Złote Święta na 7 sposobów!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Złote Święta na 7 sposobów!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Projekty,  Ściany zaprojektowane przez A Stylish Existence , Industrialny
Loading admin actions …

Co roku zmienia się moda na świąteczne dekoracje, ich kolorystyka i zestawienia barw. A dekorowanie mieszkania na Boże Narodzenie to jedna z przyjemniejszych przedświątecznych czynności. Planując zakupy ozdób do naszego domu w świątecznym klimacie dobrze postawić na klasykę, by co roku jedynie odświeżać kolekcję naszych świątecznych ozdób. Jaki kolor przewodni zatem wybrać? Z pewnością ponadczasowe jest złoto – kolor ten za każdym razem wprowadza niezwykłą atmosferę do pomieszczeń. W delikatnym świetle świec złoto dodatkowo iskrzy się, sprawiając niewysłowioną przyjemność naszym oczom. Jest to barwa ciepła i elegancka – doskonale sprawdzi się przy dekoracji stołu do wyrafinowanej świątecznej kolacji oraz wyjątkowo ozdobi naszą choinkę, kominek, czy elewację.

Złote święta

Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez KaDeWe,

Świąteczna atmosfera to mnóstwo radości, śmiechu i zabawy, dlatego też i nasze święta powinny być bogate w jak najprzyjemniejsze doświadczenia. Złoto to symbol bogactwa i przepychu, jest to materiał niezwykle szlachetny. Dlatego też złote dekoracje w naszym domu dadzą wrażenie luksusu, ale też elegancji. Wprowadzą mnóstwo ciepła i radości, ponieważ złoty kolor jest jasny i słoneczny. Nawiązuje on do rozgwieżdżonego nieba i… pierwszej gwiazdki! Dzięki złotym dekoracjom szybko wprowadzimy się w świąteczny nastrój!

Jak dekorować w złocie?

Jak zatem udekorować nasz dom na złoto? Złote akcenty przydadzą się wszędzie! Najważniejszy pozostanie jednak świąteczny stół, choinka oraz salon. Złoto możemy połączyć właściwie z każdym z kolorem, ale złote dekoracje wystarczą nawet solo! Najlepiej zestawiać je jednak z subtelnymi tkaninami oraz naturalnymi materiałami – wtedy osiągniemy niebywale elegancki efekt.

Złote lampki

Małe, dekoracyjne lampki zawieszone w pokoju sprawią, że poczujemy się niezwykle swojsko i przytulnie. Błyszczący sznur rozświetlonych na złoto lampek wniesie dużo ciepła do pomieszczenia, nieważne gdzie je umieścimy –na stole, kominku, czy powiesimy na oknie lub przy ścianie – świąteczna atmosfera jest gwarantowana!

Złota choinka

Projekty,   zaprojektowane przez DeBORLA, Klasyczny

Złota choinka to podstawa! W świątecznym okresie to choinka znajduje się w centrum naszego mieszkania i przykuwa zwrok każdego gościa. Złoto na bożonarodzeniowym drzewku doda blasku pomieszczeniu. Pamiętajmy, że złoto nie musi dominować – w połączeniu z delikatnymi barwami jego bogactwo będzie wybrzmiewać jeszcze piękniej. Jeśli decydujemy się na złoto w zestawieniu z innymi kolorami postarajmy się, by złote akcenty pojawiły się również w innych częściach pomieszczenia.

Złote oświetlenie zewnętrzne

Dom rozświetlony świątecznym blaskiem, nie tylko od wewnątrz, ale także z zewnątrz, pobudza wyobraźnię. Oświetlona elewacja podkreśla magię świąt i zachęca do odwiedzenia jego mieszkańców. Bożonarodzeniowe lampki na zewnątrz często przyjmują zadziwiające formy, są wielokolorowe i rozmaicie zestawione. Czasem jednak wystarczy delikatne złote światło, które wprowadzi świąteczną atmosferę, ale sprawi, że nasz dom nadal będzie elegancki i pełen klasy.

Złote dekoracje

Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez Habitat,
Habitat

Christmas Lifestyle

Habitat

Jakie inne dekoracje wybrać do naszych wnętrz? Wiemy już, że złoto sprawdzi się w każdym wydaniu – z jednej strony jest klasyczne i ponadczasowe, z drugiej – nie możemy odmówić mu nowoczesnej elegancji. Złoto występuje także w różnych odcieniach, zatem możemy zdecydować się na jednolity zestaw, lub skontrastować ze sobą jego tony. Wybierzmy delikatne świąteczne figurki, złote pudełka na bibeloty oraz świeczniki, w których nie może zabraknąć zapalonych świec.

Złoty stół

Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez gabel,

Świąteczny stół musi być przepełniony pysznościami, lecz powinien być także stylowo zaaranżowany. Złote elementy dodadzą mu blasku, rozjarzony migotaniem świec będzie zachęcał do ucztowania. Wybierzmy prostą zastawę – złoto jest niezwykle dekoracyjne, a gdy dodatkowo znajdzie się na talerzach, podkreśli wygląd świątecznych potraw. Na stole nie powinno zabraknąć również gustownego obrusu i kilku świec w kolorze ciepłego złota.

Szukasz jeszcze więcej świątecznych inspiracji? Koniecznie sprawdź świąteczne dekoracje okien!

Co Wy sądzicie o złotych akcentach dekoracyjnych na Boże Narodzenie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu