Piękne wykończenie jednokondygnacyjnego domu prefabrykowanego na wyciągnięcie ręki

homify.Pl homify.Pl
compaxtus
Loading admin actions …

Dziś chcielibyśmy Wam pokazać jeden z projektów architektów z COMPAXTUS – pioniera w budownictwie prefabrykowanym z Bangkoku. Przyjrzymy się wszelkim aspektom domu – od elewacji po dobór mebli.

Dla tych, którzy szukają pomysłu na swoje cztery ściany – zapraszamy do lektury. Ci, którzy chcieliby coś zmienić we wnętrzu swojego domu – również znajdziecie coś dla siebie!

Model, który chcielibyśmy Wam dziś pokazać zyskał nazwę: Modular Compact Home (ang. Kompaktowy Dom Modułowy). Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby tworzyło spójną przestrzeń na otwartym planie. W końcu, jest to podstawa nowoczesnej architektury wnętrz!

​Wygodny dom

Zaletą domów prefabrykowanych jest możliwość łatwej zmiany ułożenia elementów. Nasi specjaliści pracują na standardowym modelu domu i dopasowują go do potrzeb właściciela. Zmiany w projekcie są stosunkowo niedrogie, a czas budowy wyjątkowo krótki! Pamiętajmy też, że do wybudowanego domu łatwo dołączyć ganek lub taras, który zazwyczaj nie jest wliczony w podstawowy projekt.

​Dom o powierzchni 41 metrów kwadratowych

Patrzymy na plan kompletnego domu o niewielkiej powierzchni użytkowej 41 metrów kwadratowych. Nie brak tu jednak niczego: mamy sypialnię, łazienkę, kuchnię, oraz salon – strefę wypoczynkową. Dom został zaprojektowany tak, aby był prosty i kompaktowy.

​Salon

Wnętrze domu zostało zaprojektowane na otwartym planie. Kuchnia, salon i przyległe obszary mogą być użytkowane z łatwością nawet przez osoby starsze lub niepełnosprawne.

​Oświetlenie sprawiające, że dom wygląda na jeszcze bardziej przytulny

Jedną z rzeczy, które przykuwają uwagę jest ogrom naturalnego światła wpadający przez duże okna. Wykorzystanie okien o takich rozmiarach pozwoliło również optycznie powiększyć przestrzeń i otworzyć ją na otaczającą naturę. Tak spora ilość naturalnego światła i całkowicie naturalna wentylacja pomieszczenia pozwala również zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

​Kuchnia

Zawsze dużym wyzwaniem jest projektowanie kuchni. W tym przypadku, zadbano o to, by pasowała ona do nowoczesnego wystroju innych pomieszczeń i nowoczesnego stylu życia przyszłych mieszkańców. Patrzymy na w pełni wyposażoną kuchnię z funkcjonalną wyspą pozwalającą zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni i oddzielić strefę kuchenną od salonowej. Jest to również dodatkowa przestrzeń na przygotowywanie lub spożywanie posiłków, a jednocześnie bar przy którym można usiąść i pogawędzić ze znajomymi.

​Sypialnia

Sypialnia została zorganizowana na kwadracie o wymiarach 3,8x3,8 metra. Taka przestrzeń pozwala na ustawienie dużego łóżka małżeńskiego i biurka, oraz regałów i szaf na ubrania. Wystrój wnętrza nie odbiega od reszty mieszkania. Postawiono na klasyczne i eleganckie zestawienie bieli z szarością. Również w tym pomieszczeniu nie brakuje dużych okien.

​Pełne umeblowanie

Wszyscy wiemy, że do otrzymania komfortowego wnętrza potrzeba wielu składników. Z odpowiednim budżetem nie jest to żadnym problemem, lecz meblując dom trzeba liczyć się z dużymi kosztami.

Do salonu możemy zaproponować kanapę, długi stół i odpowiednie regały na książki, płyty i pamiątki.

W sypialni nie powinno zabraknąć dużego i wygodnego łóżka, stolika nocnego, biurka i krzesła, ale również regałów i szaf na ubrania. Pamiętajmy też, że szuflady są świetną alternatywą dla półek.

W niewielkiej łazience powinna znaleźć się szafka pod umywalkę, lustro (lub szafeczka z lustrem na drzwiczkach) i regał na ręczniki i przybory toaletowe.

Nie możemy też pominąć wyposażenia kuchni: piekarnik, kuchenka, okap i umywalka to podstawa. Jednak trzeba też pomyśleć o przestrzeni magazynowej, a więc o szafkach.

To tylko przykładowe, lecz bardzo kompletne wyposażenie domu. Ostateczny wybór będzie zależał od wielu czynników.

​Uzupełnienie domu

Dom jest już gotowy. Jednak skoro mamy do czynienia z budownictwem modułowym i prefabrykatami, chcąc uzupełnić wizerunek budynku, kupujący może zwrócić się z prośbą o przygotowanie takich elementów jak taras lub altana.

​Ostatni rzut oka

Całkiem przyjemny wygląd za dnia

​Piękna gra świateł w nocy

Poszukując sposobów na oświetlenie wejścia do domu i ogrodu, nie możecie przegapić Katalogu Inspiracji: Rozświetl swój ogród w letnie wieczory!

Uwierzylibyście, że to wszystko mieści się na 41 metrach kwadratowych?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu