Niesamowite garaże - 5 projektów | homify

Niesamowite garaże – 5 projektów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
project Kropka Studio Nowoczesny garaż
Loading admin actions …

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu. Dzięki niemu podróżujemy do pracy, szkoły, wybieramy się na zagraniczne wycieczki, czy też po zakupy do sklepu. Tak doskonały wynalazek, powinien posiadać odpowiedni garaż! Aktualne trendy, hołdują jego minimalistycznemu i nowoczesnemu designowi. Odcienie szarości, szkło, metalowe elementy, to nie jedyne możliwe rozwiązania aranżacyjne tej powierzchni. Równie dobrze sprawdzają się ażurowe zadaszenia, białe bramy wjazdowe oraz wiaty. Pamiętajcie, że przestrzeń Waszego garażu musi być przede wszystkim funkcjonalna, ale też odpowiadać Waszym wszystkim, estetycznym wymogom.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pięć pomysłów na praktyczną aranżację tej strefy! Zobaczcie sami.

Wyjątkowe światło

Nowoczesny 3 stanowiskowy garaż Pracownia projektowa artMOKO Nowoczesny garaż
Pracownia projektowa artMOKO

Nowoczesny 3 stanowiskowy garaż

Pracownia projektowa artMOKO

Garaż jest przestrzenią codziennego użytku, dlatego warto pomyśleć o jego odpowiednim oświetleniu. Bez niego, ciężko jest dobrze zaparkować, czy wyjechać samochodem – szczególnie w nocy. Tym, którzy lubią nietypowe rozwiązania przedstawiamy propozycję fachowców z Pracowni Projektowej artMOKO. Swoim projektem udowodnili, że oświetlenie w garażu wcale nie musi być nudne i staromodne! Zamontowane w ścianach, ledowe lampy nadają całemu pomieszczeniu minimalistycznego i przede wszystkim nowoczesnego wymiaru. Ich kształt oraz rozmieszczenie tworzy stylową kompozycję, która zdecydowanie posłuży Wam przez wiele lat! 

Zgrabna wiata

Wiata samochodowa PCV Ogrodzenia PCV Klasyczny garaż
Ogrodzenia PCV

Wiata samochodowa PCV

Ogrodzenia PCV

Lubicie projekty, które zachwycają swoją prostotą? Pod taką wiatą, zaproponowaną przez fachowców z REKLAMA & OGRODZENIA RADOSŁAW SYCZ, każdy samochód będzie mógł skryć się przed ulewnym deszczem, bądź gorącymi promieniami słońca! Jeżeli jesteście zwolennikami praktycznych rozwiązań, które zajmują niewiele miejsca oraz ich konstrukcja nie jest skomplikowana – pomyślcie o umieszczeniu takiego zadaszenia nad Waszym autem. Taka forma nie wymaga ogromnej przebudowy Waszego terenu. Jest za to wyjątkowo praktyczna – bez podnoszenia specjalnej bramy możecie zobaczyć czy Wasze miejsce stoi wolne, czy może inny członek rodziny zaparkował w nim swoje auto.

Klasyka z barwnym akcentem

Ogrodzenie wklęsłe 2 Ogrodzenia PCV Klasyczny ogród
Ogrodzenia PCV

Ogrodzenie wklęsłe 2

Ogrodzenia PCV

Klasyka jest zawsze w modzie! Eksperci z REKLAMA & OGRODZENIA RADOSŁAW SYCZ doskonale o tym wiedzą. W tym projekcie, garaż został usytuowany po prawej stronie budynku jednorodzinnego domu. Brama wjazdowa wyraźnie wyróżnia się na tle zielonej elewacji obiektu, jednak nie tworzy to wrażenia dysharmonii. Wręcz przeciwnie! Ta kompozycja barw doskonale ze sobą harmonizuje, głownie dzięki temu, że biały kolor posiadają również drzwi wejściowe do domu oraz jego ogrodzenie. Taki garaż zdecydowanie przyciąga wzrok, tym bardziej jeżeli jest połączeniem klasyki z barwnym akcentem. 

Ażurowe zadaszenie

Jeżeli posiadacie kilka samochodów, jeden garaż może nie być wystarczający, żeby wszystkie mogły się w nim zmieścić. Przy niewielkiej przestrzeni, dobrze jest wcześniej pomyśleć o tym, w jaki sposób wykorzystać każdy jej metr. Ciekawym konceptem jest połączenie garażu wraz z budynkiem swojego domu, w taki sposób, by powstała dodatkowa powierzchnia dla naszych aut. Projektanci z KROPKA STUDIO wykorzystali do tego celu ażurowe zadaszenie, które rozciąga się pomiędzy ścianami budowli. To doskonała koncepcja, która jest nie tylko praktyczna, ale i bardzo efektowna! Z pewnością znajdzie swoich zwolenników w gronie wielbicieli czterech kółek.

Odpowiedni podjazd

Dom w Burowie WIZJA Wiejski garaż
WIZJA

Dom w Burowie

WIZJA

Podstawową funkcją garażu jest zapewnienie miejsca dla naszych drogocennych pojazdów, w którym będą one bezpieczne i unikną różnych uszkodzeń. Musicie pamiętać o tym, że przestrzeń przed garażem jest równie ważna co jego środek! Bez odpowiedniego podjazdu, Wasze samochody mogą ulec niespodziewanym usterkom, co negatywnie wpływa na komfort psychiczny i z pewnością wymaga dodatkowego wkładu finansowego. Profesjonaliści z pracowni WIZJA zdecydowali się zatem na wyrównanie terenu, by uniknąć niepotrzebnych nadużyć zawieszenia aut. Ponadto, przed samym wjazdem do garażu wylano równomiernie beton. Dzięki temu powstał specjalny podjazd pod obiekt, który sprawia, że samochodowe manewry już nie będą stanowić dla nikogo trudności!

Szukacie innych inspirujących pomysłów na urządzenie garażu? Sprawdźcie:

Garaże nie z tej ziemi

Który przykład podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu