Projekty,   zaprojektowane przez trimborn & eich

9 czynności, które dobrze zorganizowane osoby wykonują w domu przed pójściem spać

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Na pewno znacie te osoby, których życie wydaje się tak idealnie zorganizowane, że aż przyprawia o gorzkie poczucie zazdrości. Dzisiaj podzielimy się z Wami dziesięcioma sekretami, dzięki którym choć odrobinę zbliżycie się do perfekcji.

Prawdą jest, że codzienne zmęczenie odpowiada za brak motywacji do sprzątania i porządkowania. Prawdą jest jednak też, że dobrze zorganizowany, czysty dom korzystnie wpływa na każdą inną sferę naszego życia.

Co osoby, które zdają się mieć wszystko pod kontrolą, robią przed pójściem do łóżka? Mowa tutaj o innych czynnościach, niż mycie zębów- o tych, które ułatwiają poranne wstawanie i funkcjonowanie każdego kolejnego dnia.

1. Pozostaw kuchnię uporządkowaną

Prosta czynność, jaką jest umycie naczyń po koniec dnia, znacznie umili poranek, kiedy to nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem kubka na kawę czy talerza na śniadanie. To samo dotyczy wyrzucenia opakowań po jedzeniu i schowania produktów spożywczych do lodówki lub do szafek. O wiele przyjemniej zaczyna się dzień w kuchni czystej i uporządkowanej.

2. Przywróć salon do normalnego stanu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Arkstudio
Arkstudio

Vista da sala

Arkstudio

Czy to po wieczorze filmowym, czy też po przyjęciu gości- salon na zakończenie dnia nie wygląda reprezentacyjnie. Przywróć go do normalnego, uporządkowanego stanu, wynosząc naczynia do kuchni, składając koc i ustawiając wszystko na swoim miejscu.

3. Przyszykuj drugie śniadanie i lunch na następny dzień

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez ACACIA

Przygotowywanie lunchu z wyprzedzeniem uchroni nas przed porannym zamieszaniem, które potrafi zepsuć nawet najpiękniejszy dzień. Przygotuj lunch na następny dzień, przyszykuj drugie śniadanie dla dzieci i ciesz się wolnym, nieco powolniejszym porankiem.

4. Upewnij się, że nic niebezpiecznego nie leży na podłodze

Porada szczególnie cenna dla rodzin z dziećmi. Nie ma nic gorszego, niż gwałtowna pobudka w środku nocy do krzyku dziecka, które nadepnęło na pozostawioną przez siebie na podłodze zabawkę. Upewnij się, że podłogi w pokoju dziecięcym są uprzątnięte i że nic nie zawadza drogi do łazienki.

5. Uporządkuj biurko

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez BoConcept Germany GmbH
BoConcept Germany GmbH

Cupertino Schreibtisch

BoConcept Germany GmbH

Przed snem uporządkuj biurko, zwłaszcza wszystkie dokumenty i ważne papiery. Bałagan w tym miejscu może spowodować, że rano zapomnisz czegoś bardzo istotnego.

6. Wybierz strój na następny dzień

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Casa de Valentina
Casa de Valentina

LAVANDERIA ORGANIZADA

Casa de Valentina

Czynność, którą wieczorami powinny wykonać zwłaszcza kobiety, mające problem z podejmowaniem decyzji. Nic tak nie stresuje o poranku, jak spoglądanie na szafę pełną ubrań i beznadziejne poczucie tego, że nie mamy co na siebie włożyć. Wybierz strój na następny dzień i ciesz się dodatkowymi, jakże cennymi, minutami snu.

7. Wrzuć brudne ubrania do kosza na pranie

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Asia Dragon
Asia Dragon

Mobel Oak Laundry Bin

Asia Dragon

Nigdy nie pozostawiaj brudnych ubrań porozrzucanych po całym mieszkaniu- wkrótce przestaniesz rozpoznawać, co jest czyste, a co nie. Przed snem zbierz brudne ubrania i wrzuć je do kosza na pranie lub do pralki.

8. Spisz listę zadań na następny dzień

Stwórz listę rzeczy, które musisz zrobić kolejnego dnia. Poczujesz kontrolę nad cennym czasem i swoim życiem, co z pewnością poprawi jakość Twojego snu.

9. Powieś ubrania w szafie lub garderobie

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez homify

Koniec dnia, przebierasz się w piżamę, a ubrania rzucasz na krzesło albo- co gorsza- na podłogę. Wszyscy znamy ten rytuał. Poświęć minutę czasu i odwieś ubrania do szafy. Odwdzięczą Ci się, wyglądając świeżo i czysto następnym razem, kiedy zdecydujesz się je na siebie włożyć.

Jakie są Wasze sposoby na lepiej zorganizowane życie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu