Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez 水相設計 Waterfrom Design

10 niezwykle eleganckich i stylowych łazienek

Alicja O. Alicja O.
Google+
Loading admin actions …

Łazienka może być najbardziej stylowym pomieszczeniem Twojego domu.  Nie wierzysz? Obejrzyj zestawienie dziesięciu aranżacji, które przygotowaliśmy w tym Katalogu Inspiracji. Skupiliśmy się na projektach stawiających na elegancję i szyk, którym nie brak jednak funkcjonalności. Zobaczcie, która będzie Waszą ulubioną!

1. Elegancja w każdym rogu

Pomieszczenie o regularnym kształcie przedzielił panel, przy którym zainstalowano umywalki i lustra. Z jego drugiej strony znajduje się pokaźnych rozmiarów obszar prysznicowy. Pomimo komplikacji, jaką stworzył ten element wyposażenia, aranżację łazienki udało się utrzymać elegancką i stylową.

2. Lustrzane odbicie

Lustra i przeszklenia to elementy, które najlepiej sprawdzą się w łazienkach o ograniczonej przestrzeni. Obszar prysznica oddzielono w przypadku tej aranżacji przezroczystą szybą, tworząc fizyczną granicę, która optycznie nie zmniejsza wnętrza łazienki. Duże lustro oraz kafelki o wysokim połysku, które pokrywają ściany, odbijają sztuczne światło i czynią wnętrze łazienki jasnym, a co za tym idzie- wizualnie przestronniejszym.

3. Eleganckie ściany

Nie każdy może pozwolić sobie na pokrycie ścian łazienki marmurem. Na szczęście na rynku dostępne są płytki ceramiczne, które doskonale imitują ten szlachetny materiał.

4. Klimatyczne oświetlenie

W łazience, w której chcemy osiągnąć efekt glamour, warto zainstalować elementy oświetlenia emitujące bardziej przytłumione światło. Zadbają one o klimatyczną, nieco tajemniczą atmosferę.

5. W kamieniu

Miłośnicy naturalnych, ale szlachetnych materiałów z pewnością docenią efekt, jaki we wnętrzach osiągnąć można za pomocą naturalnego kamienia. Za sprawą jego wyrazistej tektury i specyficznego koloru należy zestawić go z materiałami neutralnymi i stonowanymi.

6. Siła symetrii

Dla wielu elegancja równoznaczna jest z symetrią. Trudno się z tym nie zgodzić, patrząc na to, w jaki sposób zaaranżowano tę łazienkę. Dwie identyczne umywalki, takie same szafki o lustrzanych frontach, a wszystko to utrzymane w idealnych proporcjach- tylko pozazdrościć!

7. Ponadczasowa mozaika

Mozaika jest tym elementem wykończenia wnętrz łazienki, który nigdy nie wychodzi z mody. Doskonale wpisuje się w każdy rodzaj aranżacji, bez względu na styl. Wykorzystana z umiarem, potrafi ożywić każde, nawet najbardziej minimalistycznie urządzone wnętrze.

8. Imitacja cegły

Innym modnym materiałem, którym pokryć można ściany w eleganckiej łazience, są płytki imitujące cegłę. Chodzi bardziej o jej kształt i trójwymiarowy efekt, jaki kreuje, niż o sam kolor. Białe kafelki świetnie komponują się z drewnem i armaturą o minimalistycznym designie.

9. Przeszklona

Jeżeli Wasz dom oddalony jest od sąsiednich budynków, a wnętrze łazienki jest niedostrzegalne z ulicy, dlaczego by nie otworzyć jej za pomocą wielkoformatowych okien? Zostanie zalana naturalnym światłem, a my zyskamy wspaniałe widoki, którymi cieszyć można się podczas długich kąpieli.

10. Funkcjonalne rozwiązania

Łazienka o szklanych ścianach i szklanym suficie? Dlaczego nie. Nowoczesny system żaluzji pozwoli zaznać prywatności wtedy, kiedy tego potrzebujemy.

Który projekt chętnie widzielibyście w swoich domach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu