Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Polistudio A.E.S.

10 zdjęć małych, ale niezwykle efektownych kuchni, które zapragniesz skopiować

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Często w budownictwie wielorodzinnym można spotkać mieszkania, w których układzie przewidziano niewiele miejsca na kuchnię, najczęściej jest to aneks w pokoju dziennym, niekiedy nawet brak jest kuchni albo jest ona mikroskopijna. Podobnie w przypadku kawalerki, która jest najczęściej bardzo mała i z założenia przeznaczona dla jednej osoby, miejsca na kuchnię jest niewiele. Amatorzy wspólnego rodzinnego gotowania będą zawiedzeni!

Na szczęście są pewne sposoby, które sprawią, że przyrządzanie posiłków będzie wygodne nawet na niewielkiej przestrzeni. Tutaj najważniejszy jest plan i dobra organizacja przestrzeni w efekcie której powstają wspaniałe, stylowe i funkcjonalne mini kuchnie. Co ciekawe, rozwiązanie to można stosować nie tylko w mieszkaniach, ale również w aneksach kuchennych niewielkich biur, tam gdzie nie ma miejsca i potrzeby organizowania oddzielnych kuchni. 

Zobaczcie piękne zdjęcia 10 kompaktowych kuchni, zaprojektowanych przez najlepszych architektów z bazy homify… Zapraszamy! 

Szafki do samego sufitu

Jeśli metrów kwadratowych do dyspozycji jest niewiele, ważne, aby zadbać o dobre rozmieszczenie powierzchni do przechowywania. Duża ilość szafek jest wskazana, najlepiej zamontować szafki na górze kuchni i na dole. Na zdjęciu widzimy, że właściciele tej niewielkiej białej kuchni, zdecydowali się wykonać specjalną zabudowę, która sięga aż po sam sufit. Dzięki temu w pomieszczeniu panuje porządek, a wszystkie akcesoria mają swoje miejsce. 

Ściana w pełni wykorzystana

Doskonałą alternatywą pozwalającą na wykorzystanie dostępnej przestrzeni do maksimum jest umieszczenie kuchni wzdłuż jednej ze ściany. Takie rozwiązanie sprzyja lepszej ergonomii, mobilności między jednym a drugim obszarem, a także pomaga utrzymać całą przestrzeń w porządku. Można nawet zainstalować przesuwane ściany, które pomagają ukryć kuchnię, gdy nie jest używana.

W kształcie litery U

Jedną z najczęstszych potrzeb użytkowników jest to, by ich kuchnia była nowoczesna i komfortowa, a przyrządzanie w niej posiłków, możliwie najłatwiejsze. Konstrukcja w kształcie litery U przystosowuje się do takich wymogów: jest bardzo nowoczesna i sprawia, że wszystkie niezbędne naczynia , akcesoria i sprzęty są na wyciągnięcie ręki. W ten sposób przyczynia się do oszczędzania czasu.

Minimalistyczny design

Na niewielkich przestrzeniach sprawdzą się minimalistyczne kuchnie z niewieloma dodatkami. Niewielkie jasne meble, jasne ściany i blaty lub geometryczne zestawienia bieli z szarością to doskonałe pomysły do mini kuchni. Nie pomniejszą jej, a ze względu na brak dodatków nie zapchają optycznie.

Kuchenne meble modułowe

Świetnym rozwiązaniem do niewielkiej kuchni są meble modułowe. Pojedyncze elementy o różnych wymiarach, dostępne są w szerokiej gamie wzorów i w wielu wersjach kolorystycznych, co stwarza nieograniczone możliwości aranżacji kuchni – w jasnych czy też ciemnych odcieniach. W każdej chwili możemy je dowolnie przesuwać i zestawiać w różnej konfiguracji. Pozwala to na łatwe wpasowanie konkretnego mebla w wolną przestrzeń.

Wszędzie biel

W myśl zasady „Czarne wyszczupla’, zrezygnujmy z ciemnych mebli w małej kuchni. Jasne odcienie szafek i półek sprawdzą się doskonale! Jasna jednokolorowa tonacja optycznie powiększy pomieszczenie. Do białych czy pastelowych mebli pasują gładkie, jasne blaty. Myślicie że to nudne? Dodajcie mocny, intensywny akcent kolorystyczny – taki jak na zdjęciu powyżej. 

Z kuchenną wyspą

Włączenie wyspy do kuchni może stać się strategicznym pomysłem projektowym – nawet w wypadku niewielkiego metrażu. Dzięki temu można przyspieszyć wiele czynności podczas gotowania, ułatwić sobie codzienne prace i przechowywanie. Ważne jest również to, że w przypadku braku stołu, wyspa może bez problemu odegrać tę rolę.

Marmurowe blaty

Marmur od lat uważany jest za jeden z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych materiałów wykończeniowych. Rok 2017 upłynie właśnie pod znakiem tego kamienia i to zarówno w postaci akcentów, dodatków jak i całych ścian lub mebli. Warto zainwestować w ten trend. 

Więcej na temat tendencji w wykończeniach wnętrz na 2017 rok przeczytacie tutaj: 10 najnowszych trendów na 2017!

Krzesła do jadalni

Ważne jest aby pamiętać że krzesła, które zostaną umieszczone w kuchni muszą pasować do wystroju wnętrza. Bardzo ważne jest żeby kolory były ze sobą spójne bo w przeciwnym razie można utracić istotę projektu. Paleta barw nie jest jednak najważniejsza – w małej kuchni potrzeba małych krzeseł, które nie zajmą zbyt dużo miejsca. Wygodne fotele umieśćcie lepiej w salonie. 

Wielofunkcyjne meble

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez raro
raro

Casa FG

raro

Wybierając wielofunkcyjne meble, akcesoria kuchenne czy dekoracyjne dodatki, oszczędzamy nie tylko miejsce, ale i pieniądze. To dlatego pojawia się coraz więcej rzeczy, którym projektanci przypisują dodatkowe zadania. Popularne stają się zlewy, które dodatkowo pełnią funkcje kosza na drobne śmieci, stojaka na noże, ociekacza do naczyń. Jeśli kuchnia ma wnęki, można je wykorzystać, montując w nich szafki. Bądźcie na bieżąco z nowinkami technologicznymi! 

Jak Wam się podobają te małe kuchnie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu