7 świetnych sposobów na przechowywanie w kuchni! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 świetnych sposobów na przechowywanie w kuchni!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Hillcrest od De Rosee Sa Nowoczesny
Loading admin actions …

Kuchnia to skarbnica różnych przyrządów, akcesoriów i często niezykłych artefaktów, których używamy bardzo rzadko, a z którymi zwykle trudno nam się rozstać. Zajmują one dużo miejsca, co jest kłopotliwe przy niewielkich przestrzeniach. W małej kuchni każdy wolny centymetr powierzchni do pracy może być na wagę złota! Utrzymanie przyrządów w ładzie bywa trudne, zwłaszcza gdy brakuje nam pomysłów na ciekawe sposoby organizacji kuchennych akcesoriów. Kuchnia natomiast powinna być miejscem, które nas cieszy i sprawia, że czujemy się w nim dobrze. Dlatego uporządkowana przestrzeń jest tak ważna – podnosi ona komfort naszego życia oraz daje poczucie bezpieczeństwa. Z homify odnajdziemy kilka inspiracji, które uporządkują i upiększą naszą kuchnię, a nam pozwolą zaoszczędzić czas!

Gotowi na kilka wskazówek jak przechowywać przedmioty w kuchni? To zaczynamy!

​Doskonałe pomysły na przechowywanie!

O tym, jak przechowywać przedmioty decyduje najczęściej ich rozmiar i kształt, nie tylko częstotliwość ich używania. W przypadku organizacji przestrzeni zwykle najprostsze, wręcz oczywiste rozwiązania sprawdzają się najlepiej! Jeśli zależy nam na wrażeniu minimalizmu we wnętrzu koniecznością jest przechowywanie przedmiotów w szafkach, jeśli zaś niewzykle cenimy sobie czas, a nasze akcesoria kuchenne są nie tylko funkcjonalne, ale i piękne, nie wahajmy się ich eksponować.

Wszystko pod ręką

By dobrze zorganizować naszą przestrzeń oraz zaoszczędzić sobie niepotrzebnego wysiłku, przechowujmy przedmioty najbliżej miejsc ich użytkowania. Dlatego też garnki i patelnie najlepiej schować blisko kuchenki, a szklanki i talerze jak najbliżej zmywarki i zlewu. Reczy podobne do siebie trzymajmy zawsze razem, wtedy łatwiej je odnajdziemy. Najważniejsze jest jednak, żeby to przedmioty najczęściej używane były w zasięgu naszych rąk. Ciężkie akcesoria powinny znajdować się w szafkach poniżej naszej talii, lżejsze mogą być umieszczone w meblach wiszących. Warto się zastanowić, czy przedmiot używany raz do rok rzeczywiście  musi znajdować się w naszej małej kuchni?

Oszczędność miejsca

Przyprawy oraz butelki z olejami dobrze jest przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach. Szybko możemy zmieniać ich miejsce, gdy potrzebujemy przestrzeni i zawsze będą pod ręką. Przybory kuchenne najlepiej umieścić nad blatem roboczym, w pojemnikach pionowych, lub mocując je do ściany, by zyskać więcej miejsca do przygotowywania posiłków. A jeśli szukacie inspiracji jak okiełznać niewielką przestrzeń kuchenną, koniecznie zerknijcie do artykułu: Mała kuchnia – jak ją urządzić?

Podejście organizacyjne

Szpatułki, łyżki, czy łopatki powinny być schowane jak najbliżej kuchenki, byśmy podczas gotowania nie tracili czasu na ich poszukiwanie. Ciekawym rozwiązaniem jest projekt prezentowanej szuflady – dzięki takiemu przechowywaniu z łatwością chwycimy potrzebny nam przedmiot i utrzymamy porządek wśród kłopotliwych akcesoriów. Każdy przedmiot musi mieć swoje miejsce!

Wiszące garnki to wolna przestrzeń

Salon i kuchnia Nowoczesna kuchnia od ARTEMIA DESIGN Nowoczesny
ARTEMIA DESIGN

Salon i kuchnia

ARTEMIA DESIGN

Choć przechowywanie garnków i patelni poza szafkami może wydawać się kłopotliwe, jest to duża oszczędność miejsca. Co więcej, inspirując się pomysłami ekspertów homify możemy sprawić, że nasze wnętrze będzie wyjątkowe. Zawieszenie akcesoriów do gotowania nad meblami doda nonszalancji całej aranżacji kuchni – efekt ten osiągnęli projektanci z gdańskiego studia Artemia Design. Garnki mogą być umocowane zarówno do ścian, zwisać z okapu lub belek stropowych. W podobny sposób możemy przechowywać kubki, czy nawet kieliszki do wina, używając specjalnej barowej półki.

Półki na kółkach

Dodatkowe półki świetnie uzupełnią naszą kuchnię i dodadzą jej charakteru – mogą się przecież zupełnie różnić od reszty mebli. Gdy wybierzmy te z kółkami, ułatwimy sobie gotowanie, mając wszystko tymczasowo pod ręką. Otwarte półki zapewniają więcej przestrzeni do przechowywania, a wizualnie są lżejsze niż te zabudowane i nie przytłaczają wnętrza.

Dekoracyjne pojemniki

Hillcrest od De Rosee Sa Nowoczesny
De Rosee Sa

Hillcrest

De Rosee Sa

Przechowywanie jedzenia w dobrych warunkach oraz utrzymanie porządku to jedno z trudniejszych zadań. Choć opcji jest wiele musimy wziąć również pod uwagę zachowanie świeżości produktów oraz estetykę przechowywania – nie zawsze każdy przedmiot ukryjemy w szafce. Pojemniki na jedzenie sprawdzą się świetnie zarówno do przechowywania jedzenia w lodówce oraz organizacji miejsca. Jeśli wybierzemy pojemniki o podobnych kształtach i wielkościach zaoszczędzimy dużo przestrzeni. Sypkie produkty przechowujmy w ozdobnych słoikach, które możemy subtelnie udekorować w ulubionym stylu.

Czy znacie jakieś inne sprawdzone sposoby organizacji przestrzeni w kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu