Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Po prostu cudowny dom!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Rezydencja, którą prezentujemy w niniejszym Katalogu Inspiracji, ulokowana w przepięknej dolinie, otoczona zaledwie kilkoma innymi domostwami, umożliwia napawanie się urokliwym górskim krajobrazem o każdej porze dnia, a nawet nocy. Zaprojektowana przez biuro architektoniczne Eiland, swoim wyglądem nie wpisuje się w żaden konkretny styl. Wręcz przeciwnie – jest wspaniałym połączeniem różnych form i rozwiązań, zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Obiekt niczym nie ustępuje rezydencjom nowoczesnym i modnym, choć nie odbiega również od klasycznego stylu górskiego, czyli stylu regionów zdominowanych przez łatwo dostępne tam drewno. Dzięki symbiozie dobranych materiałów, prezentowany dom to oaza ciszy  i spokoju, miejsce sprzyjające medytacji i współistnieniu z otaczającą naturą. Któż z nas nie chciałby takiego jedynego w swoim rodzaju górskiego domku, do którego można by uciec przed całym światem choćby na weekend? Przyjrzyjmy się naszemu cudowi bliżej!

Prosta fasada

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify
homify

Bioclimatica

homify

Prosta fasada prezentowanego obiektu to najlepszy dowód na to, że piękno domu można ukazać nawet bez miliona szczegółów i różnego rodzaju oświetleń i podświetleń. Rezygnacja z nich to gwarancja, że nasza elewacja złożona z prostych elementów, osłonięta ciekawym i praktycznym zadaszeniem, nie wprowadza widza w błąd żadną optyczną sztuczką. Jest, jak jest. Obiekt nie graniczy bezpośrednio z innymi budynkami. Otacza go stosunkowo rozległa przestrzeń, co z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, które w rezydencji zamieszkają bądź już zamieszkują. Biorąc pod uwagę tak urokliwą powierzchowność, nie możemy się już doczekać, aby pokazać Wam wnętrze rezydencji. Ale na to trzeba jeszcze chwilę zaczekać.

Jakże inna fasada boczna

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify
homify

Il legno scelta vincente

homify

Elewacja boczna, w przeciwieństwie do fasady frontowej, nie została w pełni zdominowana przez szarość, która znacząco ustąpiła miejsca drewnu. Połączenie szarości z kolorem drewna to zestawienie bardzo miłe dla oka, podkreślone ponadto białymi ramami okiennymi, jednakowymi dla wszystkich okien w tej rezydencji. Duże okna to przede wszystkim jasność wnętrza, ale także możliwość podziwiania pięknej okolicy podczas przebywania w środku obiektu.

Biało-drewniane wnętrze

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify
homify

La leggerezza della scala

homify

W końcu zaglądamy do środka! Wnętrze obiektu zdominowały te same materiały, kolory i faktury, które mogliśmy podziwiać oglądając budynek z zewnątrz. Cóż za niesamowita jednolitość obiektu! Wnętrze to przede wszystkim biel i drewno, czyli połączenie będące zawsze w modzie. I ten niesamowity sufit! Widoczna przestrzeń prezentuje się niebywale okazale. Zdecydowanie, dzięki dużym oknom, nie brakuje w niej tak ważnego dla nas światła dziennego. Czy można chcieć czegoś więcej?!

Salon

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify
homify

Interni di luce e charme

homify

W przeciwieństwie do części z antresolą, którą podziwialiśmy przed chwilą, widoczny na zdjęciu salon zdominowała niepodzielnie biel. Jednak – nie martwcie się – drewno jest i tutaj, tylko że nie w swoim naturalnym kolorze lecz w bieli. Zwróćcie uwagę choćby na belki sufitowe. Oczywiście – drewno. Biel wprowadza do pomieszczenia jedność i jednolitość. Jednak, żeby nie było nudno, przełamano ją ciemnym parkietem i dywanem w ciepłych kolorach.

Minimalizm

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify
homify

La camera

homify

Sypialnia to niespodzianka. Belki sufitowe pozostawiono jedynie nad małżeńskim łożem i ułożono w kształt trójkąta – niczym dach lub baldachim. Sypialnia urządzona została wysoce minimalistycznie, usunięto z niej wszelkie zbędne elementy. Biel znów dominuje, a jej przełamanie nie jest tak widoczne, jak uprzednio. Podłoga ma znacznie bardziej jaśniejszy odcień niż ta w salonie.

Fasada tylnia

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify
homify

Rigore di Forme e Materie

homify

Fasada tylna swoim wyglądem (doborem kolorów i materiałów: biel, szarość, drewno) nawiązuje do fasad uprzednio prezentowanych. Jednak z tej perspektywy na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza rozległa przestrzeń przydomowa – idealna do różnego rodzaju spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Jeżeli interesują Was górskie rezydencje, zajrzyjcie koniecznie do innego Katalogu Inspiracji: Unowocześniony dom w górach!

A Wy co sądzicie o tej rezydencji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu