Projekty,  Domy zaprojektowane przez Linebox Studio

5 sposobów, aby uczynić dom atrakcyjniejszym dla kupujących

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Sprzedaży domu jest oszałamiającym i skomplikowanym doświadczeniem. To może być jedna z bardziej stresujących i męczących rzeczy, jaką przyszło nam wykonywać. Nie zniechęcajcie się zbyt szybko i nie traćcie serca! W homify, chcemy zrobić wszystko, co możliwe, aby pomóc Wam stworzyć najlepszą możliwą ofertę.

Na co więc zwrócić uwagę, i jak przygotować się do przedstawienia swojego domu do sprzedaży? Jak sprawić by nasza oferta była wyróżniająca i konkurencyjna na tle pozostałych propozycji na rynku? Poniżej śledzimy najbardziej znaczące sprawy dla sprzedających. Przeczytajcie naszą listę 5 wskazówek, aby dowiedzieć się wszystkiego!

1. Sprawdź konkurencję

Dobre rozeznanie w ofertach rynkowych to podstawa. Teraz nadal mamy rynek kupującego, który ma w czym przebierać, a zatem obecnie podstawowym czynnikiem decydującym o tempie sprzedaży jest atrakcyjność oferty. Liczy się tutaj zarówno cena, jak i funkcjonalność, stan techniczny, estetyka… Przygotujcie dom idealnie i wykraczajcie poza konkurencję.

2. Zadbaj o widok z ulicy

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, które później ciężko jest zmienić, dlatego zadbajcie od razu o to, aby dom prezentował się doskonale. Obejście od samej furtki czy bramy powinno być tak samo schludne i przystępne dla oka jak i wnętrze domu. Jeśli mamy trawnik, warto go skosić, a niepotrzebne rzeczy uporządkować. Te wydające się na pozór błahe sprawy mogą bowiem zaważyć na tym czy dany kupujący podejmie decyzje o transakcji.  Wszyscy jesteśmy wzrokowcami, warto wykorzystać tę cechę.

Wyjdźcie na zewnątrz i stańcie przy bramce. Czy dom wygląda zachęcająco? Czy macie ochotę wejść do środka? Popatrzcie na nieruchomość oczami nabywcy. 

3. Przygotuj wnętrze

Sprawcie, aby wnętrze domu błyszczało i było bardzo przytulne i zachęcające. Umyjcie okna wewnątrz i z zewnątrz, wyszorujcie wannę, prysznic i umywalkę oraz usuń z nich kamień. Usuńcie wszelkie problemy techniczne, usterki. Poodkurzajcie i umyjcie podłogi oraz kupcie nowe, estetyczne ręczniki do łazienki i ułóżcie je w elegancką kostkę. Postawcie na świeży zapach – idealne będą odświeżacze lub świece zapachowe. Brzydki zapach sprawi, że potencjalny kupiec szybciej się z tobą pożegna niż przywita. I na koniec świeże kwiaty, kupcie piękny bukiet i ustawcie go w centralnym miejscu salonu. Ten trik zawsze poprawi estetyczny odbiór wnętrza! 

A może warto zdecydować się na pomoc profesjonalisty? Home stager to osoba zajmująca się stylizowaniem nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Potrafi obiektywnie ocenić nieruchomość i wyeliminować wady, z których właściciel często nie zdaje sobie sprawy, a mogą być powodem dla którego klienci rezygnują z nieruchomości

Jeśli macie wątpliwości, więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: Home staging – dlaczego warto?

4. Zrób dobre zdjęcia

Większość osób zaczyna poszukiwania w sieci, więc dobre zdjęcia to podstawa. Oferty bez fotografii lub tylko z byle jakim ujęciem zewnętrza nieruchomości, są często pomijane. Jak już pisaliśmy, kupujący to wzrokowcy dlatego zdjęcia powinny być dobre i przede wszystkim zróżnicowane. Nie ma potrzeby dołączania fotografii ukazujących jeden pokój z trzech podobnych perspektyw, ważne jest natomiast, aby sfotografować wszystkie pomieszczenia. Warto pokazać również widok za oknem, jeśli jest on zaletą nieruchomości, a także sam budynek i jego otoczenie.

Jeśli sprzedajecie dom z ogródkiem, koniecznie pokażcie to kupującym ale przedtem skoście trawę i przytnijcie krzewy, posprzątajcie po zwierzakach i schowajcie dziecięce zabawki. Warto także usunąć samochody z podjazdu.

5. Depersonalizacja

Musicie sprawić, żeby dom stał się uniwersalny i żeby przyszły kupujący mógł bez problemu wyobrazić sobie siebie w jego wnętrzach. Spakujcie wszystkie rzeczy osobiste oraz fotografie rodzinne. Potencjalni kupcy nie chcą oglądać Waszych pamiątek z przeszłości. Kupujący nie ma się zastanawiać nad tym jacy ludzie teraz żyją w tym miejscu tylko mają zobaczyć w nim siebie za kilka lat. Przy okazji zróbcie porządki na półkach i zostawcie na nich trochę wolnego miejsca, ale nie zabierajcie wszystkiego. Wasze książki, kolekcje płyt, albumy mogą być inspiracja dla przyszłych nabywców.

Warto także stworzyć iluzję przeprowadzki, część przedmiotów codziennego użytku umieścić w pudełkach. Dzięki temu, będzie wiadomo, że jesteście zdeterminowani do szybkiego podjęcia decyzji, a przecież, w istocie jest to początek przeprowadzki, która prędzej czy później i tak się odbędzie.

Macie jeszcze jakieś pomysły? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu