Projekty,  Salon zaprojektowane przez Modularis Progettazione e Arredo

6 aranżacyjnych sekretów, których nie zdradzą projektanci wnętrz

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Szkolenia, warsztaty, wieloletnie doświadczenie i obycie w branży- trudno jest dorównać profesjonalnym projektantom wnętrz pod względem ekspertyzy. Przedstawiciele tej profesji rzadko zdradzają aranżacyjne sekrety, zachowując je jedynie dla wybranych klientów. Postanowiliśmy uchylić przed Wami rąbka tajemnicy – oto sześć wnętrzarskich prawd, których nie usłyszycie często z ust projektantów wnętrz.

1. Kreatywnie zagospodaruj trudno do wykorzystania przestrzenie

Przestrzeń pod schodami jest jedną z tych, którą najczęściej marnujemy. Jest trudna do zagospodarowania, ma niepraktyczny kształt i niewygodne położenie. Warto urządzić ją jednak w sposób kreatywny, do maksimum wykorzystując jej potencjał. Najlepsze sposoby na wykorzystanie przestrzeni pod schodami znajdziecie w tym Katalogu Inspiracji.

2. Stwórz sypialnię na szczycie garderoby

Brzmi dziwnie? Jest to rozwiązanie niekonwencjonalne, które pozwala jednak zaoszczędzić mnóstwo cennej przestrzeni. Wzorując się na aranżacji ze zdjęcia, gdzie szczyt segmentu, służącego jako garderoba i schowek, przeznaczono na sypialnię, można stworzyć wnętrze pomysłowe i niezwykle funkcjonalne.

3. Długie i wąskie wnętrza wyposaż w małe meble

Kluczem o prawidłowego urządzenia długich i wąskich pomieszczeń jest wyposażenie ich w meble o niewielkim rozmiarze. Najlepiej jest ustawić je wertykalnie, co dodatkowo wizualnie wydłuży wnętrze.

4. Wypełnij wnękę między sufitem a szafkami kuchennymi

Projekt kuchni ze zdjęcia stanowi doskonałą inspirację na to, jak zagospodarować niepraktyczny obszar pomiędzy szafkami kuchennymi a sufitem. Projektanci przeznaczyli go na dodatkowe miejsce na przechowywanie. Szafki o białych frontach różnią się od zabudowy kuchennej, ale idealnie komponują się ze ścianami i sufitem. W każdej kuchni przyda się dodatkowy schowek, nie warto zatem marnować cennej przestrzeni na górze.

5. Wykorzystaj filar na wbudowaną w ścianę garderobę

W małych mieszkaniach poszczególne obszary we wnętrzach oddziela zazwyczaj ścianka działowa lub filar. Przeznaczenie tych miejsc na garderobę lub wbudowana szafę pozwoli zaoszczędzić cenne metry, które zagospodarować można w inny sposób.

6. Zamontuj szklane panele pełniące rolę ścianek działowych

Szklane ściany to doskonały sposób na oddzielenie od siebie obszarów strefy dziennej, które stworzą fizyczną granicę, ale nie będą kolidować z przepływem naturalnego światła. Przeszklenia o ciemnych metalowych ramach są w tym przypadku także ciekawym elementem dekoracyjnym tych wnętrz, wprowadzających do nich industrialny klimat.

Które rozwiązanie wykorzystalibyście w swoich wnętrzach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu