Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez yücel partners

Praktyczne porady, dzięki którym Twój dom rozbłyśnie

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nasz dom to miejsce szczególne, przyjmujemy w nim znajomych, rodzinę, relaksujemy się i cieszymy codziennością. Pragniemy zatem, aby prezentował się jak najlepiej, a utrzymanie go w czystości nie zajmowało nam zbyt wiele cennego czasu. Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył praktycznych porad, dzięki którym sprawicie, że Wasz dom stanie się bardziej uporządkowany i schludny. Stosując się do nich zaoszczędzicie mnóstwo wolnego czasu, a co najważniejsze nareszcie będziecie mogli cieszyć się wolnym weekendem, nie planując i nie przydzielać domowych obowiązków pozostałym członkom rodziny. Sprawdźcie zatem jak w 6 krokach sprawić, by Wasza przestrzeń lśniła i zachwycała. 

1. Utrzymuj porządek w przedpokoju

Przedpokój to pierwsza przestrzeń, która jawi się naszym oczom zaraz po przekroczeniu progu, dlatego to miejsce powinno być przede wszystkim uporządkowane, czyste i schludne. Zamiast niechlujnie wieszać okrycia wierzchnie, włóżcie je do szafy, tę samą czynność zastosujcie dla obuwia. W ten sposób Wasze wnętrze nabierze bardziej eleganckiego i usystematyzowanego charakteru. Pamiętajcie, że pakowna, funkcjonalna szafa to nie tylko praktyczne wyposażenie, to także piękna dekoracja, dzięki której całość nabiera wyrazistości.

2. Utrzymuj w czystości powierzchnie robocze

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Timber house
Timber house

명덕리하우스

Timber house

Piękna kuchnia to czysta kuchnia, a więc pozbawiona smug na chromowanych sprzętach, plam na panelach ściennych czy brudu na blatach, czyli tzw. powierzchniach roboczych. Nic nie psuje tak nastroju oraz dobrego samopoczucia jak sterta brudnych naczyń w zlewie czy zabrudzone nawierzchnie. Tego typu czynności warto wykonywać pod koniec dnia, kiedy już zakończymy nasze kulinarne poczynania, wtedy warto przetrzeć wszystkie nawierzchnie, by pozostawić kuchnię lśniącą i schludną. 

3. Perfekcyjna organizacja

Każdy z nas potrzebuje efektywnego systemu organizacyjnego, w którym każdy szczegół, detal ma swoje odpowiednie miejsce. W ten sposób nasza praca staje się bardziej poukładana, a co za tym idzie sprawna i zorganizowana. Nawet zapominalscy w tak doskonale zorganizowanej przestrzeni będą potrafili się odnaleźć. Decydując się na pomoc architekta wnętrz, możemy być pewni, że nasza kuchnia czy też inne pomieszczenie będzie doskonale zorganizowane i rozplanowane. 

4. Przygotuj plan

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Altuncu İç Mimari Dekorasyon
Altuncu İç Mimari Dekorasyon

Riva villa kişiye özel banyo

Altuncu İç Mimari Dekorasyon

Chyba większość z Was zgodzi się ze stwierdzeniem, że kochamy odkładać swoje obowiązki na następny dzień. Niestety, z doświadczenia wiemy, że i tak nigdy nic z tego nie wychodzi. Odkładanie czegoś na kolejny dzień wprowadza dezorganizację, nieład i chaos. Dlatego proponujemy Wam, abyście wszelkie swoje obowiązki rozpisywali tworząc plan. W ten sposób każda czynność i powinność będzie miała przypisaną odpowiednią datę, do której nie tylko Wy będziecie musieli się stosować, ale każdy z członków rodziny. To pozwoli Wam na usystematyzowanie i uporządkowanie Waszych obowiązków oraz wnętrz. 

5. Więcej zabawy i uśmiechu

Nawet nielubiane przez nas obowiązki domowe można w jakiś sposób umilić, np. poprzez puszczanie muzyki. Dzięki temu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, bez poczucia zmarnowanego czasu. 

6. Zadbaj o łazienkę

elektryzujące wnętrze: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Decoroom
Decoroom

elektryzujące wnętrze

Decoroom

Mówiąc o schludnym i uporządkowanym domu nie możemy zapomnieć również o łazience, czyli pomieszczeniu, w którym relaksujemy się i odprężamy po ciężkim dniu pracy. Łazienka oprócz funkcjonalnego rozkładu, powinna również posiadać odpowiednią kolorystykę- właściwą dla naszej estetyki oraz praktyczne wyposażenie, które pomieści np. nadmiar naszych kosmetyków. Brak licznych szamponów, płynów, żeli pod prysznic czy środków chemicznych podkreśla poukładany i schludny charakter wnętrza. W takiej przestrzeni, aż chce się przebywać i wypoczywać!

Dbacie tak o swoje przestrzenie prywatne?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu