Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez HANDE KOKSAL INTERIORS

6 rzeczy, które musisz wyrzucić, aby cieszyć się czystym domem

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czasami, bez względu na to, jak ogromny wysiłek wkładamy w sprzątanie, wnętrza naszych domów pozostawiają pod względem czystości wiele do życzenia. Ten przykry stan ma wiele wspólnego z przechowywaniem przez większość z nas rzeczy, które są stare i zbędne. Ilość niewykorzystywanych przedmiotów nieustannie się powiększa, najczęściej niezauważenie, zagracając każde pomieszczenie domu. Zobaczcie, czego warto się pozbyć, aby we wnętrzach zapanował nieskazitelny porządek.

1. Poplamione, zużyte gąbki i ściereczki kuchenne

Stare gąbki to nie tylko siedlisko zarazków, ale i źródło nieprzyjemnego zapachu w kuchni. Jak można oczekiwać nieskazitelnie czystych naczyń, gdy zmywamy je gąbką poplamioną i zużytą? To samo tyczy się ściereczek kuchennych- niektóre wciąż nadają się do użytku po porządnym praniu, ale inne, poplamione i dziurawe, powinny natychmiast wylądować w koszu na śmieci.

2. Stare buty

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez homify
homify

Closet Space

homify

Niektórzy traktują starą parę butów z równym sentymentem, co pocztówki z dzieciństwa. Prawdą jest, że niektóre modele mają nieodparty urok vintage i wciąż nadają się do użytku. Większość jednak, z poodrywanymi podeszwami i zdartymi czubkami, nadaje się jedynie na śmietnik. Co lepsze modele oddać można do organizacji charytatywnych, a te w stylu retro sprzedać na pchlich targach.

3. Stosy gazet i magazynów

Jaki jest sens przechowywania starych gazet czy magazynów? Pytanie to z pewnością zadają sobie prenumeratorzy, którzy z kolekcjonerskim zamiłowaniem podchodzą do składowanej przez siebie makulatury. Tę należy wyrzucić lub sprzedać do punktów skupu, aby zarobić trochę dodatkowego grosza.

4. Naczynia i sprzęty kuchenne nadgryzione zębem czasu

Odtłuczone filiżanki do herbaty, popękane talerze, garnki bez pasujących do nich przykrywek, patelnie z zdartą warstwą teflonu- wszystkie te rzeczy nie powinny znajdować się w porządnej, czystej kuchni. Nie tylko zagracają szafki i półki, ale i uprzykrzają proces przygotowywania potraw

5. Zepsute jedzenie

Kiedy ostatni raz zaglądaliście do lodówki czy szafek w poszukiwaniu przeterminowanej żywności? Ta nie tylko zajmuje cenne miejsce na przechowywanie świeżych produktów spożywczych, ale i odpowiada za przykry zapach w kuchni, obecność robaków i moli spożywczych.

6. Stare prześcieradła, pościele i ręczniki

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify

Kolejna grupa rzeczy, które zajmują w naszych domach mnóstwo cennego miejsca. Nowy komplet pościeli czy ręczników to jeden z najpowszechniej kupowanych prezentów. Z radością wchodzimy w jego posiadanie, ale zapominamy o tym, aby pozbyć się tego starego. Ręczniki nie pierwszej młodości posłużyć mogą jako ściereczka do czyszczenia. Prześcieradła z kolei wykorzystać można jako posłanie dla psa czy kota.

Co jeszcze sprawia, że wnętrza Waszych domów wydają się brudne i zagracone?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu