Projekty,  Salon zaprojektowane przez Pablo Muñoz Payá Arquitectos

Ten nowoczesny dom sprawi, że pokochasz go od pierwszego wejrzenia

Katarzyna Świątoniowska Katarzyna Świątoniowska
Loading admin actions …

Coraz częściej, planując aranżację nowych pomieszczeń, skłaniamy się raczej ku nowoczesności i przestronności. Powoli odchodzą klasyczne, zabudowane wnętrza z mnóstwem detali. Teraz chcielibyśmy, by nasz dom pozostał przestronny i utrzymany w jasnych barwach. Co zrobić, gdy nasza przestrzeń jest ograniczona? Lub kiedy marzymy o nowoczesnym, lecz jednocześnie oryginalnym wnętrzu? 

Dzisiaj prezentujemy Wam cudowny dom, który jest jednocześnie jasny, przyjemny, stylowy i funkcjonalny. Kto wie, może uda Wam się znaleźć inspiracje idealne do wykorzystania u siebie. Zapraszamy do środka!

Cudowna otwartość

Wchodzimy do środka i pierwszym pomieszczeniem, jakie widzimy, jest salon. Bardzo przestronny, o skromnej zabudowie i nowoczesnym wzornictwie. Całość została utrzymana w odcieniach bieli i jasnego brązu, jedynym ciemniejszym akcentem jest rozległa kanapa. Zwróć uwagę, że pomimo małego okna, mieszkańcy nie mogą narzekać na ponure i zaciemnione wnętrze. Biel, duża powierzchnia, a także sprytne punktowe światełka zamontowane na suficie nie pozwalają cieniowi wedrzeć się do środka. Nieliczne elementy dekoracyjne ustawiono na nowatorskich szafkach, co podkreśla porządek, wręcz sterylność wnętrza.

Przestrzeń jadalna

Po drugiej stronie salonu zlokalizowano przestrzeń jadalną. Została częściowo odgrodzona szklaną ścianą, zachowuje jednak charakter otwarty. Utrzymano ją w klimacie podobnym do salonu, minimalistyczną i białą, z elementami jasnego drewna. Z tej perspektywy możemy zauważyć, w jak ciekawy sposób zaaranżowano ściany i sufit, zdają się być jedną powierzchnią, w której łączy się jasne drewno i biel, a wszystko rozświetlają jasne punkciki.

Kącik kinomana

Przestrzeń telewizyjna z pewnością zachwyci nawet największego kinomana. Prostota i estetyka sprawia, że telewizor wysuwa się tu na pierwszy plan. Schody po jednej stronie, a zabudowa po drugiej sprawiają, że ekran znajduje się we wnęce, niczym kinowy ekran. Dodatkowo podkreśla to biały pasek biegnący od dołu telewizora aż do sufitu. Z pewnością wielką przyjemnością będzie położyć się na wygodnej kanapie i spędzić wieczór z ulubionym filmem.

Stylowa kuchnia

To kuchnia niczym z futurystycznego filmu o domu przyszłości. Utrzymana w idealnej bieli, jedynymi elementami w odmiennym kolorze są jasnobrązowe nogi krzeseł i sufit. Wszystkie sprzęty zostały zabudowane tak, by nic nie zakłócało perfekcyjnej, jednolitej powierzchni mebli. Zlew oraz elektryczna płyta zlokalizowane zostały w niewielkiej wnęce, dopasowanej kolorystycznie do nowoczesnej, dużej lodówki. Pomieszczenie sprawia wrażenie czystości, niczym w najbardziej stylowej restauracji.

Sprytne przechowywanie

W tym domu wszystko jest takie idealne, można by pomyśleć. Gdzie tu znaleźć miejsce na przechowywanie jakichkolwiek rzeczy? Już wyjaśniamy! Z zewnątrz pomieszczenie może wydawać się niezbyt praktyczne, jednak wcale tak nie jest. Przykładem niech będzie choćby ta… szafka schowana za telewizorem. Wystarczy odsunąć nasz sprzęt telewizyjny, a zyskujemy sporą powierzchnię do przechowywania. Również wszystkie szafki dookoła oraz pod ekranem oferują wiele miejsca. Wszystko zostało pomyślane tak, by nic niepotrzebnego nie znajdowało się na widoku. To jednak nie świadczy o tym, że właściciele nie mają miejsca, by schować swoje rzeczy.

Sypialnia jak ze snów

Z części wypoczynkowo – jadalnej, przejdźmy teraz do sypialni. Jak widać, została zaprojektowana w tym samym nowoczesnym stylu co reszta domu. Całą jedną ścianę przekształcono w szafę, bardzo podobną do szafek w kuchni, które widzieliśmy niedawno. Można być pewnym, że taka szafa pomieści wszystkie nasze kreacje. Duże, jasne łóżko z minimalistyczną ramą sprawia, że chciało by się zanurzyć w czystej i pachnącej pościeli. Jedynym elementem dekoracyjnym jest tu mały kwiatek stojący na szafce przy łóżku. Z pewnością każdy poranek w tej sypialni wyzwala w nas energię na cały dzień.

Miniaturowa łazienka

Czas na niespodziankę! Otwórzmy jedną z części białej szafy, a w środku znajdziemy… umywalkę. Tak, nie musimy iść do łazienki, by dokonać podstawowej porannej toalety czy też umyć zębów wieczorem. To nowatorskie, lecz praktyczne rozwiązanie, rzadko widywane we wszelkiego typu projektach.

Wejście na strych

Styl został konsekwentnie utrzymany w całym budynku, także na korytarzach. Pomieszczenie to łączy górne piętro z dolnym, to tu znajduje się wyjście na schody. Spójrzmy teraz w górę. Prócz sporej ilości szafek i innych, praktycznych pomysłów na przechowywanie, mieszkańcy dysponują też strychem. Klapa została idealnie dopasowana do sufitu, tak by na pierwszy rzut oka nie dało się nic dostrzec. Wystarczy jednak wysunąć schody i już możemy wspinać się na górę, by sprawdzić, jakie skarby zostały ukryte na strychu.

Schludna elewacja

Na pożegnanie rzućmy okiem na zewnętrzną elewację tego szeregowego domku. Z zewnątrz możemy zauważyć, że nie jest on wcale duży. To rozmieszczenie wnętrz, puste przestrzenie, użyte w aranżacji kolory i materiały sprawiają, że wydaje się dużo obszerniejszy, niż jest w rzeczywistości. 

Szukasz innych pomysłów na zachwycający dom? Zajrzyj tutaj: 7 domów rodzinnych, które zapierają dech w piersiach

Szafka za telewizorem czy miniłazienka? Które rozwiązanie zaskoczyło Cię bardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu