Kuchnia z wyspą czy bez? - 6 różnych propozycji | homify

Kuchnia z wyspą czy bez? – 6 różnych propozycji

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Francuska Kamienica Arkadiusz Grzędzicki projektowanie wnętrz Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Jeżeli jesteście na etapie projektowania przestrzeni w kuchni, z pewnością borykacie się z problemem, czy decydować się na wyspę, czy nie. To niezwykle ostatnio popularne rozwiązanie musi jednak spełniać funkcje nie tylko estetyczne, ale też praktyczne, co więcej, nie do każdych aranżacji pasuje. Jest jednak świetnym rozwiązaniem dla tych z Was, w których domach zawsze przebywa dużo osób – nic tak nie zacieśnia więzi jak wspólne gotowanie! W dzisiejszym artykule mamy dla Was kilka zupełnie różnych aranżacji, które powinny pomóc Wam w trudnym wyborze. Pamiętajcie, Wasz komfort i wygoda powinny być zawsze na pierwszym miejscu przy wyborze różnych rozwiązań do domu! 

Subtelna kuchnia

Jeżeli jesteście posiadaczami małych kuchni, nie twórzcie wyspy na siłę! Jest to rozwiązanie pasujące do dużych powierzchni, ewentualnie tych, gdzie przedłużenie blatu będzie tworzyć aneks kuchenny pozwalający na oddzielenie  strefy kuchennej od innych. W aranżacji Arkadiusz Grzędzicki Projektowanie Wnętrz brak wyspy zapewnia większą przestrzeń i swobodę, a dzięki ściance działowej kuchnia pozostaje świetnie oddzielona od reszty pomieszczeń. Białe szafki bez uchwytów są nowoczesne i zapewniają wrażenie przestronności. Tego typu aranżacja świetnie sprawdzi się u tych z Was, którzy kochają romantyczne, ale proste wnętrza.

Uzupełniająca się forma

mieszkanie pomiędzy miastami | between big cities Studio Malina Skandynawska kuchnia
Studio Malina

mieszkanie pomiędzy miastami | between big cities

Studio Malina

Studio Malina stworzyło piękną kuchnię w stylu skandynawskim, opierającą się na czerni i drewnie. Zastosowanie wyspy jest w tym przypadku świetnym rozwiązaniem – szafki kuchenne dokładnie na szerokość wyspy zostały zamienione na czarne i matowe, dzięki czemu wyspa wygląda jak brakujący element składający kuchnię w całość. Jest to oczywiście też świetne rozwiązanie ze względów praktycznych, dzięki zwiększeniu ilości blatów i szafek, brak miejsca nie będzie stanowił problemu. Polecamy Wam zabawę z kolorem i różnymi powierzchniami, daje to niebagatelny efekt i daje poczucie oddzielenia kuchni od innych pomieszczeń nawet przy otwartej przestrzeni mieszkania. 

Podwójny blat

W niezwykle nowoczesnym, opierającym się na bieli i szarościach projekcie Konrad Idaszewski Architekt postanowił nadać kuchennej wyspie nowego wyrazu. Dzięki różnym wysokościom blatu całość nabiera wrażenia uporządkowania – podwyższenie będzie niezwykle funkcjonalne w czasie jakichkolwiek spotkań, gdy służyć będzie, jako blat na drinki i przekąski. Dodatkową zaletą jest kuchenka umiejscowiona w wyspie, dzięki czemu gospodarz bez problemu będzie mógł jednocześnie gotować i prowadzić rozmowę z domownikami, czy gośćmi. Aranżacja tego typu będzie świetnym rozwiązaniem dla tych z Was, którzy posiadają dużą rodzinę, lub po prostu lubią przyjmować przyjaciół w swoim domu.

Mniej znaczy więcej

150 m, Śródmieście, Wwa dziurdziaprojekt Nowoczesna kuchnia
dziurdziaprojekt

150 m, Śródmieście, Wwa

dziurdziaprojekt

Jeżeli cenicie prostotę i minimalizm, kuchnia zaprojektowana przez Dziurdziaprojekt będzie dla Was ideałem. Architekta nie zdecydowała się na wyspę, co w tej aranżacji jest zdecydowanym plusem. Monochromatyczne fronty szafek tworzą niezwykle efektowne wrażenie biało-czarnej ściany, co nie byłoby tak widoczne, gdyby przysłaniał je dodatkowy blat. Dzięki dużej przestrzeni w oczy rzuca się również piękna, drewniana podłoga, która jest wspaniałym uzupełnieniem całego projektu. Pomimo braku wyspy, jako przestrzeń robocza nadal będzie służyć duża część blatów, z kolei szafki przeciągnięte pod sam sufit z pewnością zapewnią odpowiednią ilość miejsca, by przechować wszystkie niezbędne przedmioty. 

Wspólne gotowanie

Dla miłośników gotowania i tych z Was, którzy chcą zarazić swoje dzieci pasją do przygotowywania posiłków, wybraliśmy coś specjalnego. Architektura Wnętrz Daria Zaręba stworzyło aranżację, w której korzystanie z kuchni staje się wspólną przyjemnością. Wszystko za sprawą dużej wyspy, która oprócz kuchenki posiada też blat, przy którym bez trudu usadzimy dzieci, by uczyły się tworzyć swoje pierwsze dania. Rozwiązanie tego typu jest też polecane dla tych z Was, którzy każdego ranka wypijają kawę przy kuchennym blacie, czy też często goszczą znajomych, którzy z pewnością wolą spędzać czas z lampką wina w ręce przy kuchennym blacie, niż w salonie. 

Duża przestrzeń

Jako ostatni projekt, przygotowaliśmy propozycję dla tych z Was, którzy cenią duże przestrzenie i minimalizm. Architekci z Coco Pracowni Projektowania Wnętrz stworzyli kuchnię bez wyspy, dzięki czemu uzyskano efekt przestronności i niezwykle nowoczesnego wnętrza. Dzięki ogromnej powierzchni blatów, przygotowywanie posiłków nie stworzy problemu, a w kuchni bez problemu znajdzie swoje miejsce kilka osób jednocześnie. Projekt oparty na bieli, czerni, betonowym wykończeniu ścian z intrygującym miętowym pasem jest świetnym wyborem przy kuchni minimalistycznej, a dzięki oknom w narożniku całe pomieszczenie jest niezwykle jasne. Jeżeli nie jesteście przekonani, co do kuchennych wysp, aranżacja tego typu będzie dla Was świetnym rozwiązaniem!

Jak zaprojektować wyjątkowy ogród? 7 pomysłów
Arrow navigation 3b3136b1
Jaki typ kuchni preferujecie - z wyspą, czy bez? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu