Nowoczesny dom z panoramicznym widokiem na góry | homify

Nowoczesny dom z panoramicznym widokiem na góry

Alicja Olko Alicja Olko
BESTO ZT GMBH_ Architekt DI Bernhard Stoehr Nowoczesna jadalnia
Loading admin actions …

Trudny teren, na którym znajduje się działka budowlana, znacznie podnosi poprzeczkę dla architektów, stanowiąc dodatkowe wyzwanie w procesie projektowania i budowy domu. Wymaga od nich znalezienie kompromisu pomiędzy wymaganiami stawianymi przez inwestorów a charakterem parceli. Potrzebna jest do tego spora dawka kreatywności, towarzysząca wieloletniemu doświadczeniu.

Obejrzyjcie projekt domu, który idealnie wpisuje się w charakter trudnej działki znajdującej się na zboczu, ale nie odbiega od marzeń inwestorów o lokum nowoczesnym i stylowym. Projekt zrealizowano w Austrii.

Nowoczesna bryła

Z tej perspektywy dom zachwyca nowoczesnym, ponadczasowym charakterem. Jego brył czerpie z estetyki Bauhaus, odznaczając się zwartą, sześcienną konstrukcją, klarownymi liniami i wielkoformatowymi przeszkleniami. Gwarantują one zapierający widok na góry z każdego miejsca domu.

Budynek idealnie wpisujący się w charakter terenu

Działka budowlana na zboczu wzgórza stanowiła poważne wyzwanie dla architektów. Zdecydowali oni o budowie domu wykorzystującego spadzistość terenu, a taki sposób projektując jego bryłę, aby ta zdawała się wychodzić ze zbocza. Patrząc na budynek z tej perspektywy dostrzec można, że jego dach nie jest w płaski, dla załamuje się pod niewielkim kątem.

Wnętrza skąpane w naturalnym świetle

Przeszklone ściany sprawiają, że widok na górzystą okolicę wiedzie prym w tej aranżacji. Z tego powodu wnętrza urządzono w sposób prosty, oddający hołd naturze. Króluje naturalne drewno, świetnie komponujące się ze szklanymi powierzchniami. Meble i inne elementy wyposażenia odznaczają się prostym designem i wprowadzają do wnętrz odrobinę koloru.

Nowoczesność i funkcjonalność

Kuchnia to przykład aranżacji współczesnej, skupionej wokół rozwiązań praktycznych i funkcjonalnych. W samym jej sercu umieszczono czarną wyspę kuchenną, która, poza powierzchnią roboczą i miejscem na przechowywanie, spełnia także rolę stołu. Białe segment po prawej stronie to z kolei innowacyjna zabudowa kuchenna, z szafkami i nowoczesnymi sprzętami AGD.

Luksus i innowacja

Sypialnia z łazienką en suite to rozwiązanie nadające wnętrzom luksusowy i innowacyjny charakter. Drewno i naturalny kamień świetnie się ze sobą łączą, uzupełnione szkłem i białymi zasłonami. Jak i na obszarze strefy dziennej, tak i tutaj meble odznaczają się prostym, ponadczasowym designem.

Podoba Wam się bardziej z zewnątrz czy w środku?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu