Nowoczesny dom na 6-stkę! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesny dom na 6-stkę!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Marlegno Nowoczesny
Loading admin actions …

Na homify opisujemy wiele wspaniałych rezydencji i wciąż nie możemy wyjść z podziwu, że nasi architekci nieustannie nas zaskakują. Budynek z Włoch, który chcemy pokazać Wam dzisiaj to prawdziwa poezja! Nowoczesna bryła z jednej strony idealnie wkomponowuje się w otaczającą ją zieleń, a z drugiej strony jest pieśnią na cześć współczesnego projektowania. I to wcale nie jest zbudowana z tego, co się by mogło wydawać na pierwszy rzut oka… Architekci ze Studio Tironi sprzymierzyli się z generalnymi wykonawcami z Marlengo Prefabricated Wooden Builgdings, by stworzyć dom nie tylko piękny, ale i bioklimatyczny. 

Gotowi na włoskie wakacje?

Miłość od pierwszego wejrzenia

Progetto Nowoczesne domy od simone10 Nowoczesny
simone10

Progetto

simone10

Architekci podbiliby nasze serca już tylko tym zdjęciem! Z reguły właściciele luksusowych rezydencji wolą umieścić basen na tyłach domu, osłaniając go przez wzrokiem ciekawskich. Tutaj jednak znajdujemy się na spokojnym osiedlu, otoczeni polami uprawnymi. Dom zbudowano na planie litery L, którą dopełnia prostokąt basenu. Czy zgadniecie dlaczego dach budynku jest całkowicie płaski? Ma to nie tylko estetyczny cel! Prawie każdy centymetr dachu zajmują panele słoneczne. Takie rzeczy tylko we Włoszech! Zanim rozpoczniemy spacer po posesji, zwróćmy uwagę, jak w tej kompozycji, w której dominuje prostota, zwrócono uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Uwielbiamy detal metalowego ogrodzenia!

Industrialne klimaty

Progetto Nowoczesne domy od simone10 Nowoczesny
simone10

Progetto

simone10

Obchodzimy rezydencję od tyłu i wydawać by się mogło, że mamy do czynienia z surową, betonową konstrukcją. Nic bardziej mylnego! Cała struktura wykonana została z drewna, wycięta w fabryce, by zminimalizować ilość wytworzonych odpadów i złożona na miejscu. Teraz jednak nie patrzymy ani na cement, ani na drewno, ale na… szare płyty z piaskowca! W połączeniu z wystającymi szarymi obramowaniami okien oraz ze stalową balustradą tworzą one całkowicie współczesny, industrialny klimat.

Eksplozja zieleni!

Progetto Nowoczesne domy od simone10 Nowoczesny
simone10

Progetto

simone10

Jak bardzo różni się powyższe zdjęcie od poprzedniego! Tutaj nie ma mowy o industrialnej surowości, ponieważ bujna roślinność po raz kolejny dochodzi do głosu, ożywiając bryłę budynku w wyjątkowy sposób. Zdecydowano się na ogród pełen traw i krzewów, których utrzymanie jest bardzo proste i nie wymaga częstego podlewania – kolejny ukłon w stronę Matki Natury!

Prywatne tarasy

Progetto Nowoczesne domy od simone10 Nowoczesny
simone10

Progetto

simone10

Mówiliśmy, że bujna roślinność dochodzi do głosu. Myliliśmy się – ona przejmuje dowodzenie! Wystarczy spojrzeć na taras na piętrze, całkowicie osłonięty wysokimi trawami. Także na parterze znalazło się miejsce na taras. Jest on częściowo zadaszony przez podwieszenie modułu piętra. To, w połączeniu z rzędem drzew, sprawia, że także i tutaj panuje intymna atmosfera rodzinnego spotkania. Szare meble rattanowe pasują tutaj znakomicie.

Piękno prostoty

Progetto Nowoczesne domy od simone10 Nowoczesny
simone10

Progetto

simone10

Wracamy pod znaną nam już fasadę, tym razem znajdujemy się po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Z pewnością zauważyliście już, że nie wszystkie ściany są wyłożone piaskowcem. W wielu miejscach zdecydowano się ujawnić prawdziwy materiał konstrukcyjny, który nowoczesną bryłę spaja z naturalnym krajobrazem. Po raz kolejny możemy kontemplować wspaniałą roślinność tworzącą z budynkiem spójny, całościowy projekt. Chociaż trzeba przyznać, że trudno skupić uwagę na czymś innym niż lazurowa woda w basenie…

Zaskakująca różnica poziomów

Progetto Nowoczesne domy od simone10 Nowoczesny
simone10

Progetto

simone10

Po fasadzie od strony ulicy urozmaiconej bujną roślinnością oraz lazurową wodą basenu, powyższy widok niezwykle surowej, industrialnej wręcz bryły nas zaskakuje! Patrzymy na zewnętrzną stronę skrzydła stanowiącego krótszą nogę litery L. Odkrywamy, że to tutaj znajduje się wjazd do garażu, ukryty na niższym poziomie niż pomieszczenia mieszkalne. Z tego miejsca przechodzimy schodami na górę i znajdujemy się pod ciekawym tarasem, z którego roztacza się widok na okolicę. By go nie zakłócić, postawiono tutaj na szklaną balustradę.

Czas na relaks

Na koniec pora się rozmarzyć i wyobrazić sobie, jak po męczącym dniu wchodzimy po białych stopniach do tej lazurowej wody i cieszymy się chwilą upragnionego relaksu w samotności… Oczywiście taki basen to także idealne miejsce na urządzanie hucznych przyjęć! Po prostu marzenie!

Ta wspaniała rezydencja przypomina nam bardzo Dom z ogrodem jak z bajki! 

Który z nich bardziej się Wam podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu