Projekty,  Salon zaprojektowane przez Livia Martins Arquitetura e Interiores

Po przeczytaniu tego już nigdy nie wyczyścisz szkła w ten sam sposób

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Tym, co najbardziej pociąga w szkle, jako materiale wykończeniowym we wnętrzach, jest jego transparentność. Aby w pełni korzystać z tej właściwości szkła, musi być ono prawidłowo pielęgnowane, a przede wszystkim czyszczone. Bez względu jednak na to, jak bardzo się staramy, na szklanych powierzchniach z jakiegoś powodu pozostają smugi i zabrudzenia. Dotyczy to nie tylko okien, ale także szklanych balustrad, zabudowy prysznicowej, ram obrazów i zdjęć oraz dekoracji ze szkła.

Oto najlepsze i najskuteczniejsze sposoby na czyszczenie szkła.

Czego unikać?

Unikaj ściereczek z materiałów szorstkich, które mogą zarysować szkło. Nie przecieraj szklanych powierzchni bez uprzedniego usunięcia z nich kurzu i innych zanieczyszczeń. Nie zapominaj o każdorazowym wysuszeniu szklanych powierzchni w łazience- zwłaszcza zabudowy prysznica. Pozostawione na niej krople wody odpowiadają za nieestetyczne, trudne do usunięcia smugi.

Czyść w sposób logiczny

Zastosuj zasady logiki w procesie czyszczenia szklanych powierzchni. Zawsze przecieraj je w jednym kierunku- z prawej do lewej, lub z lewej do prawej. Okna myj w pochmurne dni- promienie słoneczne sprawiają, że szkło wyschnie za szybko, nie pozostawiając nam czasu na odpowiednie przetarcie powierzchni.

Magiczne właściwości octu

Ocet to naturalny produkt o niezwykłych właściwościach czyszczących. Wymieszaj proporcjonalnie wodę z alkoholem i dodaj łyżkę octu. Przelej miksturę do spryskiwacza, potrząśnij i wykorzystaj ją do czyszczenia okien, szklanych balustrad, zabudowy prysznica czy ram obrazów.

Gorąca woda

Woda w temperaturze wrzenia, w połączeniu z octem i łyżeczką amoniaku, może zdziałać cuda w myciu szklanych powierzchni, które pozostawały brudne przez dłuższy okres czasu.

Podsumowanie – jak czyścić szklane powierzchnie

Regularne czyszczenie szklanych powierzchni, przynajmniej raz w miesiącu, może przynieść niespodziewane rezultaty. Postępuj zgodnie z wymienionymi powyżej wskazówkami: usuń kurz i zanieczyszczenia ze szkła, spryskaj je przygotowaną samodzielnie naturalną miksturą i przetrzyj do sucha bawełnianą ściereczką. Wielkoformatowe szklane powierzchnie czyść mopem z regulowaną długością drążka, z przymocowaną do niego ściereczką- najpierw na mokro, później na sucho.

Nieskazitelnie czyste szkło w trzech prostych krokach

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Sakurayama-Architect-Design
Sakurayama-Architect-Design

House with the bath of bird

Sakurayama-Architect-Design

Efekt mieniącego się szkła jest niezwykle łatwy w osiągnięciu. Wystarczy wykonać te trzy proste kroki:

1. Zacznij od usunięcia kurzu ze szklanych powierzchni oraz otaczających je ram oraz karniszy.

2. Przetrzyj szkło gąbką zamoczoną w mieszance wody, octu (lub naturalnego detergentu) i alkoholu. Tym sposobem zdezynfekujesz powierzchnie.

3. Osusz szklane powierzchnie ściereczką i ciesz się efektem idealnego połusku!

Jakie są Wasze triki na nieskazitelnie czyste szklane powierzchnie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu