Projekty,  Domy zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS

Nowoczesny, drewniany dom z widokiem na sawannę

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Podmiejskie obszary charakteryzują się pięknymi widokami i atmosferą spokoju i możliwości obcowania z naturą. Dlatego kolumbijscy architekci Ensemble Workshop stworzyli ten wyjątkowy, jednorodzinny dom drewniany, w amerykańskim stylu, który doskonale odpowiada potrzebom jego mieszkańców. Stanął on w cudownym malowniczym regionie kolumbijskiej sawanny, w obrębie ciepłego klimatu równikowego. 

Mieszkanie w drewnianym domu, toto same zalety: wygoda, ekologia, drewno posiada zdolność do samoregulacji wilgotności. Dodatkowo wytwarza sprzyjający człowiekowi mikroklimat: w lecie daje ochłodę, a w zimie zatrzymuje ciepło. 

Dziś przekonamy Was o tym, że taki dom ma także swój bardzo niepowtarzalny klimat, którego nie jest w stanie odzwierciedlić dom murowany. A przy zastosowaniu najwyższej  klasy drewna, taki dom może posłużyć mieszkańcom przez długie lata… Koniecznie obejrzyjcie dzisiejszy przykład! 

Drewniana fasada

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS
Taller de Ensamble SAS

La madera y la modernidad

Taller de Ensamble SAS

Ten duży, dwupiętrowy, drewniany dom wygląda bardzo solidne. Bryła domu składa się z dwóch sześcianów ustawionych jeden na drugim, co czyni dom na tyle szeroki, by zapewnić mieszkańcom wystarczającą ilość przestrzeni życiowej. Zastosowano specjalne zabiegi architektoniczne, które dbają o to by dom nie wyglądał zbyt ciężko i topornie. Przede wszystkim duża ilość otworów okiennych oraz ciekawe okna na klatkę schodową, które mają wbudowane drewniane, poziome pasy zapewniają lekkość bryle budynku. Jesteśmy przecież w gorącej Kolumbii…  

Widok na krajobraz

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS
Taller de Ensamble SAS

Unión de naturaleza y madera

Taller de Ensamble SAS

W takim regionie geograficznym grzechem byłoby odgradzać się od piękna natury, które otacza dom i działkę. Architekci uszanowali i podkreślili klimat miejsca dostosowując do niego materiały budowlane i wykończeniowe. Drewniany dom wtapia się w otoczenie. Na zdjęciu widać, że drewno jest idealne do tworzenia uniwersalnej architektury. Wielkie okna zapewniają urokliwe widoki, a także dostęp do dziennego światła. 

Przestronny hall

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS
Taller de Ensamble SAS

Vestíbulo de entrada

Taller de Ensamble SAS

Tu widzimy niektóre sztuczki architektoniczne, które spowodowały, że wnętrze jest niezwykle jasne. Duży i jasno oświetlony dziennym światłem hall, to efekt połączenia drewna i szkła na ścianach. Część ścian zastąpiono wewnętrznymi oknami. Ten zabieg przyniósł doskonały rezultat.  

Dekoracja korytarza, jak w pozostałej części domu, jest stworzona za pomocą naturalnych materiałów, ciekawych tekstur i kolorów ziemi, które pięknie komponują się z jasnym drewnem. 

Część wypoczynkowa

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS
Taller de Ensamble SAS

La calidad de los espacios interiores en madera

Taller de Ensamble SAS

W tym pomieszczeniu punktem, który przyciąga całą uwagę zwiedzających są imponujące szklane okna, oferujące wspaniały widok na sawannę i wpuszczające do wnętrza naturalne światło. W tle, za szklaną ścianą, widać dużą kuchnię. Oczywiście za komfort pomieszczenia odpowiedzialne są nie tylko najlepsze, naturalne materiały, które tutaj dominują. Miękkie wygodne meble, dodatki w stylu country i lampa XXL sprawiają, że czujemy się tutaj jak w domu. 

Równie przytulna co przestronna kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS
Taller de Ensamble SAS

La modernidad de una cocina en madera

Taller de Ensamble SAS

Nie łatwo osiągnąć efekt obszernego i rozległego wnętrza, a jednocześnie zachować atmosferę ciepłego miejsca, pełnego nietuzinkowego uroku i przytulnej aury. W tej kuchni to się udało w stu procentach. Godny podziwu jest duet ciepłego drewna ze stalą nierdzewną. 

Wspaniała stylowa bateria, ciepłe, domowe dodatki takie jak porcelanowe wazy na zupę, i drewniany sufit zapewniają wiejski, beztroski klimat. Bliska obecność jadalni i stały kontakt wizualny z salonem to zabiegi, które pozwalają na wspaniałą integrację mieszkańców. Urzekające miejsce! 

Idealne połączenie nowoczesności i tradycji

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Taller de Ensamble SAS
Taller de Ensamble SAS

Escaleras en madera

Taller de Ensamble SAS

Ściany klatki schodowej wykonane zostały  z drewnianych listew, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach. Okno przypomina drewnianą drabinę, a delikatne schody pozbawiono balustrad aby osiągnąć minimalizm. Bardzo nowoczesnym i subtelnym akcentem są delikatne półprzezroczyste lampy. W efekcie powstała spokojna i harmonijna kompozycja, która znów, podkreślona jest pięknem natury przechodzącym przez okna. 

Lubicie takie projekty? Zajrzyjcie także tutaj: Zachwycający dom jednorodzinny

Lubicie takie wnętrza w wiejskim stylu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu