Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zachwycająca przemiana starego mieszkania!

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Na pewno każdy z nas ma przynajmniej jedno takie wspomnienie: weekend w domku na wsi, który wygląda jakby zatrzymał się dla niego czas. Stare meble, brudne kafelki i kiczowaty wystrój, którego nikt nie chciałby dla swojego domu.

Jeżeli mamy dom za miastem, z chęcią wybieramy się na weekendowe wypady z przyjaciółmi, żeby pooddychać świeżym powietrzem, a nie żeby podziwiać wystrój domu. Wyobraźmy sobie jednak, że nasz domek na wsi wygląda jakby dekorowali go nasi pradziadkowie. Z pewnością chcielibyśmy go wyremontować.

Cóż, dokładnie taka sytuacja miała miejsce przy projekcie remontu, który tutaj opiszemy. Wszystko zaczęło się od domu z lat trzydziestych, którego wystrój i rozplanowanie zostało zakotwiczone w przeszłości…

Po: designerska kuchnia

W tym nowoczesnym projekcie kuchni nie da się znaleźć nic, co przypominałoby nam wcześniej pokazany obrazek. Teraz, jest to jasna i przestronna przestrzeń pełna stylu. Kuchnia nie jest już małym, wydzielonym pomieszczeniem, ale stała się integralną częścią domu, szczególnie imponującą ze względu na wysepkę kuchenną w centralnej części pomieszczenia. Za sprawą minimalistycznego i funkcjonalnego wystroju, kuchnia niczym brzydkie kaczątko stała się pięknym łabędziem.

​Przed: jadalnia o kiczowatym wystroju

Wróćmy do serii zdjęć przed. Nasza maszyna czasu przeniosła nas teraz do pomieszczenia, w którym niegdyś znajdowała się jadalnia. Nieprzyjemna atmosfera i sceneria niczym z taniego horroru. Zwróćmy uwagę na trzy wiedźmy wiszące nad stołem jadalnianym, nijaką tapetę i niegdyś modne sosnowe meble…

​Po: zintegrowane części użytkowe

Kompletny remont domu zakładał całkowitą zmianę rozplanowania przestrzennego powierzchni mieszkalnej. Nowy układ pomieszczeń został dopasowany do nowoczesnego stylu życia i potrzeb współczesnego człowieka. Z tego też względu, kuchnia nie została zamknięta w oddzielnym pomieszczeniu, a niejako tworzy nieodzowną część jadalni. Podstawą wystroju są nowoczesne linie i wzory oraz wiecznie modne zestawienia bieli, czerni i szarości. Ciekawym akcentem kolorystycznym są krzesła ustawione przy dużym, drewnianym stole, który sprawdzi się idealnie przy każdej- większej lub mniejszej- okazji.

​Przed: ciemna klatka schodowa

Schody były przez długi czas jedynie elementem konstrukcji, łącznikiem między piętrami. Dlatego też, nie zawsze zwracano uwagę na ich aranżację i piękno. Pewnie nigdy nie dowiemy się czy w tym przypadku, urządzając ten dom ktokolwiek myślał o wyglądzie klatki schodowej wybierając ciemny odcień drewna i mało wyrazistą poręcz. Co wiemy na pewno, to że uzyskano ponury efekt.

​Po: spotkanie ze światłem

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Beat Nievergelt GmbH Architekt
Beat Nievergelt GmbH Architekt

Neue Treppe über der bestehenden und sanierten Treppe

Beat Nievergelt GmbH Architekt

Chociaż znajduje się w tym samym miejscu co poprzednio, ta klatka schodowa nie ma nic wspólnego z tym co widzieliśmy wcześniej. Zacznijmy od tego, że wybrane drewno na schody jest o wiele jaśniejsze. Nie był to wybór przypadkowy, a świadomie dobrano drewno, które znajdziemy w innych częściach domu, dzięki czemu stworzono wrażenie spójności i włączono klatkę schodową w ogólny wystrój domu. Nie jest to już tylko element konstrukcji ale piękny dodatek aranżacyjny. Jasnego koloru metalowa poręcz również pomaga rozświetlić przestrzeń. Końcowy efekt jest bardzo przyjemny.

​Przed: piwnica okropieństw

Na koniec, zejdziemy na niższy poziom budynku żeby dowiedzieć się trochę więcej o piwnicy. Wszędzie wiły się rury, rurki i instalacje, maszyny i różne urządzenia, a do tego wszystkiego, kolorowa podłoga nie miała żadnego uroku. Zadajmy sobie pytanie: czy skoro i tak ciężko jest się zebrać do regularnych ćwiczeń, mielibyśmy ochotę na ćwiczenia w takim otoczeniu? Wątpliwe…

​Po: urokliwe miejsce do wykorzystania

Niechlujna i zaniedbana piwnica z przeszłości ustąpiła miejsca czystemu, ładnemu, a przede wszystkim funkcjonalnemu i przydatnemu pokojowi. Szafy skrywają wszystko co wcześniej było na widoku, a wszelkie rury i okablowania ukryto pod podwieszaną płytą sufitową. W tym pomieszczeniu, tak jak na innych poziomach domu, celowano w elegancki, lekko minimalistyczny, ale przede wszystkim czysty i nowoczesny wystrój. Połączenie bieli i drewnianych podłóg to najprostsza metoda aby właśnie taki efekt osiągnąć.

Jeżeli interesują Was metamorfozy typu Przed i Po nie możecie przegapić Katalogu Inspiracji Przed i po: metamorfoza kawalerki na warszawskim Powiślu

Przed: kuchnia bez polotu

Przed remontem, kuchnia prezentowała wystrój, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Bez dwóch zdań, był to wygląd przestarzały i wyjęty z kontekstu dzisiejszego świata. Fronty meblowe wykonane z płyt laminowanych na podobieństwo drewna, aluminiowy blat, mało wyraziste, białe płytki ceramiczne i stare urządzenia: niewielka przestrzeń funkcjonalna, ale pozbawiona jakichkolwiek walorów estetycznych.

Co myślicie o tej transformacji? Dajcie nam znać w komentarzach
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu