100% elegancji! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

100% elegancji!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od NefaProject Nowoczesny
Loading admin actions …

Dzisiaj na homify przyszła pora na podróż na wschód. Udajemy się do Rosji, do miasteczka położonego na zachód od Moskwy, by pokazać Wam oryginalną willę. Jedno jest pewne, jej metraż Was zaskoczy! Swoje dzieło architekci z Nefaproject nazwali S-House. Jest to realizacja marzenia domowników o przestronnym i przytulnym gniazdku, w którym nowoczesna bryła spotkałaby luksusowe wnętrza. Ogromny dom postawiony został na ogromnej działce – właściciele mogą cieszyć się tutaj pełnią życia! 

Jesteście ciekawi, jak Rosjanie wyobrażają sobie komfortowy, nowoczesny dom? Zapraszamy na spacer!

Dominując nad krajobrazem

Architektura naszej rezydencji podporządkowana jest prosty liniom, które jednak połączone zostały pod różnym kątem, są także różnej długości. W efekcie powstała niezwykle dynamiczna konstrukcja! Potęguje go ciekawe oświetlenie fasady. Dom wzniesiono na stosunkowo płaskim terenie, w otoczeniu niższej zabudowy. Ten piękny przykład nowoczesnej willi góruje nad krajobrazem, jakby ciesząc się z ciekawskich spojrzeń.

Biel, drewno, kamień i metal

Stoimy teraz przed fasadą od ulicy, na podjeździe do nowoczesnego garażu. Widoczne w głębi schody prowadzą do głównego wejścia. Tak podjazd jak i wszelakie ścieżki wykonane zostały z naturalnego kamienia, którego beżowy kolor fantastycznie współgra z bielą i brązem fasady. Niektóre fragmenty murów obłożono drewnem, dzięki czemu gra nieregularnych modułów stała się jeszcze bardziej widoczna. Całości dopełniają metalowe wykończenia, osadzające nas we współczesności.

Fasada od ogrodu

Wracamy do ogrodu, gdzie nasz wzrok już na samym początku przyciągnęła ciekawa kamienna ścieżka. Także i ona tworzy geometryczny kształt, zbliżony do półokręgu. W tak ogromnej rezydencji nie dziwi nas mnogość wyjść do ogrodu z wnętrza! Posiadając piękny, przestronny ogród z pewnością chce się przebywać w nim jak najczęściej. Jakby możliwości do kontaktu z naturą było mało, nasi architekci przeznaczyli część dachu na tarasy.

Wnętrza pełne światła

W labiryncie pomieszczeń centralne miejsce zajmuje pokój dzienny z jadalnią oraz salonem, przedzielonymi kominkiem. Wystrój utrzymany jest w neutralnych kolorach, beżach i bieli. Przy jadalnianym stole zasiąść do posiłku może sześć osób. Dekoracje wnętrza są bardzo różnorodne: od złotego wazonu po czarno-białą fotografię. Ogromne przeszklenie pozwala na zalanie przestrzeni naturalnym światłem.

Luksusowe materiały

Z tej perspektywy doskonale widać wspomniane przeszklenie. My jednak przeszliśmy już teraz do strefy salonu i to ona nas najbardziej interesuje. W to wnętrze wkradł się eklektyzm. Ultranowoczesne meble mają siedziska z krowiej skóry, skóra leży też przed zachwycającym, marmurowym kominkiem, wyrastającym z jasnego parkietu. Panuje tutaj przytulna atmosfera, idealna na rodzinne spotkania.

Jasna kuchnia

Nie moglibyśmy nie zatrzymać się także w tej śnieżnobiałej kuchni. Kolor ten zapewnia poczucie świeżości oraz porządku. W centrum kuchni znajduje się dwupoziomowa wyspa, jednak najciekawsze są szklane drzwi prowadzące do kuchni. Przeźroczyste, zyskały dekorację w postaci schematycznego rysunku koron drzew. Na wypadek, jakby domownicy zapomnieli, że mieszkają tuż pod lasem!

Marzycie o białej kuchni? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Biała kuchnia w 11 pięknych odsłonach.

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Z kuchni przejść możemy bezpośrednio na taras, co jest bardzo praktyczne, gdybyśmy mieli ochotę spożyć posiłek na świeżym powietrzu lub też po prostu napić się herbaty i nacieszyć widokiem lasu. Tutaj postawiono na klasyczne, drewniane meble ogrodowe. Przed zimnem chroni gazowy promiennik radiacyjny ciepła, czyli po prostu grzejnik ogrodowy.

Co sądzicie o stylu nowoczesnym w rosyjskim wydaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu