Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez ARTISTIC DESIGN

11 stylowych i wygodnych miejsc do siedzenia, w pobliżu kuchni

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszych czasach rodzinne życie w domu najczęściej odbywa się w obrębie kuchni. Ludzie bardzo chętnie integrują się poprzez wspólne gotowanie i jedzenie posiłków. Biorąc pod uwagę ten trend, zebraliśmy dla Was 11 zdjęć  przytulnych kuchni, które zaprojektowano z myślą o integracji rodziny. Obejrzyjcie je i stwórzcie w swojej kuchni komfortowe miejsce do siedzenia! 

1. Neutralna elegancja

Pierwsze zdjęcie przedstawia śniadaniowy bar, który działa jak subtelny separator między kuchnią i otwartym salonem. Stylowy drewniany stół między obydwoma obszarami jest gustownie ozdobiony drobnymi roślinami doniczkowymi. Zielone akcenty pojawiają się także w salonie, w postaci dywanu, i w kuchni. Kojąca harmonia…

2. Naturalne piękno wikliny

Gdy brak miejsca, aby stworzyć separatory dla różnych pomieszczeń w domu, należy tworzyć układy, które pozwalają na łatwe zakwaterowanie części wypoczynkowej i kuchni w obrębie tej samej przestrzeni. Wszędzie panuje śnieżna biel, która jest wzbogacona przez naturalne światło wpadające przez duże okno. Turkusowe poduszki są jedynymi mocnymi akcentami pośród jasnych, stonowanych mebli w pokoju.

3. Klasyczne arcydzieło

Stateczne odcienie monochromatyczne tworzą dystyngowaną aurę tej  klasycznej kuchni. Czerń i biel w wystroju idealnie komponują się z królewską sofą. Laminowane szafki mają wysoki połysk, dzięki czemu, mimo mocnej kolorystyki, kuchnia pozostaje pełna światła i jasna. Półokrągła sofa rozciągnięta wzdłuż zakrzywionej ściany pod oknami doskonale współpracuje z białym, owalnym stołem i małym, tapicerowanym taboretem, który uzupełnia zespół.

4. Pełnia komfortu

Kolejne zdjęcie przedstawia bardzo wygodne i komfortowe siedzisko, które niejako zawładnęło całym pomieszczeniem. Duża kanapa w kształcie litery L stała się istotną częścią kuchni i znajduje się w samym środku niczym kuchenna wyspa lub jadalniany stół. Sofa jest centralnym punktem pomieszczenia,  idealnym dla dużych rodzin, które lubią spędzać wspólnie czas. 

5. Oddzielone szklanym ekranem

Gdy kuchnia i pokój dzienny znajdują się w tej samej przestrzeni, w odległości zaledwie 2 metrów od siebie, dobrym rozwiązaniem może być ich separacja. Ważne jednak, żeby nie oddzielić ich całkowicie od siebie, aby nie pomniejszyć przestrzeni, otwarte kuchnie są ciągle na topie! Dobrym rozwiązaniem może być szklany ekran, taki jak na zdjęciu. Kuchnia i pokój dzienny są także subtelnie oddzielone od pozostałych części budynku za pomocą różnych wzorów podłóg. 

6. Czarno-biała elegancja

Wspaniała, luksusowa kuchnia z dużymi oknami do ziemi i ogromnym metrażem, pozwala na wiele możliwości. Rozbudowany stół pozwala smakować posiłki w dużym gronie rodziny lub przyjaciół. Kuchenna wyspa jest zarazem stołem i zintegrowaną częścią kuchni, służącą do przygotowywania posiłków i przechowywania akcesoriów i sprzętów. Obok znajduje się  salon, w kształcie litery L, z przestronną, aksamitną kanapa i miękkimi poduchami. Kolorystyka bieli i czerni jest klasyczna, i ponadczasowa lecz nowoczesne dodatki i meble nadają awangardowy styl.

7. Artystyczna bohema

Do tej pory zaprezentowaliśmy tylko nowoczesne i modne kuchnie, ale jesteśmy pewni, że chcielibyście zobaczyć  także coś jeszcze innego i niepowtarzalnego. Wyjątkowa tapeta z twarzami kobiet tworzy uderzające tło dla stonowanej sofy i krzeseł, ustawionych wokół ciężkiego, rzeźbionego stołu z motywem misternej arabeski. Duża szafa ścienna, z kombinacją otwartych i zamkniętych półek służy jako miejsce na magazynowanie wyrobów szklanych, porcelany oraz przypraw niezbędnych w porze posiłków.

8. Z drewnem cedrowym

Kolejna kuchnia oferuje mieszkańcom aż dwa typy rozmieszczenia siedzeń, jeden składający się z krzeseł i stołu, a drugi to siedzisko przy oknie. Stół i krzesła wykonane są z drewna cedrowego i są częścią wyspy. Kombinacja kolorów czerwonego i zielonego w obszarze koło okna bardzo ożywią i wnosi pozytywne emocje do tej prostej przestrzeni z neutralną kolorystyką ścian i podłogi.

9. Owalne kształty

Kreatywna przestrzeń kuchni pełna jest lśniących białych powierzchni i błyszczących akcesoriów kuchennych ze stali. Kształt litery U sprawia, że panuje tu doskonała ergonomia, a gotowanie, sprzątanie i podawanie posiłków jest ułatwione. Duże okna z obu stron umożliwiają swobodny przepływ świeżego powietrza i światła dziennego.

Podobają Wam się białe kuchnie? Zajrzyjcie tu: Niech w Twojej kuchni zagości biel! 6 wspaniałych pomysłów do skopiowania

10. Stylowy stół

Obszar siedzenia został utworzony tutaj, przy owalnym stole ze szkła, ozdobionym kwiatowo- metalowym cokołem. Lekkie krzesła, które go otaczają mają w sobie nowoczesny urok glamour, dzięki czemu cała kuchnia jest lekka i romantyczna. Chłodne kolory szarości i srebra ocieplono pięknym bukietem ciętych kwiatów. 

Kuchnia z jadalnią jest dziełem tureckich architektów wnętrz z Istambułu, ARTISTIC DESIGN. 

11. Czarno -biała podłoga

Bardzo dynamiczna przestrzeń, pełna mocnych akcentów i różnorodnych faktur. Przyjemne siedzisko ma aksamitne, czerwono – burgundowe obicie. Komplet krzeseł jest doskonale dopasowany do lekko industrialnego stylu, który przedstawia stół i lampa. Absolutnym hitem jest podłoga w romby. W takim miejscu chce się przebywać i spędzać dużo czasu. 

Myślicie że kanapa w kuchni to dobry pomysł? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu