Lustra w każdym pomieszczeniu- 6 przykładów | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Lustra w każdym pomieszczeniu- 6 przykładów

Alicja Olko Alicja Olko
Gdańsk, ul.Szafarnia Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od Raca Architekci Eklektyczny
Loading admin actions …

Lustro jest dodatkiem do wnętrz, pełniącym różnorakie funkcje- jest nie tylko dekoracją ścian, ale także praktycznym elementem, który znajdzie swoje zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu. Na rynku dostępne są setki rodzajów luster, poczynając od ich rozmiaru, poprzez kształt, a kończąc na kolorze obramowania. Stanowią one ten dodatek do wnętrz, który świetnie prezentować będzie się we wnętrzach zaaranżowanych w każdym stylu.

Zobaczcie, jak dobrać lustro do każdego pomieszczenia w naszym domu!

W korytarzu

Gdańsk, ul.Szafarnia Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od Raca Architekci Eklektyczny
Raca Architekci

Gdańsk, ul.Szafarnia

Raca Architekci

Lustra na wysokość całej ściany to doskonały pomysł na element aranżacji korytarza. Ta strefa, pełniąca rolę węzła komunikacyjnego, jest zazwyczaj pomieszczeniem długim i wąskim, a co za tym idzie wydaje się ciasna i ciemna. Siłę lustra w takim wnętrzu świetnie obrazuje aranżacja autorstwa studia Raca Architekci. Jedna ze ścian pokryta została lustrzanymi panelami, odbijającymi przeciwległą powierzchnię, co daje efekt pogłębionej przestrzeni. Odpowiednie oświetlenie i jasna kolorystyka dodatkowo pozytywnie wpływają na wrażenie, jakie sprawia ten korytarz.

W przedpokoju

mieszkanie pomiędzy miastami | between big cities Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od Studio Malina Skandynawski
Studio Malina

mieszkanie pomiędzy miastami | between big cities

Studio Malina

Duże lustro w przedpokoju to niezbędny element wyposażenie tego pomieszczenia. Jego rozmiar dobieramy jednak do naszych indywidualnych potrzeb. Zazwyczaj jest to lustro, odbijające naszą całą sylwetkę, lub takie, w którym przeglądać można się od pasa w górę. Pierwsza opcja jest nie tylko bardziej praktyczna, ale i lepiej działa na wnętrze przedpokoju, czyniąc go przestronniejszym, a jego przestrzeń głębszą. Doskonałym przykładem jest aranżacja architektów ze Studia Malina, w której to lustro spełnia obie role- dekoracyjną i funkcjonalną.

W salonie

Salon jest właśnie tym pomieszczeniem, którego ściany pokrywamy najczęściej elementami dekoracyjnymi. Lustro z powodzeniem może się znaleźć wśród nich. Warto wtedy postawić na model o nieco bardziej fantazyjnym kształcie i ozdobnej oprawie. Salon, zaaranżowany przez Pracownię Wnętrz Kramkowska, odbija się w okrągłym lustrze wiszącym na jednej ze ścian, co pokazuje jego ciekawą właściwość w pogłębianiu przestrzeni. Lustro w pokoju dziennym odbija też naturalne światło, wpadające przez okno, czyniąc jego wnętrze jaśniejszym.

W sypialni

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Lustrzana szafa to jeden z najpopularniejszych i najpowszechniej wykorzystywanych sposobów na optyczne powiększanie przestrzeni w sypialni. Doskonale zdają sobie z tego sprawę projektanci ze studia Novi Art, którzy na taki właśnie sposób wprowadzenia luster do aranżacji się tu zdecydowali. Zalety takiego rozwiązania są liczne- kreacja dodatkowej przestrzeni, granie światłem, rozjaśnianie wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, aby drzwi szafy zaopatrzone były w specjalne podłużne uchwyty bądź rączki, co umożliwi ich swobodne, bezdotykowe otwieranie. Nie ma przecież nic gorszego niż ślady rąk na lustrze!

W pokoju nastolatki

pokój M Eklektyczny pokój dziecięcy od NaNovo Eklektyczny
NaNovo

pokój M

NaNovo

W pokoju dla młodej dziewczyny lustro jest jednym z najważniejszych elementów. Musi zatem nie tylko idealnie spełniać swoje funkcje praktyczne, ale także stanowić silny element dekoracyjny wnętrza. Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie lustra w taki sposób, aby można było przed nim wykonywać precyzyjny makijaż. W pokoju zaaranżowanym przez architektkę z pracowni NaNovo kształt i forma lustra doskonale wpisują się w tę oryginalną i młodzieżową aranżację.W

łazience

W łazience

90m, Ochota, Wwa Klasyczna łazienka od dziurdziaprojekt Klasyczny
dziurdziaprojekt

90m, Ochota, Wwa

dziurdziaprojekt

Zwłaszcza w małych łazienkach rodzaj i rozmiar lustra jest niezwykle istotny. Liczne przeszklenia w tym pomieszczeniu, w tym właśnie lustra, niezwykle dobrze sprawdzają się, gdy dysponujemy niewielką, ograniczoną przestrzenią. Moc lustra widać doskonale na przykładzie łazienki zaaranżowanej przez pracownię Dziurdzia Projekt. Odbija się w nim nie tylko całe wnętrze, ale także światło padające z mistrzowsko rozmieszczonych elementów oświetlenia. Tym samym pomieszczenie to jest jaśniejsze i przestronniejsze.

Więcej luster w różnych aranżącjach znajdziecie w Katalogu Inspiracji 6 luster, których pozazdrościłaby nawet sama Królowa Śniegu!

W którym pokoju lustro jest dla Was najważniejsze?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu