Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez GIASIL

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Na pewno wielokrotnie słyszeliście o ogrzewaniu podłogowym, niewątpliwie mieliście okazję stąpać po nim u kogoś w domu, ale dalej nie macie pewności czy chcecie je mieć u siebie? Być może zakładacie, że będzie zbyt kosztowne, albo szkodliwe dla środowiska?

Cóż, dziś mamy zamiar rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat, powiedzieć wszystko, co musicie wiedzieć o tym innowacyjny systemie grzewczym. Dzięki temu można będzie dokonać bardziej świadomej decyzji co do tego, czy je zainstalować.

Cudownie jest mieć idealnie ogrzane nogi w zimne i ponure jesienne dni. Ogrzewanie podłogowe zapewnia przyjemne, ciepłe podłogi i doskonałą temperaturę w całym domu. Ponadto, jest przyjazne dla środowiska, zdrowsze i ekonomiczne! O wszystkich jego zaletach przeczytacie w poniższym artykule…  

1. Co to jest ogrzewanie podłogowe i jak to działa?

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez GIASIL
GIASIL

Riscaldamento a pavimento

GIASIL

Ogrzewanie podłogowe ułożone jest na stropie oddzielającym poszczególne kondygnacje budynku lub na podkładzie betonowym na gruncie (parter). Składa się z izolacji przeciwwilgociowej, izolacji cieplnej, rur grzewczych, wylewki betonowej i posadzki. Mówiąc prościej, ogrzewanie podłogowe to system rurociągów, zainstalowanych w podłodze, w których krąży ciepła woda.

2. Jest uniwersalne i nadaje się do różnego rodzaju podłóg

Ogrzewanie podłogowe może współpracować z dosłownie każdego rodzaju podłogą: z drewna, z panelami laminowanymi i kamieniem naturalnym. Nawet skomplikowane rozwiązania podłogowe, takie jak parkiet, mogą być układane na wierzchu podłogowych rur grzewczych, które zostały osadzone w niższych warstwach podłogi.

3. System jest bezpieczny dla środowiska

Projekty,  Garaż zaprojektowane przez GIASIL
GIASIL

Centrale termica – collettore bilanciamento

GIASIL

Ogrzewanie podłogowe, oprócz tego, że jest dla nas wygodne i komfortowe, także oferuje wielkie korzyści dla środowiska. Jest tak, ponieważ ogrzewanie podłogowe pracuje przy niskich temperaturach: woda w rurach ma temperaturę na poziomie  30 ° – 40 ° C zamiast 70 ° – 80 ° C  przy tradycyjnych grzejnikach. To sprawia, że jest to rozwiązanie, które doskonale pasuje do systemów energii odnawialnej, takich jak pompy ciepła i panele solarne. Co więcej, można znacznie obniżyć rachunki za energię. Prawdą jest jednak to, że powierzchnia podłogi musi być doskonale zaizolowana, aby uniknąć  wycieku ciepła.

4. Rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić

Projekty,   zaprojektowane przez GIASIL
GIASIL

Salone + Cucina

GIASIL

Ogrzewanie podłogowe może być rozprowadzone za pomocą rozmaitych nośników ciepła. Dziś, piszemy o tych, zasilanych wodą. Podstawową zaleta ogrzewania wodnego jest o wiele niższy koszt użytkowania takiego systemu. Woda dość szybko się nagrzewa i o wiele wolniej wychładza niż ogniwa grzewcze zasilane prądem elektrycznym. W praktyce oznacza to, że cała instalacja zwraca się o wiele prędzej, można więc uznać takie rozwiązanie za dobrą inwestycję.

A ponieważ ogrzewanie to wymaga zasilania wodą o temperaturze nieprzekraczającej 50 st.C, sprawdza się zatem najlepiej w domach dobrze ocieplonych i we współpracy z kotłem kondensacyjnym lub pompą ciepła.

5. Jest ​łatwe w instalacji i utrzymaniu

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Timberplan
Timberplan

Parquet Itlas

Timberplan

Montaż systemu ogrzewania podłogowego jest zaskakująco łatwy, dlatego tak wiele osób decyduje się zrobić to samemu. Jest to prosty układ siatki rur, który jest podłączony do sieci wodociągowej.

Jednak usprawnienie źle zrobionego ogrzewania podłogowego jest kłopotliwe, bo może wymagać zniszczenia podłogi i sporego kosztu finansowego. Jeśli nie macie drygu do majsterkowania, koniecznie zatrudnijcie fachowca, żeby w przyszłości uniknąć kosztownej renowacji. 

6. Brak grzejników- oszczędność miejsca

Projekty,  Salon zaprojektowane przez INTERAZULEJO
INTERAZULEJO

Gres porcelánico modelo MILLENIUM

INTERAZULEJO

Instalacja ogrzewania podłogowego jest idealnym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni, ponieważ nie wymaga ustawiania grzejników i kaloryferów.  Zapewnia to możliwość wykorzystania całej dostępnej przestrzeni i miejsca wzdłuż ścian dla mebli. 

7. Rozwiązanie, które tworzy zdrowsze środowisko

Projekty,  Salon zaprojektowane przez INTERAZULEJO
INTERAZULEJO

Gres porcelánico modelo EVOKE

INTERAZULEJO

Kolejnym walorem jest fakt, iż ten rodzaj ogrzewania zapewnia pionowy przepływ ciepła. Oznacza to, że ciepło jest rozprowadzane z dołu do góry, dzięki czemu wypełnia ono całe pomieszczenie, a nie pojedynczy jego fragment. Ogrzewanie podłogowe zwane jest inaczej niskotemperaturowym, ponieważ temperatura danego pomieszczenia jest zbliżona do ciepła skóry człowieka, a dla nas oznacza to idealny komfort cieplny.

Ogrzewanie podłogowe jest także najlepszym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu alergii – zdrowsze środowisko w domu powoduje zmniejszenie ilości roztoczy,  pleśni i kurzu.

8. Idealne rozwiązanie dla przytulnego i wygodnego domu

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Tarimas de Autor
Tarimas de Autor

TARIMA DE ROBLE STORM – Proyecto Madrid

Tarimas de Autor

Na koniec pragniemy jeszcze wspomnieć, że jest to doskonałym rozwiązaniem także dla rodzin z dziećmi – w ogrzewanym od podłogi domu, można nawet w zimie boso chodzić i bawić się na podłodze. Dzieciaki będą zachwycone! Jest to idealny sposób aby stworzyć przytulne, wygodne i bardziej intymne przestrzenie, na przykład w sypialni czy łazience.

Koniecznie przejrzyjcie także nasz przewodnik po systemach grzewczych i wybierzcie ten, który będzie najlepszy do Waszego domu. Znajdziecie go tutaj: Który system ogrzewania wybrać?

Podoba Wam się perspektywa stąpania po ciepłej podłodze? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu