Projekty,   zaprojektowane przez DECOR OUTDOOR

10 bajecznych pergoli ogrodowych

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wraz z nadejściem dodatnich temperatur staramy się odświeżyć nasz ogród, tak by nie tylko cieszył nasze oko, ale także służył praktyczną i komfortową strefą do wypoczywania. Każdy z nas jest inny i ma odmienne upodobania względem swojej zielonej strefy, jednak myślę, że wszyscy zgodnie przyznamy, że w upalne, bezwietrzne dni szukamy tylko skrawka cienia, który uchroni nas przed słońcem i żarem z nieba. Problem ten może rozwiązać piękna pergola ogrodowa, która jest nie tylko piękną ozdobą ogrodu, ale także praktyczną konstrukcją, o czym zapewne przekonacie się sami. Zobaczcie 10 urokliwych pergoli, które będziecie mogli zaaranżować w swojej przydomowej zieleni. 

1. Styl tradycyjny

Powyższa pergola to tradycyjna, drewniana propozycja. Prosta konstrukcja stanowi piękną ozdobę bujnego ogrodu. W środku zdecydowano się wydzielić strefę do relaksu i wspólnego biesiadowania. Wyposażona w duży stół, komplet foteli ogrodowych oraz grill zapewnia właścicielom perfekcyjną przestrzeń do weekendowego wypoczynku. 

2. Wersja modernistyczna

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Pérgola con cristalera

homify

To zdecydowanie propozycja dla osób bardziej odważnych i nowoczesnych. Jest pewnego rodzaju formą altany, aczkolwiek prosta konstrukcja wskazuje na pergolę. Dzięki przeszklonym witrynom to miejsce prezentuje się nie tylko współcześnie i modernistycznie, ale także oryginalnie i nieszablonowo. Co więcej, tego typu rozwiązanie może nam posłużyć nie tylko jako schronienie w słoneczne dni, ale także miejsce relaksu podczas ulewnych czy chłodnych dni.

3. Wersja romantyczna

Projekty,  Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez DECOR OUTDOOR
DECOR OUTDOOR

Уличные шторы для беседки

DECOR OUTDOOR

Pergola z zasłonami to sposób na wprowadzenie romantycznego, przytulnego klimatu do naszego ogrodu. Dzięki lekkim, bawełnianym zasłonom zyskamy odrobinę prywatności i uchronimy się od wzroku wścibskich sąsiadów. W upalne, letnie noce możemy nawet potraktować to miejsce jako tymczasową sypialnię. 

4. Wersja praktyczna

Pawilon Saint Tropez: styl , w kategorii Balkon, weranda i taras zaprojektowany przez Ogrodowy Salon
Ogrodowy Salon

Pawilon Saint Tropez

Ogrodowy Salon

Łatwa w montażu, zdecydowanie tańsza niż powyższe propozycje, mobilna i co najważniejsze w dalszym ciągu praktyczna. Ten typ pergoli to propozycja dla osób, które nie chcą nadszarpnąć swojego domowego budżetu oraz pragną samodzielne zająć się złożeniem konstrukcji. Szybki i sprawny montaż sprawi, że nie będziemy musieli długo czekać na naszą funkcjonalną ozdobę. 

5. Intymny klimat

Projekty,  Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez DECOR OUTDOOR
DECOR OUTDOOR

Уличные шторы для беседки

DECOR OUTDOOR

Dzięki pięknemu zadaszeniu możemy potraktować tę pergolę jako oryginalną formę domku letniskowego bądź altany. Bawełniane zasłony dodają całości intymnego i kameralnego klimatu- w ten sposób możemy wykreować swoją prywatną strefę relaksu, odizolować się od otoczenia i oddać przyjemności wypoczywania na świeżym powietrzu. 

6. Wersja z oświetleniem

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Región 4 Arquitectura
Región 4 Arquitectura

Perspectiva jardín

Región 4 Arquitectura

Standardowe wersje pergoli zakładają prostą konstrukcję, płaski dach oraz drobne elementy ozdobne. Większość z nich jest pozbawiona światła. Powyższą propozycję można potraktować jako dodatkowe pomieszczenie na świeżym powietrzu. To świetnie zorganizowane miejsce do wspólnych, wieczornych spotkań z rodziną czy znajomymi. Dzięki oświetleniu wykreowano bardzo kameralną i uroczą atmosferę.

7. Prostota i elegancja

Projekty,  Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez bopalett
bopalett

Banquette Billie

bopalett

Prosta, minimalistyczna wręcz konstrukcja zestawiona z istotnymi detalami tworzy bardzo elegancką i przytulną wersję pergoli ogrodowej. Kilka szczegółów, a potrafią zupełnie odmienić charakter tego miejsca- zwiewne zasłony dodają romantyczności i wdzięku, z kolei subtelne poduchy podnoszą komfort. Całość doskonale sprawdziłaby się w każdym ogrodzie!

8. Przyjazna przestrzeń

Drewno i biel to doskonałe połączenie, które kreuje przyjazną, ciepłą i domową atmosferę. Jego największą zaletą jest możliwość dopasowania do każdego wnętrza, przestrzeni- unikalna tekstura i kolor dodają wyrazistości i atrakcyjnego wyglądu.  

9. Klasyka

Klasyczny dizajn, drewno oraz ażurowe detale prezentują się zjawiskowo. W połączeniu z rattanowym kompletem wypoczynkowym całość pełni funkcję przestrzeni nie tylko do wypoczywania, ale także biesiadowania.

10. Wersja orientalna

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Conely
Conely

Pérgola de madera

Conely

W zależności od tego w jak zostanie zaaranżowany nasz ogród, architekci krajobrazu polecają dostosowywać wyposażenie oraz ozdobne detale zgodnie ze stylistyką przestrzeni. Powyższy ogród to miejsce egzotyczne o orientalnym charakterze, dlatego zdecydowano się postawić na masywną, ciemnobrązową pergolę, która stylem odpowiada miejscu. 

Którą pergolę wykorzystalibyście w swoim ogrodzie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu