Projekty,   zaprojektowane przez RAB ARREDO BAGNO

12 praktycznych wskazówek dotyczących prania

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Poprawne pranie odzieży, mimo że jest czynnością powtarzaną kilka razy w tygodniu, jest nie lada sztuką i wyzwaniem. Mając do czynienia z różnorodnymi materiałami, kolorami czasami zapominamy o odpowiednim traktowaniu ich i ładujemy do bębna z resztą ubrań. Brak czasu oraz nadmiar domowych obowiązków powodują, że przypłacamy za to naszym ulubionym swetrem czy koszulom. My dziś chcielibyśmy dać Wam kilka praktycznych porad, dzięki którym być może bardziej zorganizujecie swoje pranie i unikniecie błędów. 

1. Zafarbowane ubranie

Myślę, że ten problem dotyczy zdecydowanej większości z nas, a jest wynikiem pospiesznej bądź nieuważnej segregacji ubrań. W przypadku kiedy już dojdzie do zabarwienia naszego ulubionego swetra bądź bluzki należy niezwłocznie reagować. Jednym ze skutecznych sposobów jest dodatkowe płukanie- należy namoczyć zabarwioną rzecz w odplamiaczu bądź occie i pozostawić na 4-5 godzin. Warto jednak pamiętać, aby tej czynności nie powtarzać zbyt często, ponieważ może uszkodzić delikatne tkaniny. 

2. Odwracaj na lewą stronę

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

LAVADERO DESPUÉS

homify

Wrzucane do środka bębna ubrania, m.in. swetry z nadrukami czy denimowa odzież, powinny być zawsze odwracane na lewą stronę. Przede wszystkim pozwoli to ochronić zewnętrzną strukturę materiału, a także zapewni odporność na odbarwianie, głównie w przypadku ciężkich materiałów, takich jak denim. 

3. Płyn do zmiękczania tkanin

Opinie w tym temacie są podzielone, jedni uważają, że płyn do płukania tkanin jest niezbędny. Przede wszystkim nadaje świeżości i pięknego zapachu naszym ubraniom, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Jednak są i tacy, którzy całkowicie wykluczyli go ze swojego życia. Dlaczego? Jakby się zastanowić to odpowiedź jest prosta- mocno pachnące środki są naszpikowane chemicznymi substancjami, dzięki którym ten zapach utrzymuje się przez długi czas. W rezultacie może to powodować wysypkę czy inne reakcje naszego ciała na duże stężenie tego środka. A więc wybór należy do Was.

4. Miękkie ręczniki

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Meltons
Meltons

Belgravia – Laundry/Ironing Room off Roof Terrace

Meltons

Szorstki ręcznik może okazać się chropowatym wspomnieniem, jeśli zaczniecie dodawać do prania ocet. W ten sposób zmiękczy on materiał, bez użycia dodatkowych środków chemicznych o wysokim stężeniu, a dodatkowo będzie przeciwdziałał odkładaniu się kamienia. 

5. Suszarka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

Tricks laundry basket

homify

Ogromnym plusem pralek z funkcją suszarki jest wyciąganie suchego prania, gotowego do złożenia. Jednak pamiętajcie, że tego typu sprzęty przede wszystkim zużywają dużo więcej energii, po drugie niekorzystnie wpływają na tkaninę, a po trzecie wymagają prasowania. W pogodne, słoneczne dni zdecydowanie lepiej jest wywiesić pranie na zewnątrz, aniżeli suszyć je w pralce

6. Skurczone ubrania

Chyba każdy z nas przeżył tego typu wpadkę- niestety czasami wystarczy ułamek sekundy, chwila nieuwagi i nasz ukochany sweter nadaje się na trzyletnie dziecko. Na szczęście jest sposób na tego typu sytuacje- skurczone ubranie wystarczy namoczyć w ciepłej wodzie z domieszką szamponu dla dzieci, odstawić na parę godzin, aby nasiąknęło, po czym naciągnąć i rozwiesić na płaskiej nawierzchni. 

7. Pranie butów w pralce

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Lineabeta
Lineabeta

THE LAUNDRY

Lineabeta

Piorąc buty w pralce robimy to na własne ryzyko- producenci ostrzegają, że podczas tego typu czynności nasz but może jeszcze bardziej pogorszyć swój stan, np. odbarwić się czy odkleić podeszwa. Jeśli jednak podejmiecie to ryzyko, pamiętajcie, aby buty zabezpieczyć, np. owinąć je ścierką czy przełożyć do specjalnego, płóciennego worka. W ten sposób buty nie będą obijały się o siebie oraz bęben pralki. 

8. Worek na pranie

Czy Was również dotknął problem znikających skarpetek po każdym praniu? Jeśli tak, to koniecznie zainwestujcie w worek na bieliznę i od dziś tylko tam umieszczajcie skarpety- w ten sposób nie zniknie już żadna z nich. 

9. Dostosuj program

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Clean Design
Clean Design

Laundry Room

Clean Design

Pamiętajcie, że pralka posiada ogrom zróżnicowanych programów, specjalnie opracowanych dla odpowiednich gatunków materiałów. Dlatego wczytajcie się w Wasz sprzęt i niech będzie nie tylko nowoczesnym dodatkiem do łazienki, ale także funkcjonalnym i praktycznym wyposażeniem. 

10. Temperatura

Projekty,   zaprojektowane przez Creazione Interiors
Creazione Interiors

Washing area in Living Room

Creazione Interiors

Nie jest żadnym odkryciem, że przed przystąpieniem do prania powinniśmy zapoznać się z każdą metką i odpowiednio posegregować nasze ubrania. Niektóre wymagają prania w niskiej temperaturze, z kolei inne należy prać w wysokich temperaturach, tak by pozbyć się zarazków. Pamiętajcie o tym i nie lekceważcie sprawy. 

11. Kulka z aluminium

Kulka z folii aluminiowej, wsadzona do bębna pralki zwiększa skuteczność prania! Przede wszystkim zwiększa napowietrzenie wody, dzięki czemu środki piorące intensywniej działają. Co więcej działa również antystatycznie. 

12. Segregacja

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Clean Design
Clean Design

Laundry Room

Clean Design

W celu usprawnienia i ułatwienia Wam domowych obowiązków proponujemy zakupić trzy kosze do prania, w których będziecie segregować Wasze pranie. Jeden na bieliznę, drugi na białe pranie, trzeci na kolorowe- w ten sposób nie tylko uporządkujecie swoją pracę, ale także dodacie atrakcyjnego wyglądu Waszemu pomieszczeniu gospodarczemu. Według dekoratorów wnętrz to świetny pomysł na ubarwienie przestrzeni!

Kulka z aluminium, ocet czy brak środka zmiękczającego- którą z porad zamierzacie zacząć praktykować?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu