Projekty,   zaprojektowane przez 株式会社スタイル工房

7 nawyków, które pomogą utrzymać dom w czystości

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nasz dom to nasza oaza, pragniemy, aby zawsze było czysto, schludnie, a każda rzecz miała swoje odpowiednie miejsce. W rzeczywistości nie jest tak pięknie i różowo- codzienny pośpiech, brak czasu oraz nadmiar obowiązków sprawiają, że do naszych wnętrz wkrada się chaos i bałagan. Ja temu zapobiec? Otóż przygotowaliśmy dla Was kilka cennych podpowiedzi, które być może pomogą Wam utrzymać dom w czystości. Sprawdźcie zatem co jest kluczem do uporządkowanego wnętrza!

1. Odstawiaj rzeczy na miejsce

Przekraczasz próg swojego mieszkania, rzucasz płaszcz na kanapę, klucze pozostawiasz na stole, a buty niechlujnie porozrzucane po przedpokoju- kto z nas nie zna tego scenariusza? Niestety to częsta przypadłość zdecydowanej większości z nas, jej przyczyną jest brak czasu oraz pośpiech. Paradoksalnie, gdybyśmy wszystkie te rzeczy odłożyli na swoje miejsce- płaszcz odwiesili, klucze schowali do schowka, a buty do szafy, zaoszczędzilibyśmy dużo czasu. Zatem pamiętajcie o tym, by porządkować Wasze mieszkanie na bieżąco. 

2. Nie odkładaj na jutro

Zastanawialiście się co może być naszym największym problemem, jeśli chodzi o nieumiejętność zachowania porządku? Otóż my znamy odpowiedź na to pytanie- to co nas gubi to odkładanie wszystkiego na kolejny dzień. Ktoś mądry kiedyś powiedział: Co masz zrobić jutro, zrób dziś- proponujemy wziąć sobie te słowa do serca i zacząć żyć według nich. Zdecydowanie lepiej zasypiać w uporządkowanej, zadbanej przestrzeni, aniżeli chaotycznej i bezładnej. 

3. Utrzymuj łazienkę w czystości

Łazienka to pomieszczenie, w którym możemy wypocząć po wyczerpującym dniu pracy, to nasza intymna strefa relaksu, która powinna być funkcjonalnie i estetycznie zaaranżowana. Jeśli już urządzimy naszą łazienkę marzeń, zadbajmy o utrzymanie w niej porządku, tak by każdy dzień kończyć i zaczynać w czystym i schludnym pomieszczeniu. Plamy po wodzie na kabinie prysznicowej, chromowanym kranie czy osad na wannie- to tylko kilka nieestetycznych szczegółów, które psują wygląd naszej przestrzeni. 

4. Przewiew

Odpowiednia wentylacja w pomieszczeniu gwarantuje dobrą atmosferę oraz samopoczucie. Czynność ta nic nas nie kosztuje, a gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza, pozbycie się zarazków oraz świeżość w naszych czterech kątach. Pamiętajcie o tym, aby wietrzyć mieszkanie nie tylko w okresie letnim czy wiosennym. Zimą przede wszystkim powinniśmy zostawiać rozszczelnione okno, w ten sposób oczyścimy powietrze i zabijemy zarazki, które nagromadziły się we wnętrzu po całej nocy. 

5. Utrzymuj kuchnię w czystości

Jeśli skończyliście jeść to uprzątnijcie brudne naczynia- ta myśl powinna towarzyszyć nam przez cały czas. Sterta zanieczyszczonych talerzy, misek czy sztućców zdecydowanie negatywnie wpływa na odbiór pomieszczenia. Poza tym brud, który pozostawiliśmy na naczyniach, zasycha, stając się dużo trudniejszy do usunięcia. Dużo łatwiej mają Ci, którzy posiadają zmywarkę- jedyną czynność jaką muszą wykonać to przepłukać talerz i odstawić talerz do zmywarki.

6. Kosz na brudne ubrania

Kosz na brudne ubrania zdecydowanie lepiej porządkuje naszą garderobę. Zamiast rzucać brudne ubrania na podłogę, fotel, stół czy inne miejsca możemy odstawić je do kosza. W ten sposób unikniemy chaosu i bałaganu, sprawimy, że nasze wnętrza staną się bardziej uporządkowane i jednocześnie udekorujemy łazienkę pięknym detalem. Według dekoratorów wnętrz to właśnie małe akcenty potrafią nadać wnętrzom charakteru i wyrazistości. 

7. Cztery cenne podpowiedzi

Na koniec kiedy już uporamy się z porozrzucanymi ciuchami, butami, książkami, uprzątniemy łazienkę i posegregujemy naszą garderobę powinniśmy pamiętać o czterech istotnych czynnościach, dzięki którym nasze codzienne obowiązki staną się dużo łatwiejsze. Po pierwsze: odkurzaj codzienne lub co dwa dni- w ten sposób pozbędziesz się kurzu i roztoczy, które mogą przyczyniać się do wielu chorób oraz alergii. Po drugie: raz w tygodniu myj podłogę odpowiednim detergentem. Pozbędziemy się zabrudzeń, a przy okazji nadamy naszym nawierzchniom błysku. Po trzecie: dbaj o higienę pościeli- zdecydowanie za rzadko zmieniamy pościel. Należy pamiętać, że na naszych poduszkach odkłada się naskórek, który może przyczyniać się do pogorszenia stanu naszej cery. Po czwarte: pierz zasłony i firany przynajmniej raz w miesiącu. To właśnie w nich gromadzi się najwięcej kurzu i nieczystości. Poza tym zdecydowanie lepiej prezentują się śnieżnobiałe, świeże i pachnące firany, zasłony, aniżeli szare i niechlujne. 

Więcej podpowiedzi odnośnie zadbanego i schludnego domu znajdziecie w artykule 7 rzeczy, które musisz wyrzucić już teraz!

Czy stosujecie się do którejś z podpowiedzi? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu