Główne błędy przy urządzaniu i jak ich łatwo uniknąć!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Główne błędy przy urządzaniu i jak ich łatwo uniknąć!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Błędy przy urządzaniu wnętrz zdarzają nam się nieświadomie. Często nie zdajemy sobie sprawy lub zapominamy o pewnych aranżacyjnych rozwiązaniach, które w znacznym stopniu mogą dodać naszemu domowi blasku i wyjątkowości. Błędy przy urządzaniu pomieszczeń mogą wywodzić się z mód zamierzchłych czasów, na przykład PRL u, które przetrwały lata w świadomości, guście i dosłownie w samych czterech ścianach gospodarzy – tradycjonalistów. Czasy się zmieniają oraz trendy w aranżacji, dlatego warto wiedzieć, które błędy teraz przy urządzaniu wnętrz narażają właścicieli w oczach gości na prawdziwe faux pas.

Błędy przy urządzaniu domów to istniejące przeżytki przeszłości, ale też zapominanie o bardzo ważnych kwestiach projektowych takich jak funkcjonalne i dekoracyjne oświetlenie, które powinniśmy zaplanować na samym początku, ze szczególną starannością, a które może niezwykle pięknie przeobrazić każde, nawet skromnie urządzone wnętrze. Takie i inne podpowiedzi przeczytacie poniżej. Być może któryś z punktów zainspiruje Was do zmian, które wyeliminują błędy przy urządzaniu wnętrz i które uczynią Wasz dom bardziej oryginalnym i podążającym za duchem czasu.

Podobny temat, który zawiera w sobie wszystkie poniższe rady znajduje się w Katalogu Inspiracji Jak urządzić przytulne mieszkanie? Zapraszamy!

1. Zapominamy o świetle!

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Błędy przy urządzaniu domu czasami nie sposób skorygować niewielkimi siłami. Chodzi konkretnie o dostęp światła dziennego do naszych okien. Jak wiadomo światło jest nam niezbędne do pogodnego nastroju i prawidłowego funkcjonowania, ale skoro nie możemy zawalczyć z siłami wyższymi postarajmy się o właściwą aranżację mieszkania w sztuczne, dzienne – ergonomiczne i wieczorne – romantyczne, oświetlenie. Punkty świetlne mogą, a nawet powinny w otwartych przestrzeniach wytyczać strefy, na przykład jadalnianą, wypoczynku i tak dalej. Dlatego ich usytuowanie jest niezwykle istotne. Oprócz tego błędy przy urządzaniu i aranżacji oświetlenia mogą wynikać z samej ich estetycznej oprawy. Chodzi nam dokładnie o spójność w stylu, w którym zaprojektowane jest całe wnętrze.

2. Nie kupujmy wszystkich mebli w komplecie!

Nowoczesne domy i teraz najbardziej popularne mieszkania są otwarte i zaprojektowane tak, by były najbardziej przestrzenne. Dlatego ilość mebli znajdujących się w takim pomieszczeniu jest duża. Kiedyś modne było kupowanie meblościanek, a do tego w zestawie stołu z krzesłami z obiciem pasującym do wypoczynku w salonie. Dziś to przeszłość! Sztuką jest ładne i spójne urządzanie wnętrz, szczególnie kiedy sami musimy dobierać oddzielne elementy. Dlatego projektowanie wnętrz zaczynamy od wyboru… konkretnego stylu wnętrzarskiego. W ten sposób dużo łatwiej będzie nam dobrać wyposażenie, a błędy przy urządzaniu zdarzać się nam będą coraz rzadziej. Wariantów i modeli mebli do każdego z nich jest ogrom. Dlatego powinniśmy poradzić sobie z zestawieniem własnej, oryginalnej kompozycji mebli do naszego dużego pokoju.

Coś o meblościankach, ale w nowoczesnym wydaniu możecie przeczytać w Katalogu Inspiracji TOP 10 – nowoczesne meblościanki!

3. Nie bójmy się nowych trendów!

Mieszkanie Lublin Nowoczesna kuchnia od Auraprojekt Nowoczesny
Auraprojekt

Mieszkanie Lublin

Auraprojekt

Przechodzimy do punktu, który ogólnie rozwinęliśmy na wstępie. Podążanie za zmianami i modami w aranżacji wnętrz nie jest obowiązkowe, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie tradycję we wszystkich tego słowa znaczeniach. Jednak pamiętać musimy, że warto jest podążać za nowymi rozwiązaniami i propozycjami w designie, które nawiązują do historii, a jednocześnie są odzwierciedleniem XXI wieku.

A dla tych bardziej odważnych domowników, którym marzy się dom nietuzinkowy i na czasie, najlepszą radą jest sięgnięcie do najnowszych trendów, takich jak minimalistyczna kuchnia na pełen połysk z kolorowym panelem zamiast tradycyjnych płytek nad blatem jak na przykładzie AuraProjekt. Błędy przy urządzaniu wnętrz mogą wynikać też z braku zaufania do nowych rozwiązań i wątpliwości co do ich funkcjonalności, jednak piękne może być też praktyczne jeśli tylko będziemy troszczyć się o nasz dom z należytą starannością.

4. Monotonia w kolorach i materiałach

Apartament Błonia Hamptons Eklektyczny salon od DreamHouse.info.pl Eklektyczny
DreamHouse.info.pl

Apartament Błonia Hamptons

DreamHouse.info.pl

Błędy przy urządzaniu wnętrz to zbyt mdłe kolory zastosowane we wszystkich pomieszczeniach w domu. Takim tropem idą ci, którzy uważają że podobne tony z tej samej palety barw najlepiej spajają całe wnętrze w całość. Poza tym – uwierzcie nam – niewyraziste kolory szybko się nudzą, w dłuższej perspektywie przyprawiają o ból głowy i sprawiają, że nasz dom niczym się nie wyróżnia. Dlatego kolejną naszą propozycją są zdecydowane kolory do wnętrz. Kolory uspokajające to na przykład niebieski, szary, które nawet w mocnych i głębokich odcieniach świetnie sprawdzają się w salonach lub sypialniach. Pastelowe kolory żywych barw to dobra alternatywa na kolorowe, a nie rażące wnętrze! Błędy przy urządzaniu to skrajności. Albo zbyt mdło, albo zbyt neonowo na raz. Najlepszym rozwiązaniem jest kontrast. Neutralne ściany i mocne dodatki lub wyraziste ściany i różne, stonowane dekoracje i wyposażenie.

5. Zapominanie o sztuce

Sztuka, czy to tradycyjna czy nowoczesna to zawsze dobry pomysł na ożywienie własnej przestrzeni. Warto zainwestować w tego typu dekoracje. Pominięcie tego aspektu i podobne błędy przy urządzaniu mieszkania spowodują, że nasze wnętrze nie będzie wyjątkowe.

6. Brak osobistych akcentów

Błędy przy urządzaniu zdarzają się tez z ignorancji. Aby wnętrze miało duszę, konieczne są w nim akcenty, które przedstawiają domowników, ich zainteresowania, hobby lub profesje. Dekoracje odgrywają bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz, a najlepszą dekoracją nie są obrazy z sieciówki, a własna inwencja i zaangażowanie, która pokazuje miłość do miejsca, w którym żyjemy. Błędy przy urządzaniu wnętrz możemy wyeliminować kierując się powyższymi radami.

Jakie jeszcze zauważyliście typowe błędy przy urządzaniu wnętrz?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu