Projekty,  Salon zaprojektowane przez Friso Woudstra Architecten BNA B.V.

Spraw aby Twój dom był zawsze piękny i gościnny – unikaj tych błędów

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Chcecie aby Wasz dom był ciepły, przytulny, zaciszny i wspaniale zaprojektowany, a goście którzy Was odwiedzą wychodzili pod ogromnym jego wrażeniem? To łatwiejsze niż myślicie, zazwyczaj na drodze do perfekcji stoją podstawowe błędy, które popełniamy meblując i urządzając dom czy mieszkanie. 

Niezależnie od tego czy inspirujecie się minimalizmem czy stylem rustykalnym, możecie uczynić swój dom uczynić swój dom tak ciepły i przytulny, jak to tylko możliwe. Wystarczy, że dowiecie się jakich błędów należy unikać, jeśli chcecie aby Wasza przestrzeń była nastrojowa i czarująca… Czytajcie dalej! 

Błąd 1: Za dużo kolorów

Aby dom stał się przytulniejszy, należy przestrzegać zasady nie używania zbyt dużo kolorów. Zachowajcie paletę kolorów tak prostą, jak to możliwe. To sprawia, że każdy pokój wygląda bardziej elegancko i przytulne. Trendy i sezonowe kolory zmieniają się cały czas więc warto wybrać kolory, które będą uniwersalny. Zaszaleć można w dodatkach – nie są one drogie i można je zmieniać stosunkowo często. 

Ostrożnie wybierzcie paletę kolorów oraz mocne akcenty i nie używajcie za dużo koloru. Zobaczcie salon ze zdjęcia – on stanowi idealny przykład stonowanej, beżowej i blado różowej tonacji barw. Wygląda bardzo zachęcająco. 

Błąd 2: Zakup niewłaściwy mebli

Kochamy zakupy, także te w sklepie meblowym, ale nie powinniśmy robić ich pod wpływem impulsu. Gdy kupujecie meble do domu, każdy element powinien być wybrany z miłością i troską. Poświęćcie trochę czasu, aby upewnić się, że umeblowanie które wybierzecie będzie funkcjonalne, wygodne i stylistycznie dopasowane do wnętrza. Musi także idealnie odpowiadać waszym potrzebom. Przytulne domy mają dobrze dopasowane i spójne meble, a nie miszmasz stylów.

Błąd 3: uwielbienie TV

Miejsce umieszczenia TV w domu jest bardzo istotne. Zależy przede wszystkim, od stylu życia i preferencji mieszkańców. Pomyślcie o tym, jak spędzacie czas kiedy jesteście w domu, jak lubicie wypoczywać. Dla domatorów, którzy kochają wieczory na kanapie przed ekranem, idealne będzie ustawienie telewizora w bardziej centralnym miejscu, dzięki czemu będzie go można wygodnie oglądać z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli chcecie natomiast odwrócić uwagę od telewizora to nie sytuujcie go w centrum uwagi. 

Przytulne domy cechuje to, że idealnie spełniają potrzeby domowników, więc projektując swoje cztery kąty myślcie o komforcie i funkcjonalności.

Błąd 4: nadmiar mebli

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Pop Arq

W przytulnym domu powinna panować relaksująca i sympatyczna atmosfera. Nastrój jest tutaj kluczowym elementem. Ciężko mówić o przyjaznym otoczeniu kiedy wokoło rozgardiasz i chaos. Zapamiętajcie tę zasadę:  przytulne domy nie są przepchane meblami! Wyrzućcie elementy, które odpowiadają za tłoczną atmosferę, lub te, których nie należy używać tak często. Czy np. potrzebujecie aż 8 krzeseł jeśli zwykle stołujecie się na mieście? Może warto umieścić kilka na przechowanie w innym pokoju. 

Trudno czuć się wygodnie, gdy pojawia się zbyt wiele mebli w pomieszczeniu. Jeśli potrzebujecie pomocy, koniecznie umówcie się na spotkanie z projektantem lub dekoratorem wnętrz

Błąd 5: słabe oświetlenie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez jose m zamora ARQ
jose m zamora ARQ

Doble altura.

jose m zamora ARQ

Przytulne domy nie są oświetlone jarzeniówkami. Oświetlenie jest często pomijanym elementem, który może być tak zwaną wisienką na torcie. Zupełnie zapominamy o tym, że może ono mieć wręcz magiczny wpływ na wystrój wnętrza. Może to być trudne do uwierzenia, ale naprawdę wystarczy tylko kilka urządzeń w odpowiednim miejscu, a pokój wyda się większy, wyższy, czy… bardziej przytulny. Mniejsze boczne światełka kinkietowe idealnie sprawdzą się na co dzień. Główne światło sufitowe z kolei będzie doskonałe na większe okazje, oficjalne spotkania itd. 

Błąd 6: chłodne tekstylia

Jednym z najprostszych sposobów pomagających sprawić, by dom stał się bardziej przytulny, jest wybór odpowiednich materiałów. Warto otaczać się rzeczami, które lubicie dotykać. Puszyste dywany, tapicerowane meble, miękkie poduchy – wszystko to możne w łatwy sposób sprawić, że atmosfera w pomieszczeniu przestanie być sztywna, a mieszkańcy poczują się komfortowo. Co więcej – w przypadku dużych pokoi wykorzystanie różnego rodzaju tkanin pozwoli zredukować poczucie przestrzeni i zapewnić pożądaną przytulność. 

Na koniec jeszcze parę słów o kolorach. Nie jest tajemnicą, że mają one wręcz magiczną moc oddziaływania na nasz nastrój. Wybierajcie ciepłe, stonowane barwy, a Wasz dom będzie przytulny, kameralny i pełen wdzięku. Więcej na ten temat znajdziecie tu: Jak wpływają na nas kolory we wnętrzach?

Popełniliście któryś z tych błędów? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu