Projekty,   zaprojektowane przez Decoré Interiorismo

10 luster, od których nie oderwiecie wzroku

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Większość z nas traktuje lustro jak jako element dekoracyjny, który poprawi znacznie wygląd danej przestrzeni. Rzeczywiście tak jest, jednak warto uświadomić sobie, że lustro to nie tylko ozdoba wnętrza, to także funkcjonalny element, który przede wszystkim odbija światło, pogłębia przestrzeń i dodaje jej kilkunastu bądź kilkudziesięciu centymetrów kwadratowych powierzchni. Lustro możemy zarówno wykorzystywać wewnątrz naszych czterech kątów, jak i na zewnątrz. Z resztą zobaczcie sami!

1. Styl i elegancja

Na początek chcielibyśmy pokazać Wam jak w zwykłej, klasycznej sypialni może prezentować się lustro. Otóż w tym pomieszczeniu zdecydowano się wykorzystać lustro w niecodziennej formie, albowiem pełni ono funkcję ścianki działowej, oddzielającej część sypialnianą od łazienki. Dzięki temu całość nabrała wyrazistości, elegancji i szykownego stylu. Lśniące nawierzchnie dodają blasku i unikalnego charakteru. 

2. Magiczny sposób

Nieprawdopodobnie oryginalny i wyjątkowy dom, który w rzeczywistości składa się z dwóch kondygnacji: parteru i pierwszego piętra. Patrząc na to zdjęcie można odnieść wrażenie, że dom unosi się nad ziemią bądź jest formą nowoczesnego domku na drzewie. Nic bardziej mylnego, architekci zdecydowali się pokryć dolną część domu szkłem refleksyjnym, dzięki temu jest ona niezauważalna i odbija naturalny krajobraz. 

3. Pokój dla nastolatka

Aranżacja przestrzeni dla naszych pociech to arcytrudne zadanie, bowiem pod uwagę musimy wziąć nie tylko funkcjonalność, ale także odpowiednią estetykę oraz potrzeby dziecka. W małych wnętrzach doskonale sprawdzi się lustro, które nie tylko doda głębi i kilku centymetrów powierzchni, ale także podkreśli atrakcyjny i niebanalny wygląd przestrzeni.

4. Domowe SPA

Powyższe pomieszczenie prezentuje się wręcz doskonale, bardziej przypomina nam gabinet odnowy biologicznej aniżeli typową łazienkę. Do jej aranżacji wykorzystano drewnianą boazerię oraz szeroki pas lustra, które dodatkowo podkreślono oświetleniem ledowym. Dzięki temu wnętrze prezentuje się bardzo klimatycznie i nastrojowo. 

5. Małe wnętrze

Jak już wspomnieliśmy lustro to nie tylko ciekawy dodatek, który podkreśla wyjątkową i oryginalną estetykę wnętrza, to także idealny sposób na powiększenie pomieszczenia. Tak też było w powyższym przypadku- niewielkich rozmiarów sypialnia, w której główną dekoracją jest niebieska, wyrazista ściana została optycznie powiększona i pogłębiona poprzez wykorzystanie obszernego lustra po przeciwnej stronie łóżka. 

6. Lustrzana elewacja

Projekty,  Gastronomia zaprojektowane przez bandesign
bandesign

Mirrors

bandesign

Nowoczesne domy to już nie tylko wymyślne, futurystyczne konstrukcje, to także oryginalne i niebanalne pomysły na fasadę, dzięki której zyskują one zupełnie innego charakteru. W tym przypadku fasadę pokryto, wcześniej już wspomnianym, szkłem refleksyjnym. Dom posiada bardzo prostą, wręcz minimalistyczną formę, aczkolwiek dzięki zastosowaniu oryginalnej elewacji, całość prezentuje się zjawiskowo, unikatowo i bardzo współcześnie. 

7. Wersja romantyczna

Nareszcie przykład, który ukazuje nam lustro w najbardziej rozpowszechnionej formie, czyli dekoracji pomieszczenia. Jasna, pełna światła i romantycznego charakteru przestrzeń, nabrała bardziej atrakcyjnego i efektownego wyglądu, dzięki lustrze w bogato zdobionej, drewnianej ramie. Czyż to wnętrze nie prezentuje się wręcz perfekcyjnie? 

8. Klimatyczne wnętrze

Ta sypialnia jest pełna uroku, tajemniczości i wdzięku, a wszystko za sprawą trzech istotnych detali: światła, kolorystyki oraz lustra. Odpowiednio dobrane oświetlenie buduje klimat i atmosferę w pomieszczeniu, właściwie dobrana kolorystyka daje poczucie bezpieczeństwa, kreuje subtelny nastrój, natomiast lustro pogłębia wszystkie te efekty. Doskonałe połączenie!

9. Blask i przejrzystość

Marmur to skała, która dodaje nie tylko elegancji wnętrzom, ale także luksusu i klasy. Łazienka powyżej prezentuje się nienagannie- jasna nawierzchnia odbija światło, powoduje, że wnętrze wygląda bardziej świetliście i przejrzyście, z kolei lustro pogłębia całość. 

10. Styl retro

Pomysł na małe i ciasne pomieszczenie? Rozwiązanie jest proste- lustro! Ciekawy wzór na płytkach podkreśla atrakcyjny wygląd pomieszczenia i tworzy kontrast pomiędzy deseniem na ścianie, a tym co odbija się w lustrze. 

Który z pomysłów zrobił na Was największe wrażenie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu