Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez LA Hally Architect

Klasyczna willa o nieskazitelnych wnętrzach

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Klasyczne wille, choć niezwykle czarujące i pełne charyzmy, nastręczają licznych problemów w procesie urządzania ich wnętrz. Niekonwencjonalny układ pomieszczeń, ich nieregularne kształty i rozmiary powodują, że nie jest łatwo przystosować je do współczesnych wymagań mieszkaniowych.

Przed takim właśnie zadaniem stanęli architekci z angielskiej pracowni La Hally. Zdecydowali oni o zachowaniu tradycyjnego charakteru fasady, przy jednoczesnej kompletnej transformacji wnętrz domu.

Obejrzyjcie najlepsze zdjęcia domu z zewnątrz i w środku.

Klasyczna fasada

Imponująca, zarówno pod względem stylu, jak i rozmiaru, posiadłość została unowocześniona i przystosowana do architektonicznych trendów XXI wieku. Wciąż emanuje tradycyjnym urokiem, ale znacznie zyskała na funkcjonalności. Nowe okna zapewniają lepszą izolację termiczną, a materiały elewacyjne sprawiają, że doskonale wpisuje się w charakter okolicznej zabudowy, jak i krajobraz.

Jasne i przestronne wnętrza

Po przekroczeniu progu domu znajdujemy się we wnętrzach urządzonych w sposób nowoczesny, minimalistyczny. Jasne powierzchnie ścian idealnie komponują się z drewnem wykorzystanym do wyłożenia parkietu. Drewniane są także drzwi oraz schody- wszystkie elementy wnętrz odznaczają się prostotą i naturalnością.

Współczesne dodatki

We wnętrzach znajdziemy wiele współczesnych elementów. Wzrok przyciąga lampa sufitowa w kształcie kuli dyskotekowej- element dość nietypowy w klasycznej angielskiej willi. Szklana balustrada sprawia, że naturalne światło wpadające przez liczne okna odbija się, potęgując wrażenie jasności we wnętrzach. Efekt przestronności osiągnięto także dzięki wysokim sufitom.

Nowoczesna kuchnia

Kuchnia w klasycznym angielskim stylu pełna nowoczesnych rozwiązań? Dlaczego nie! Zabudowa kuchenna o kremowych frontach zapewnia mnóstwo miejsca na przechowywanie, łącząc się zaskakująco dobrze z najnowocześniejszymi sprzętami AGD. Na środku pomieszczenia umieszczono wyspę kuchenną połączoną ze stołem. Tym samym kuchnia staje się sercem domu, pełniąc rolę miejsca nie tylko do przygotowywania potraw, ale i do ich spożywania. Z łatwością wyobrazić można sobie całą rodzinę spędzającą tu wspólnie czas.

Stylowa łazienka

Najnowocześniejsze rozwiązania znajdziemy także w łazience. Wykończono ją płytkami o niepowtarzalnej teksturze i modnym, szarym kolorze. Bezbrodzikowy przeszklony prysznic to dobra opcja do pomieszczenia o niewielkim rozmiarze, gdyż wizualnie nie przytłacza przestrzeni. Zarówno armatura, jak i dodatki odznaczają się współczesnym, funkcjonalnym designem.

Od strony ogrodu

Dom otoczony jest przestronnym ogrodem, do którego przechodzi się prosto z ogromnego tarasu. Obszar ten zaprojektowano w sposób prosty, ale elegancki. Z pewnością przyjemnie spędza się tutaj ciepłe letnie dni.

Jak Wam się podobają wnętrza urządzone w takim stylu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu