Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 wyjątkowych sposobów na przesłonienie okien!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Loading admin actions …

Osłony okienne są nie tylko ważnym komponentem wyposażenia wnętrz, ale również istotnym elementem dekoracyjnym, który może nadać każdemu pomieszczeniu nowy charakter. Pozwalają chronić nas przed zbyt silnym słońcem w ciągu dnia i zapewniają prywatność nocą. Dzięki nim możemy uczynić z mieszkania miejsce naprawdę intymne, przytulne i komfortowe. Spośród jakich rodzajów osłon okiennych możemy wybierać? Które z nich będą dla nas najlepsze? Przekonajmy się!

Rodzaje zasłon okiennych

Na rynku dostępna jest cała gama rozwiązań pozwalających efektownie i efektywnie przesłonić okna. Wybór najlepszego z nich będzie zależał oczywiście od rodzaju i wielkości przeszklonej powierzchni, charakteru i wyglądu pomieszczenia oraz indywidualnych potrzeb i gustów decydujących się na określone rozwiązanie osób. Poza typowymi żaluzjami, zasłonami i roletami istnieje kilka ciekawych i mniej standardowych osłon okiennych, takich jak: żaluzje drewniane, rolety plisowane, zasłony panelowe, rolety klasyczne i weneckie czy rolety dzień-noc.

Rolety klasyczne

Są to rolety, które sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczeń i doskonale zastąpią nam zasłony, a niekiedy nawet firany. Zajmują mniej miejsca, również wizualnie, a szeroka gama dostępnych kolorów i faktur rolet pozwoli na dopasowanie ich do każdej aranżacji. Z nadmierną ilością światła, wynikającą z dużej ilości i wielkości okien najłatwiej poradzimy sobie wybierając rolety wolnowiszące, które najczęscie montowane są do sufitu.  Nie zapewnią nam one jednak całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.  W tym kontekscie istotny będzie również materiał, z którego wykonane są rolety  – mogą być one babmusowe, tekstylne czy papierowe.

Plisowane rolety

Rolety plisowane są wykonane z plisowanej tkaniny dzięki czemu wzbogacają wnętrza o nową teksturę. Ich niewątpliwa zaletą jest to, że są dostępne w wielu kształtach. Jest to zatem rozwiązanie sprawdzające się znakomicie zarówno w przypadku okien standardowych jak i tych o niestandardowych kształtach: okrągłych, półokrągłych czy trójkątnych. Plisowany materiał w przypadku tych żaluzji jest często klejony w komórki, przez co jej przekrój ma formę plastra miodu. Rolety te z pewnością przypadną do gustu osobom lubiącym nietypowe pomysły i ciekawe efekty świetlne.

Zasłony panelowe

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez emotiontextiles
emotiontextiles

Baum der Vögel

emotiontextiles

Innym ciekawym sposobem przesłonięcia okien są zasłony panelowe umocowane na kilkutorowej szynie. Dzięki modułowej budowie pozwalają łączyć różne materiały, kolory i tekstury. Rozwiązanie to jest wykorzystywane szczególnie często do zasłaniania dużych przeszklonych powierzchni. Niekiedy znajduje też zastosowanie w podziale pomieszczeń użytkowych. Ten rodzaj zasłon jest znakomitym wyborem dla indywidualistów, których w aranżacji wnętrz ogranicza jedynie ich wyobraźnia i kreatywność.  Jeśli zdecydujemy się na zasłony panelowe, możemy dowolnie łączyć i zestawiać panele, tworząc własne wizje i obrazy.

Rolety weneckie

Rolety weneckie są niezwykle efektowną formą zasłon. Podnoszone tworzą przyciągające wzrok puszyste fałdy lub pomarszczenia. Opuszczane sprawiają wrażenie opadającej kurtyny. W zależności od materiału, z którego się składają mogą tworzyć delikatne i lekkie falbany lub wytworne, bogate kotary. Dzięki nim nawet zwyczajne wnętrze staje się pełne dostojnego uroku i przywodzi na myśl piękne płacowe pomieszczenia lub sceny zabytkowych teatrów. Są one niezwykle dekoracyjne! Szukacie innych efektownych form zdobienia okien? Koniecznie zajrzyjcie do artykułu Dekoracja okien – jak to zrobić ładnie i praktycznie?

Podwójne rolety

Podwójne rolety, nazywane również roletami dzień-noc to również rozwiązanie niestandardowe. Są one poniekąd połączeniem funkcjonalnych zalet tradycyjnych żaluzji poziomych oraz klasycznych, materiałowych rolet. Rolety dzień-noc składają się z podwójnej warstwy materiału z ułożonymi poziomo pasami na przemian zaciemniającymi i przezroczystymi. Będą one świetnym rozwiązaniem dla osób szczególnie ceniących funkcjonalność! Doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, czy kuchni, gdyż, dzięki ich specyfice z łatwością możemy manipulować ilością światła wpadającego do wnętrz!

Żaluzje drewniane

Drewniane żaluzje są niezwykle dekoracyjne – ocieplają wnętrze i doskonale komponują się ze wszystkimi materiałami, pasując do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Są również bardzo praktyczne, dzięki temu że najlepiej pozwalają dostosować ilość wprowadzanego do pomieszczenia światła. Co więcej, drewniane żaluzje nie nagrzewają się tak szybko, wiec świetnie sprawdzą się w upalne dni!

Rolety zewnętrzne

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Estudio Meraki
Estudio Meraki

Vista Exterior- Fachada Interior

Estudio Meraki

Jeśli zastanawiamy się nad zainstalowaniem rolet zewnętrznych w naszym domu, warto wziąć pod uwagę kilka ich istotnych zalet! Z pewnością dają one duże poczucie prywatności, a także bezpieczeństwa, obniżając ryzyko, że włamywacze podejmą się szkodliwego dla nas działania, lub po prostu znacznie opóźniając włamanie. Rolety zewnętrzne izolują nasz budynek – podczas upalnych dni chronią przed słońcem, zaś zimą pomagają zaoszczędzić dużo energii. Zabezpieczają nasz dom również przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także obniżają poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz, dzięki czemu znacznie podnosi się komfort naszego życia!

Montowanie rolet i żaluzji

transparentne rolety rzymskie: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez 7 razy ładniej
7 razy ładniej

transparentne rolety rzymskie

7 razy ładniej

Montaż różnego rodzaju osłon okiennych wydaje się być czynnością bardzo skomplikowaną i karkołomną. Nic bardziej mylnego! Dzisiejsze sposoby konstrukcji i instalacji żaluzji, rolet czy zasłon są bardzo intuicyjne i nikomu nie powinny sprawić większych problemów. W przypadku rolet istnieje kilka typów montażu: na ścianie, na oknie lub na suficie. Nie wszystkie wymagają wiercenia. Żeby montaż wybranych przez nas elementów osłaniających okna zakończył się pełnym sukcesem należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi, zwykle przygotowaną niezwykle szczegółowo, a jeśli należymy do osób wyjątkowo niecierpliwych, lepiej zatrudnić do tego zadania specjalistów.

Jaki sposób przesłaniania okien najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu