Projekty,   zaprojektowane przez หจก.สยามคอนสรัตคชั่น แอด์น คอนเซาท์

Ekspresowa budowa i dobudowa

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Projekt, który chcieliśmy dla Was opisać w dzisiejszym Katalogu Inspiracji zapewne nie sprawdziłby się w polskich warunkach klimatycznych, ponieważ został przygotowany na potrzeby niewielkiej rodziny w tajskim Phu Rua. Budżet przeznaczony na realizację projektu to jedyne 350.000 bahtów, czyli niespełna 10.000 euro! 

Pomijając jednak to, że w Polsce taki dom raczej nie miałby racji bytu, musimy docenić projekt całkowicie adekwatny do lokalnych, tajskich warunków. Ekspresowa budowa i kreatywne wykorzystanie malutkiej przestrzeni, na której został wzniesiony dom zasługują na dobre słowa.

​Prawa strona już gotowa

Ten mały dom ma łączną powierzchnię 7x4 metry. Budowa została zakończona w niecały miesiąc, a na wspomnianych 28 metrach kwadratowych znalazło się miejsce na najpotrzebniejsze pomieszczenia jak sypialnia, łazienka i kuchnia.

​Konstrukcja domu

Mimo, że dom nie jest duży, bardzo ważne było, aby był stabilny i trwały. Wykorzystano więc pustaki i wysokiej jakości cement. Mamy też dość unikatową konstrukcję dachu zapowiadającą przybudówkę.

​Spadzisty dach

Spadzisty dach wydaje się najlepszym wyborem do ochrony przed słońcem i deszczem. Od razu zaplanowano przybudówkę, a więc i dach był do tego przygotowany.

​Dodatek bieli

Ściany wzniesione, dach na wykończeniu – można zabrać się za nałożenie pierwszej warstwy farby na ściany zewnętrzne. Biel jest idealnym podkładem i doskonale łączy się z innymi kolorami. Stąd też wstępnie, elewacja została pokryta bielą.

​Dach na wykończeniu

Dach został pokryty niebieską dachówką, bardzo popularną w Tajlandii. Jednak niebieski dach wydawał się nazbyt odcięty od reszty budynku, dlatego zdecydowano się na żółte brzegi będące idealnym łącznikiem pomiędzy ścianami i dachem.

​Wnętrze

W tym projekcie zadbano nie tylko o zewnętrzny aspekt budynku, ale również wstępne wykończenie wnętrza. Bardzo ważne było, aby do środka wpadało dużo światła, co otwiera przestrzeń i optycznie ją powiększa. Jasne wnętrze to piękne wnętrze!

​Malowanie

W tak małym domu nie dziwi nas wybór bieli jako koloru przewodniego. Ta kolorystyka została jednak przełamana za pomocą ciemnych futryn i listew.

​Dobudówka wykonana migiem

Kiedy już główny budynek nadawał się do zamieszkania, zaczęto prace nad dobudówką. Jest to dodatkowa przestrzeń, która na pewno będzie miała wiele zastosowań.

A skoro już mowa o dobudówkach, nie możecie ominąć Katalogu Inspiracji: 5 świetnych pomysłów na dobudówki

Zamieszkalibyście w takim domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu