KUCHNIA: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez PAWEL LIS ARCHITEKCI

12 najczęstszych błędów popełnianych podczas projektowania kuchni

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Stylowa kuchnia, w której gotowanie to przyjemność, podobnie zresztą, jak każda spędzona minuta – kto z nas nie marzy o czymś takim? Projektowanie nowej, czy remont już posiadanej kuchni to bezapelacyjnie zadanie skomplikowane i trudne. Jeżeli jednak zdecydujemy się na jego podjęcie, ważne, abyśmy nie popełnili kilku kluczowych błędów. Przygotowane specjalnie dla Was poniższe zestawienie kuchennych wpadek po wyeliminowaniu może zmienić każdą kuchnię nie do poznania. Jeszcze nam podziękujecie!

Nudna podłoga

Nudna podłoga może całkowicie popsuć wygląd pomieszczenia. Przymierzając się do aranżacji kuchni, odłóżcie również pewną kwotę na nową podłogę. Pokochacie różnicę!

Niedopasowane kolory

Odpowiednio dobrane kolory ścian mogą sprawić, że przestrzeń stanie się optycznie większa, jaśniejsza i bardziej atrakcyjna. Jeżeli wybierzecie kolor, najlepiej przedyskutujcie swoją decyzję z jakimś specjalistą, który potwierdzić (bądź nie), czy to odcień odpowiadający Waszym potrzebom. Szkoda czasu i pieniędzy na niewłaściwe inwestycje.

Pominięcie sufitu

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez OLLIN ARQUITECTURA

Także sufit może dodać kuchni uroku i sprawić, że będzie ona miejscem przytulnym i ciepłym. Na rynku dostępnych jest wiele sufitowych opcji. Któraś z nich na pewno spotka się z Waszą aprobatą. Za przykład niech posłuży kuchnia z załączonego zdjęcia, zaprojektowana przez architektów z biura Ollin Arqutiectura.

Brak równowagi pomiędzy wygodą i pięknem

Piękny wygląd to zbyt mało. Kuchnia to przede wszystkim miejsce do gotowania. Urządzając kuchnię zainwestujcie w różne szafy i szafki, które umilą proces przygotowywania posiłków!

Zbędna wyspa

Jeżeli marzycie o kuchennej wyspie, uczyńcie z niej priorytet podczas aranżowania kuchni. Już na samym początku wymierzcie wszystko dobrze i do dzieła! Próby instalacji wyspy pod koniec remontu mogą zakończyć się fiaskiem, gdyż po prostu zabraknie na nią miejsca. Aby nie marnować przestrzeni, dobrym pomysłem jest także zagospodarowanie wyspy różnymi szafkami i urządzeniami kuchennymi.

Wybór nieodpowiednich materiałów

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez OBRA BLANCA

Aby odpowiednio dobrać materiały, przede wszystkim należy określić, jaki styl całości nas interesuje – nowoczesny, minimalistyczny, czy jeszcze inny. Materiały dobieramy do stylu. Oczywiście wszystko w granicach posiadanego budżetu.

Kto rzeczywiście będzie kuchnię użytkował?

Kto rzeczywiście będzie najczęściej przebywał w nowej kuchni? Ile posiłków dziennie będzie w niej przygotowywanych? Przez ile godzin kuchnia będzie użytkowana? Na wszystkie te pytania odpowiedzcie sobie jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań!

Brak indywidualizmu

Kuchnia powinna być zaprojektowana zgodnie z potrzebami i preferencjami jej przyszłych użytkowników. Oczywiście z dodatkiem elementów osobistych, czyli czegoś, co będzie ewidentnie do domowników nawiązywać; czegoś, co sprawi, że kuchnia będzie oryginalna i niepowtarzalna!

Niewłaściwy dobór kafelków

Niewłaściwy dobór kafelków może sprawić, że nasza kuchnia będzie wyglądać, jak kuchnia z taniego hotelu. Nie wahajcie się poświęcić trochę czasu na przejrzenie dostępnych na rynku kafelków. To na pewno nie będzie czas stracony.

Niedostępność półek

Im więcej miejsca na przechowywanie różnego rodzaj rzeczy, tym lepiej. Zachęcamy do możliwie jak największej liczby półek i szafek. Oczywiście rozmieśćcie je tak, aby bez problemu do nich sięgać.

Zlekceważenie minimalizmu

Styl minimalistyczny jest współcześnie bardzo popularny. Może warto na niego postawić przystępując do aranżacji kuchni?

Graciarnia

Kuchnia nie powinna być graciarnią. Zbyt dużo niepotrzebnych rzeczy to utrata niezbędnej przestrzeni kuchennej i popsucie wyglądu pomieszczenia.

A Waszym zdaniem, którego z tych błędów szczególnie należy unikać?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu