Projekty,  Domy zaprojektowane przez Elias Braun Architecture

10 ciekawych materiałów wykończeniowych, aby Twoja fasada wyglądała fantastycznie!

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jest wiele rodzajów materiałów, którymi wykończyć można elewację domu. To właśnie one odpowiadają za charakter budynku, jego wygląd zewnętrzny i to, w jaki sposób wpływa on na wizualny odbiór przechodniów.

W tym Katalogu inspiracji pokażemy Wam dziesięć opcji na materiały wykończeniowe elewacji. Niektóre z nich można łączyć, inne z kolei najlepiej prezentują się same. Obejrzyjcie nasze zestawienie!

1. Ciemny kamień i biały tynk

Kontrast między ciemnym a jasnym kolorem tych materiałów elewacyjnych nadaje charakter zewnętrznej fasadzie domu. Różni je od siebie nie tylko odcień, ale także tekstura- ciemne kamienne sześciany i gładka powierzchnia tynku świetnie się jednak dopełniają. Efekt? Dom nowoczesny, modny i stylowy!

2. Drewniane listwy

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Weber Arquitectos
Weber Arquitectos

Facahda de acceso – Casa 5

Weber Arquitectos

Kolejny dowód na to, że drewno ma nieskończoną ilość zastosowań i wykorzystać można je pod wieloma postaciami. Tę elewację wykończono drewnianymi listwami ułożonymi wertykalnie. Ich miodowy odcień nadaje fasadzie budynku niezwykle przytulny charakter.

3. Beton architektoniczny

Projekty,  Domy zaprojektowane przez studio_GAON
studio_GAON

House of Respect and Happiness

studio_GAON

Beton to materiał o surowym, industrialnym charakterze. Jako wykończenie elewacji występuje pod różnymi postaciami- w wersjach o odmiennych teksturach i rozmiarach. W tym przypadku elewacja wykończona została betonowymi blokami, które świetnie łączą się z licznymi przeszkleniami.

4. Polerowany kamień elewacyjny

Naturalny kamień to materiał wykończeniowy elewacji, który potrafi nadać jej niezwykle atrakcyjny charakter. Występuje pod różnymi postaciami, a w tym przypadku mamy do czynienia z polerowanymi płytkami kamiennymi. Ich piaskowy kolor i ciekawy wzór powodują, że idealnie komponuje się z drewnem i otynkowano na biało fragmentami fasady.

5. Drewno fornirowane

Drewno fornirowane to materiał elewacyjny naturalny, ale trwały i odporny. Tę elewacje wykończono horyzontalnie ułożonymi deskami o różnych grubościach, dzięki czemu wydaje się ona dynamiczna i ciekawa. Zachwyca także kolorystyka materiału- różne odcienie brązu wchodzą we wspaniałą interakcję z naturalnym światłem.

6. Kamień w różnych kolorach

Kamień jako materiał wykończeniowy elewacji powinien być wykorzystywany z umiarem. Inaczej osiągniemy nie zawsze pożądany efekt domu rustykalnego. Świetnie obrazuje to przykład ze zdjęcia- kamień wykorzystano do odseparowania części mieszkalnej domu od garażu. Świetnie komponuje się on z drewnem oraz fragmentami fasady otynkowanymi na biało.

7. Ciemne panele drewniane

Horyzontalnie ułożone drewniane panele elewacyjne, w połączeniu z białym tynkiem i szkłem, dają współczesny, modny efekt. Sprawiają, że budynek zdaje się być dłuższy, a jego fasada przytulniejsza.

8. Emaliowane aluminium

Emaliowane aluminium to opcja dla odważnych. Występuje pod różnymi kolorystycznymi postaciami i odznacza się wieloma właściwościami: dobrą izolacją, łatwością dopasowania do różnych kształtów i rozmiarów oraz trwałością. Dodatkowo prezentuje się niezwykle nowocześnie.

9. Płytki ceramiczne

Materiał ten dostępny jest w niezliczonej liczbie kolorów, rozmiarów i kształtów. Płytki mogą być kwadratowe, heksagonalne, prostokątne; gładkie, chropowate, wypolerowane; imitujące drewno, kamień czy beton. Ich największą zaletą jest niska cena i łatwa dostępność.

10. Piaskowiec

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Boué Arquitectos
Boué Arquitectos

Casa Real de las Lomas 3- Boué Arquitectos

Boué Arquitectos

Kamień ten upodobała sobie zwłaszcza architektura regionu śródziemnomorskiego i latynoamerykańskiego. Jest to materiał trwały i odporny, nadający budynkom ciepły, przyjazny wygląd. Można go połączyć z innymi rodzajami kamienia, aby osiągnąć bardziej rustykalny rezultat.

Który materiał wygląda Waszym zdaniem najlepiej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu