Zrealizuj swoje marzenie o przytulnej strefie SPA w ogrodzie!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Taras drewniany i ogrodzenie. Realizacja w Zielonej Górze., PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Kiedy pogoda na zewnątrz rozpieszcza, raczej nikt nie ma ochoty siedzieć w zamkniętym budynku. Jeżeli nie możecie sobie pozwolić na częste wyjazdy poza miasto mamy dla Was idealne rozwiązanie. Mowa oczywiście o własnym basenie z hydromasażem! Nie ma wątpliwości co do tego, że można się w nim naprawdę odprężyć. Zanim zdecydujecie się jednak na jego stworzenie, przygotowaliśmy dla Was z naszymi architektami krótki przewodnik po kilku elementach, o których nie można zapomnieć podczas aranżowania tej strefy. Będziecie mogli zobaczyć, jak prezentuje się taki basen, które jest połączone z tarasem. Zapraszamy do oglądania! 

1. Wybierz przestrzeń

Pierwszą rzeczą podczas tworzenia swojego własnego basenu jest wybranie miejsca, które sprzyjać będzie odpoczynkowi w wodzie. Niektórzy z Was na pewno nie chcieliby być podglądani przez sąsiadów z tego względu, lepiej taką strefę zorganizować z tyłu domu, tak jak zrobili to nasi specjaliści.

2. Przygotowanie ziemi

Następnie trzeba odpowiednio przygotować ziemię. Niestety w tym przypadku będziecie musieli pozbyć się części zieleni, która porasta część ogrodu przeznaczonego pod Wasz wymarzony basen z hydromasażem. Niezbędne jest wykopanie wszystkich rowów, które pozwolą na umocowanie wsporników. 

3. Budowa fundamentów

Kolejną rzeczą jest posprzątanie całego bałaganu i wyrównanie terenu. Należy pokryć go żwirkiem, który pełni rolę solidnego fundamentu. Drewniane listwy konstrukcyjne posłużą do stworzenia szkieletu dla podłogi, która umożliwi swobodny dostęp do strefy SPA.

4. Stabilność przede wszystkim

Taka konstrukcja z pewnością zagwarantuje stabilność podczas korzystania z wody. Pamiętajcie o dokładnym połączeniu wszystkich listew, a efekt końcowy na pewno zaspokoi Wasze oczekiwania. 

5. Drewniana podłoga

Drewniana podłoga dodaje całej przestrzeni ogromnego uroku! Jej przepiękny odcień sprawia, że całość emanuje ciepłą aurą. Co więcej, drewno wraz z biegiem lat zyskuje oryginalnego charakteru, co pozytywnie wpływa na estetykę tego miejsca. Warto pamiętać o tym, że naturalny materiał wybrany przez naszych architektów wspaniale nada się nie tylko do aranżacji strefy na zewnątrz domu, ale również jego środka.

6. Gotowe!

Po wielu trudach strefa SPA wreszcie została ukończona. Oczywiście pominęliśmy parę szczegółów, ponieważ cały projekt był niezwykle czasochłonny. Jednak wysiłek niewątpliwie się opłacił! W takiej przestrzeni można w pełni zregenerować siły po ciężkim dniu nie tylko w tygodniu, ale również w weekend.

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego domu? Sprawdźcie koniecznie:

8 małych rodzinnych domów, które na pewno pokochacie!

Chcielibyście posiadać dom z jacuzzi?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu