Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Solares Architecture

Nasz Dom – tak mieszkają kanadyjscy architekci

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Artykuły o domach prywatnych architektów cieszą się wśród naszych Czytelników niesamowitą popularnością. Na jakie rozwiązania decydują się mistrzowie, kiedy w pełni mogą zrealizować własną wizję? W dzisiejszym Katalogu Inspiracji nie pokażemy Wam jednak efektownej rezydencji, ale przytulny dom jednorodzinny na spokojnym osiedlu w Toronto. Mieszkają tutaj architekci z Solares Architecture.

Czas na dawkę inspiracji!

Pełen uroku

Pierwsze wrażenie? My jesteśmy zaskoczeni! Na naszym polskim podwórku taka otwartość na ulicę, to coś zupełnie niespotykanego. Tutaj zamiast wysokiego mury, mamy widok na równo przystrzyżony trawnik oraz przestronny taras. Śnieżnobiała bryła domu jest pełna uroku, skrywa także niespodziankę… to zielony dach nad werandą!

Zapraszający

Kierujemy się w stronę wejścia. Teraz dopiero możemy docenić piękno litego drewna w harmonijnym połączeniu z ceglaną elewacją pomalowaną na śnieżną biel. Zestawienie bieli z brązem drewna jest motywem, który będzie się powtarzał w większości pomieszczeń. Nadaje to spójnego charakteru całemu projektowi.

Kuchnia cała w bieli

Pierwszym pomieszczeniem, które poznamy jest kuchnia. Wygląda jak marzenie, prawda? Chociaż dom ma swoje ograniczenia w metrażu, tak nasi architekci stwierdzili, że to właśnie gotowanie jest dla nich czynnością o specjalnej wadze, dlatego nie obawiali się jej pozostawić najwięcej miejsca. Biała zabudowa i minimalistyczny design w połączeniu z ciepłymi blatami z drewna prezentują się zachwycająco.

Kuchnia, jadalnia, salon

Zmieniamy nieco perspektywę i zamiast podziwiać wyspę, patrzymy zza niej na przestrzeń publiczną parteru. Mamy do czynienia z planem otwartym na jadalnię oraz mały salonik. W tym domu każdy może zajmować się swoimi sprawami, ale jednocześnie być ze sobą razem.

Pokoje dziecięce

W domu znajdziemy dwa pokoje dziecięce dla trójki dzieci. Najmłodsze ma własny kącik wypełniony zabawkami, większe natomiast dzielą nietypowe piętrowe łóżko idealnie dopasowane do wymiarów pomieszczenia. Czerwone krzesło, które wyłania się zza winkla, to oczywiście klasyk designu projektu małżeństwa Eamesów. Architekci od małego chcą kształcić gusta swoich pociech!

Sypialnia główna

Przechodzimy do sypialni głównej. Chociaż postawiono tutaj na prostotę, to lampa o ciekawym kształcie oraz nagromadzenie obrazów nad łóżkiem wskazuje, że wszystko zostało doskonale przemyślane. Paleta ograniczona do bieli i brązów działa kojąco na zmysły, pomaga wypocząć.

Zastanawiacie się, jak mieszkają polscy architekci? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: homify 360°: dom architektów we Wrocławiu.

Zamieszkalibyście tutaj?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu