Projekty,  zaprojektowane przez Woolly Pocket

19 genialnych pomysłów ogrodowych

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Istnieje wiele pomysłów na aranżację ogrodu, począwszy od tradycyjnego ogrodu, kończąc na orientalnej, nieco egzotycznej koncepcji- oczywiście styl w jakim zaaranżujemy i zaprojektujemy to miejsce jest uzależniony od naszych osobistych upodobań, potrzeb i estetyki. Ogród pełni rolę naszej osobistej strefy relaksu, w której nie tylko wypoczywamy, ale także przyjmujemy gości czy bawimy się z dziećmi. Pragniemy zatem, aby ta przestrzeń była łatwa w utrzymaniu, bujnie zaaranżowała i wprawiała w zachwyt nie tylko gości, ale także sąsiadów. Jak to wszystko osiągnąć? Otóż dziś chcielibyśmy przedstawić Wam  19 oryginalnych pomysłów na Wasz ogród, dzięki nim to miejsce zyska nie tylko wyrazistości, ale stanie się unikatową ozdobą naszego domu

1. Nie stwarzaj dodatkowej pracy dla siebie

Aranżując ogród bierzemy pod uwagę przede wszystkim wygląd, jednak warto spojrzeć na to od praktycznej strony. Aby uniknąć dodatkowej pracy umieść rośliny sezonowe w doniczkach- w ten sposób z łatwością przetransportujesz je do domu i zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

2. Orzeszki ziemne

Projekty, Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez Capi Europe
Capi Europe

Capi Lux – Pot vierkant Zwart

Capi Europe

Zamiast wykładać dno doniczki kamieniami, pokryj je orzeszkami ziemnymi- w ten sposób zapewnisz swoim roślinom odpowiedni poziom wilgoci. 

3. Skorupki jaj

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Lush Garden Design
Lush Garden Design

Raised block and slate planter

Lush Garden Design

Od dziś skończ z wyrzucaniem skorupek jaj do śmietnika! Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrodu zacznij wklepywać skorupki do gleby, dzięki temu dostarczysz jej wapnia, które jest niezbędne dla prawidłowego utrzymania pH. 

4. Plastikowe widelce

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Josh Ward Garden Design
Josh Ward Garden Design

Contemporary Garden Design by London Based Garden Designer Josh Ward

Josh Ward Garden Design

Częstym problemem w naszych ogrodach są nieproszeni goście, którzy np. wygrzebują nasiona czy szkodzą naszym pięknym roślinom. Aby uchronić je przed niszczycielskim działaniem wystarczy powbijać plastikowe widelce, które odetną bezpośredni dostęp do roślin. 

5. Wiaderka, miski itp.

Projekty,  zaprojektowane przez Woolly Pocket
Woolly Pocket

NEW Living Wall Planter

Woolly Pocket

Nawet jeśli Twój ogród ma zagospodarowany każdy wolny centymetr kwadratowy powierzchni, wciąż pozostają inne możliwości, np. sadzenie różnego rodzaju roślin do wiaderek, misek czy konewek, dzięki którym tworzymy oryginalną kompozycję.

6. Pielucha na dnie donicy

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Gardenplan Design
Gardenplan Design

Bay tree cone in fibreglass planter

Gardenplan Design

Kolejny niecodzienny sposób na zachowanie wilgoci, a więc wyłóż dno donicy bawełnianą pieluchą,polej ją wodą, a następnie pokryj ziemią. W ten sposób zachowasz wilgoć i stopniowo nawodnisz roślinę. 

7. Sól Epsom

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Jonny's Sister
Jonny's Sister

Personalised Watering Can

Jonny's Sister

Sól Epsom to nic innego jak chemiczny związek siarki i magnezu, czyli siarczan magnezu. To sól , która nie tylko użyźnia glebę, ale także wspomaga wzrost kwiatów i warzyw, a także odstrasza insekty, ślimaki oraz inne szkodniki. 

8. Nie marnuj

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Unique Landscapes
Unique Landscapes

Traditional Garden

Unique Landscapes

Zastanawiasz się co zrobić z wodą po gotowaniu ziemniaków czy makaronu? Nie wylewaj do zlewu- podlej nią rośliny! W ten sposób możesz nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za wodę, ale także zadbać o środowisko naturalne. 

9. Organizacja

Nasz ogród zdecydowanie lepiej się prezentuje, gdy wszystko jest zorganizowane, poukładane. Warto zatem z niskich krzewów uformować alejki, które zdecydowanie upiększą to miejsce. 

10. Filtr do kawy

Projekty, Ogród zaprojektowane przez My Little Jardin
My Little Jardin

Potée dipladenia et gaura

My Little Jardin

Brak Wam pomysłów na skuteczny sposób na nawodnienie rośliny doniczkowej? Oprócz wcześniej wspomnianych rozwiązań możemy również sprawdzić filtr do kawy. 

11. Skorupki jaj -inny sposób wykorzystania

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Decorum
Decorum

The little bunny egg cup

Decorum

Skorupki jaj to sposób nie tylko na dostarczenie naszej glebie wartości odżywczych- to także sposób na wyhodowanie nowych nasion. Skorupkę można podpisać i czekać aż nasze nasienie zacznie puszczać pędy. 

12. Inwazyjne rośliny

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Studio Urban Blu
Studio Urban Blu

Mount Pleasant, Norwich

Studio Urban Blu

Oprócz pięknych kwiatów czy niewymagających krzewów w naszym ogrodzie znajdują się również rośliny dużo bardziej inwazyjne, które rozrastają się w tempie natychmiastowych. Aby temu zapobiec wyznaczcie im odpowiednią powierzchnię poprzez zastosowanie naturalnego ogrodzenia np. z kamieni. 

13. Obierki po ziemniakach

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Perfect Plants Ltd
Perfect Plants Ltd

Find a place in your garden for climbers – they will reward you with a wonderful show

Perfect Plants Ltd

Obierki po ziemniakach doskonale nadają się na kompost, zadbaj zatem o swój ogród jak należy i nie wyrzucaj odpadów organicznych, a przetwarzaj je na kompost!

14. Studnia

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Bowles & Wyer
Bowles & Wyer

A country garden in the Cotswolds

Bowles & Wyer

Zasiewaj rośliny w pobliżu studni, w ten sposób będą miały stały dostęp do wody oraz żyzną glebę.

15. Podcinaj

Delikatnie podcinanie roślin stymuluje ich wzrost!

16. Mini ogród

Posiadasz puste opakowania po plastikowych butelkach? Obetnij je w połowie i posadź mini rośliny, np. kaktusy. Świetny sposób na mini ogród nawet na naszym biurku.

17. Zbieraj deszczówkę

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, które pozwalają pobierać i przetwarzać deszczówkę na wodę dla naszego domu. Oczywiście nie jest to woda pitna, aczkolwiek może być ona użyta do np. prania, zmywania czy podlewania. 

Jeśli szukacie sposobów na energooszczędny dom to koniecznie sprawdźcie nasz poprzedni artykuł: Dom energooszczędny- jak go zbudować?

18. Zwalczaj chwasty

Jednym ze sposobów skutecznego zwalczania chwastów są herbicydy, czyli rodzaj pestycydów. Tego rodzaju mieszankę możecie przygotować sami, wystarczy ocet, sól oraz płyn do mycia naczyń- zmieszane w odpowiednich proporcjach hamują porost chwastów na odkażonym terenie. 

19. Uwolnij wyobraźnię

Projekty, Ogród zaprojektowane przez SOL AG
SOL AG

SOL Ausstellungsgarten Grenchen

SOL AG

Aby stworzyć wyjątkową aranżację ogrodu, wcale nie potrzebujemy architekta krajobrazu- wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności, a nasz ogród nabierze wyrazistości i niebanalnego wyglądu. 

Którą z naszych porad zastosujecie u siebie w ogrodzie?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu