Projekty,  Ogród zaprojektowane przez GroenerGras Hoveniers

Przed i po: jak powstał naturalny ogródek

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś chcemy poruszyć jeszcze jeden aspekt budowy, który nie ma nic wspólnego z samym budynkiem, ale jest niemniej ważnym zagadnieniem dla wszystkich, którzy stawiają wymarzony dom: planowanie ogrodu

Ten aspekt warto poruszyć już podczas tworzenia projektu budowy, a najlepiej, nie później niż podczas samej budowy. Prace ziemne związane z tworzeniem podłoża dla roślin będą dużo łatwiejsze, gdy pozostałości po budowie nie będą zalegały na obszarze działki przeznaczonej np. na rabatki kwiatowe. Projektowanie ogrodu to także, ścieżki, oświetlenie, oczko wodne, altanka, miejsce do wypoczynku, itd.

Mieszkańcy Rosmalen, usytuowanego w południowe Holandii przeszli przez wszystkie etapy planowania i realizacji ogrodu, a efektem jest naturalny i ekologiczny ogródek, nie wymagający wiele pracy. Właściciele zdecydowali się na fachową pomoc architektów krajobrazu GroenerGras Hoveniers, którzy także realizowali zlecenie. Zobaczcie jak działka wyglądała wcześniej , i jak wygląda teraz! 

Przed: szaro i ponuro

Zaczynamy od zdjęcia przedstawiającego zewnętrzny obszar na samym początku pracy. Mimo że pierwsze drzewa i inne rośliny zostały już posadzone, naprawdę ciężko sobie wyobrazić, że będzie tu piękny ogród pełen zieleni, drzew i traw.

Przed: Taras i ścieżki

Celem jest zaplanowanie i zaprojektowanie kompleksu na świeżym powietrzu, który obejmuje nie tylko trawnik, kwiaty i rośliny, ale także ścieżki i taras. Projekt powstawał w ścisłej współpracy z klientem, wymagał sporego zaangażowania obu stron. Naturalna elewacja budynku w kolorach ziemi narzuciła naturalistyczny styl ogrodu, który jest łatwy do utrzymania i niewymagający zbyt dużego nakładu pracy. 

Po: rabaty kwiatowe

Następny etap prac polega na uprawie pożądanych roślin. Lokalna roślinność, którą wybrano do tego ogrodu, jest dostosowana do lokalnego ekosystemu dlatego w naturalny sposób go tworzy i pasuje do niego. Najłatwiej znosi warunki pogodowe panujące na danym terenie i świetnie prezentuje się w towarzystwie budynku.

Żywopłoty, drzewa i krzewy wzbogacą ogród na dłużej niż tylko jeden sezon. Wreszcie wysiano także trawy w celu uzyskania zielonej okolicy.

Trawnik

Kolejne zdjęcie także przedstawia ogród jesienią. Jest tu miękki trawnik, klomb i rośliny, które tworzą specyficzny klimat miejsca. Porozrzucane liście, spadające z drzew wyglądają uroczo i romantycznie. Idealnie nadadzą się do kompostu, który zasili roślinność w przyszłym roku. 

Miejsce do wypoczynku

Wiosną ogród prezentuje się jeszcze lepiej! Soczysta zieleń trawy wygląda bardzo zachęcająco, jest tu dużo miejsca na popołudniowe grille w gronie przyjaciół, imprezy ogrodowe czy zabawę dla dzieci. Żywopłot zasłania widok na sąsiadująca posesję i zapewnia sporo prywatności. 

Ogród ekologiczny musi mieć związek z krajobrazem. Nie potrzebuje ogrodzeń, które będą podkreślać istnienie dwóch wrogich światów. Często jednak ogrodzenie jest konieczne, wtedy idealnie sprawdzi się właśnie żywopłot. Więcej na temat ekologicznych ogrodów przeczytacie tutaj: Spraw by Twój ogród był blisko natury!

Wspaniała idylla

W tym cudownym ogrodzie dużą rolę odgrywają ozdobne trawy. Są one, w ostatnich latach, jednymi z najmodniejszych roślin ogrodowych. Nic dziwnego – są piękne i oryginalne – mają w sobie coś egzotycznego i swojskiego zarazem. Tutaj stworzono dla nich specjalne rabaty. Architekci wybrali kwitnące gatunki, które tworzą naprawdę idylliczny obraz. 

Wygodny taras

Na tarasie stworzono bardzo przyjemne miejsce z ładnymi meblami, oświetleniem, które tworzy coś w rodzaju wisienki na torcie w tym zielonym ogrodzie. Ta część działki jest raczej minimalistyczna, ale w przyszłości urośnie tutaj aleja krzewów, które jesienią wybarwiają się na piękne, czerwonawe barwy. W zestawieniu z zielonym trawnikiem, takie połączenie będzie działać kojąco i energetyzująco. Bardzo przemyślana koncepcja! 

Jak Wam się podoba ogród pełen ozdobnych traw? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu