Lustra w każdym pomieszczeniu- 6 przykładów

Alicja Olko Alicja Olko
Gdańsk, ul.Szafarnia Raca Architekci Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody
Loading admin actions …

Lustro jest dodatkiem do wnętrz, pełniącym różnorakie funkcje- jest nie tylko dekoracją ścian, ale także praktycznym elementem, który znajdzie swoje zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu. Na rynku dostępne są setki rodzajów luster, poczynając od ich rozmiaru, poprzez kształt, a kończąc na kolorze obramowania. Stanowią one ten dodatek do wnętrz, który świetnie prezentować będzie się we wnętrzach zaaranżowanych w każdym stylu.

Zobaczcie, jak dobrać lustro do każdego pomieszczenia w naszym domu!

W korytarzu

Gdańsk, ul.Szafarnia Raca Architekci Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody
Raca Architekci

Gdańsk, ul.Szafarnia

Raca Architekci

Lustra na wysokość całej ściany to doskonały pomysł na element aranżacji korytarza. Ta strefa, pełniąca rolę węzła komunikacyjnego, jest zazwyczaj pomieszczeniem długim i wąskim, a co za tym idzie wydaje się ciasna i ciemna. Siłę lustra w takim wnętrzu świetnie obrazuje aranżacja autorstwa studia Raca Architekci. Jedna ze ścian pokryta została lustrzanymi panelami, odbijającymi przeciwległą powierzchnię, co daje efekt pogłębionej przestrzeni. Odpowiednie oświetlenie i jasna kolorystyka dodatkowo pozytywnie wpływają na wrażenie, jakie sprawia ten korytarz.

W przedpokoju

mieszkanie pomiędzy miastami | between big cities Studio Malina Skandynawski korytarz, przedpokój i schody
Studio Malina

mieszkanie pomiędzy miastami | between big cities

Studio Malina

Duże lustro w przedpokoju to niezbędny element wyposażenie tego pomieszczenia. Jego rozmiar dobieramy jednak do naszych indywidualnych potrzeb. Zazwyczaj jest to lustro, odbijające naszą całą sylwetkę, lub takie, w którym przeglądać można się od pasa w górę. Pierwsza opcja jest nie tylko bardziej praktyczna, ale i lepiej działa na wnętrze przedpokoju, czyniąc go przestronniejszym, a jego przestrzeń głębszą. Doskonałym przykładem jest aranżacja architektów ze Studia Malina, w której to lustro spełnia obie role- dekoracyjną i funkcjonalną.

W salonie

Salon jest właśnie tym pomieszczeniem, którego ściany pokrywamy najczęściej elementami dekoracyjnymi. Lustro z powodzeniem może się znaleźć wśród nich. Warto wtedy postawić na model o nieco bardziej fantazyjnym kształcie i ozdobnej oprawie. Salon, zaaranżowany przez Pracownię Wnętrz Kramkowska, odbija się w okrągłym lustrze wiszącym na jednej ze ścian, co pokazuje jego ciekawą właściwość w pogłębianiu przestrzeni. Lustro w pokoju dziennym odbija też naturalne światło, wpadające przez okno, czyniąc jego wnętrze jaśniejszym.

W sypialni

Lustrzana szafa to jeden z najpopularniejszych i najpowszechniej wykorzystywanych sposobów na optyczne powiększanie przestrzeni w sypialni. Doskonale zdają sobie z tego sprawę projektanci ze studia Novi Art, którzy na taki właśnie sposób wprowadzenia luster do aranżacji się tu zdecydowali. Zalety takiego rozwiązania są liczne- kreacja dodatkowej przestrzeni, granie światłem, rozjaśnianie wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, aby drzwi szafy zaopatrzone były w specjalne podłużne uchwyty bądź rączki, co umożliwi ich swobodne, bezdotykowe otwieranie. Nie ma przecież nic gorszego niż ślady rąk na lustrze!

W pokoju nastolatki

pokój M NaNovo Eklektyczny pokój dziecięcy
NaNovo

pokój M

NaNovo

W pokoju dla młodej dziewczyny lustro jest jednym z najważniejszych elementów. Musi zatem nie tylko idealnie spełniać swoje funkcje praktyczne, ale także stanowić silny element dekoracyjny wnętrza. Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie lustra w taki sposób, aby można było przed nim wykonywać precyzyjny makijaż. W pokoju zaaranżowanym przez architektkę z pracowni NaNovo kształt i forma lustra doskonale wpisują się w tę oryginalną i młodzieżową aranżację.W

łazience

W łazience

90m, Ochota, Wwa dziurdziaprojekt Klasyczna łazienka
dziurdziaprojekt

90m, Ochota, Wwa

dziurdziaprojekt

Zwłaszcza w małych łazienkach rodzaj i rozmiar lustra jest niezwykle istotny. Liczne przeszklenia w tym pomieszczeniu, w tym właśnie lustra, niezwykle dobrze sprawdzają się, gdy dysponujemy niewielką, ograniczoną przestrzenią. Moc lustra widać doskonale na przykładzie łazienki zaaranżowanej przez pracownię Dziurdzia Projekt. Odbija się w nim nie tylko całe wnętrze, ale także światło padające z mistrzowsko rozmieszczonych elementów oświetlenia. Tym samym pomieszczenie to jest jaśniejsze i przestronniejsze.

Więcej luster w różnych aranżącjach znajdziecie w Katalogu Inspiracji 6 luster, których pozazdrościłaby nawet sama Królowa Śniegu!

W którym pokoju lustro jest dla Was najważniejsze?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu