Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Willa stworzona w harmonii z naturą. Tak czy nie?

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Tapo Studio to japońscy architekci, którzy są odpowiedzialni za projekt wspaniałej willi, opisywanej dziś przez nas. Zleceniodawcą okazała się rodzina z dwójką dzieci – miłośnicy lokalnej tradycji, natury i azjatyckiej architektury. Efektem wspólnej pracy jest ten wymarzony dom, który widać na zdjęciach poniżej. 

Dwuspadowy dach, zbudowany zgodnie z japońską tendencją do asymetrii, wspaniała fasada oparta na kontraście czerni i bieli, gdzie okna wydają się być ramami obrazów i niesamowity ogród, który powstaje wokoło. Wszystkie te cechy tego budynku z 2014 roku sprawiają, że jest on oryginalny i zarazem typowy dla japońskiej kultury po ponieważ, współczesna Japonia to eklektyzm, mieszanina starego z nowym, kilku wiecznych, zdobionych pałaców z nowoczesnymi, minimalistycznymi drapaczami chmur.

Koniecznie zobaczcie to przestronne wnętrze i zainspirujcie się tą oryginalną budowlą, łączącą świat natury z architekturą. 

Idea

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify
homify

杉並の住宅

homify

Ten wyjątkowy projekt jest bardzo zachowawczy i stonowany. Powstał w  w cichej dzielnicy mieszkalnej  Suginami Ward w Tokio. Dzięki prostemu kluczowi polegającemu na zestawieniu kontrastujących kolorów otrzymał minimum zasobów potrzebnych aby stworzyć efekt luksusu i elegancji.

Cechą charakterystyczną kultury japońskiej jest szacunek dla natury dlatego równocześnie powstawał plan ogrodu, który ozdobi dom i całą działkę. Posadzono różnorodne drzewa i krzewy, które w przyszłości stworzą cień na taras. Do wystroju tego projektu zostały użyte wyłącznie naturalne materiały – drewno jest zarówno na podłodze jak i na suficie.

Układ pomieszczeń

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

杉並の住宅

homify

Dom ma powierzchnię całkowitą około 140 metrów kwadratowych. Na parterze mieszczą się dwie kondygnacje okien salonu (30 m kw.), kuchnia (14 m kw.) i sypialnia (10 m kw.), A także przedpokój, garderoba, łazienka, schody, które razem zajmują około 15 metrów kwadratowych. Na wyższej kondygnacji znajdują się kolejne trzy sypialnie, każda po około 12 metrów kwadratowych i łazienka. Choć dom nie jest ogromny, czuć w nim przestrzeń – Japończycy słyną z zamiłowania do dużych, przestronnych wnętrz. 

Najciekawsze jest to, że ten dom jest projektem niskobudżetowym. Prosta konstrukcja szkieletowa, drewno, skromne wykończenie poddasza – wszystko to jest zgodne z japońskim, minimalistycznym i harmonijnym trendem wykańczania wnętrz. 

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

杉並の住宅

homify

Ze względu na brak jasnych granic i podziałów, w salonie uzyskujemy iluzję trzech okien w jednym pomieszczeniu pomiędzy salonem i kuchnią. Duże okna, są w istocie także drzwiami przesuwnymi, które prowadzą na taras. Wnętrze salonu jest bardzo jasne, już na tym etapie aranżacji wiadomo, że główną rolę odrywać tu będzie natura na zewnątrz. 

Kuchnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify
homify

杉並の住宅

homify

Stylowa kuchnia została wyposażona w urządzenia do zabudowy, błyszczący akrylowy blat i ciemne drewniane fronty szafek. Panują tutaj stonowane i spokojne kolory ziemi: beż, brąz, biel. Po lewej stronie znajduje się przejście do sypialni, po prawej – dostęp do korytarza.

Kuchnia, jak i inne pomieszczenia aranżowane w stylu japońskim, powinna być prosta i funkcjonalna. Dom, ma sprzyjać wypoczynkowi, ma stanowić oazę, nie ma w nim miejsca na zbędne przedmioty czy ozdoby. 

Pokój na piętrze

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify
homify

杉並の住宅

homify

Jedna z sypialni na piętrze ma ładny balkon, który oferuje cudowne widoki na zieleń ogrodu. Dzięki skośnemu dachowi dominującą cechą pomieszczenia jest asymetria, która nawiązuje do natury. Znów dominują kolory ziemi, spokojne i stonowane brązy oraz beż, co jest idealnym wyborem do sypialni – w takim wnętrzu dużo łatwiej wypoczywać. Odsłonięte belki sufitowe sprawiają, że jest tu na prawdę romantycznie! 

Sypialnia dziecięca

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify
homify

杉並の住宅

homify

Sypialnia, która jest przeznaczona dla dzieci, ma wbudowana szafę wnękową, bardzo pojemną, mieszczącą w sobie dużo przestrzeni na ubrania czy zabawki. Dzięki takim rozwiązaniom w pomieszczeniu zawsze panować będzie porządek, ład i harmonia, a idealne proporcje wnętrza nie zostaną zaburzone. 

Łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

杉並の住宅

homify

W domu znajdują się dwie łazienki. Ta górna jest podzielone na dwie części – z wanną oraz pomieszczeniem na WC i umywalką. W ponad połowie japońskich gospodarstw domowych instaluje się washletem czyli ubikację z wbudowanym bidetem. Jest to zaawansowane wyposażenie, które jest rzadko spotykane poza Azją. 

Jeśli marzycie o domu inspirowanym Azją i jej bogatą kulturą przygotowaliśmy dla Was te propozycje: 

Nowoczesny styl japoński to jest to!

Jak stworzyć azjatycki ogród w 5 krokach?

homify 360°: nowoczesny dom w Japonii

Co sądzicie o takim stylu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu