścia cała nietypowa struktura budynku i spadzistość dachu jest ukryta. Dom wygląda jak zupełnie prosta, nowoczesna budowla o płaskim dachu. Ponownie wyraźnie widoczny jest kontrast pomiędzy szarym, rustykalnym kamieniem, wykorzystanym drewnem i oszkloną kondygnacją. Wyjątkowego charakteru budynkowi nadają okna osadzone po obu stronach wejścia, oraz przeszklona ściana rozciągająca się na południowo-wschodnim narożniku budynku, otwierająca się na basen.

Salon

Wnętrze domu wypełnione jest drewnem oraz jasnym, naturalnym światłem, tworząc przytulną i kameralną atmosferę. Drewniane wykończenie oraz meble nawiązują do tradycji, jednak całość jest bardzo nowoczesna. W projekcie wykorzystane  zostało współczesne podejście do kreowania przestrzeni, w którym pomieszczenia są ze sobą połączone. Salon, jadalnia i kuchnia tworzą jedność, którą podkreślają wysokiej jakości materiały oraz zastosowana subtelna kolorystyka.

Jadalnia

Z perspektywy kuchni widoczna jest cała jadalnia oraz elegancki salon. Ich położenie na pierwszym piętrze budynku oraz duże szklane powierzchnie pozwalają kontemplować piękne krajobrazy. Naturalne światło wspaniale podkreśla aranżację całej rozległej i otwartej przestrzeni.

Sypialnia

Również z sypialni roztacza się przepiękny widok na zieloną okolicę. Ogromne okna zapewniają na luksusowe wrażenie oraz  przyjemną i relaksującą atmosferę. W sypialni to jednak krajobrazy grają pierwsze skrzypce, a elegancki charakter wnętrza właściwie nie wymaga specjalnych dekoracji. Minimalistyczne i wysokiej jakości meble pozwalają odpocząć od nadmiaru bodźców i odpowiednio wyciszyć przed snem.

Ciekawi innych domów łączących tradycję z nowoczesnością? Sprawdźcie artykuł Styl wiejski w nowoczesnym wydaniu!

Jak wyobrażasz sobie mieszkanie w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu