Od nudnego domu z lat 50-tych do nowoczesnej willi

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od nudnego domu z lat 50-tych do nowoczesnej willi

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,   zaprojektowane przez KleurInKleur interieur & architectuur
Loading admin actions …

Choć dom, którego transformację pokażemy Wam w dzisiejszym Katalogu Inspiracji, znajdował się w dobrym stanie, to jednak jego właściciele wymarzyli sobie lokum bardziej nowoczesne i stylowe. Był to architektoniczny wykwit lat 50-tych ubiegłego stulecia i swoim stylem nie wpisywał się w nurt nowoczesnej architektury. Eksperci odnowili jego fasadę, zarówno od frontu, jak i od strony ogrodu, a także unowocześnili jego wnętrza. Obejrzyjcie efekty tej metamorfozy!

Przed: fasada od strony ulicy

Od strony ulicy dom prezentował się schludnie, ale jasne było, że wybudowany został w zgodzie z zupełnie innymi architektonicznymi trendami. Jednak dzięki ponadczasowemu kształtowi bryły, jak i licznymi oknom krył w sobie ogromny potencjał.

Po: zmiany od frontu

Po renowacji fasada nabrała nowoczesnego charakteru. Klasyczną cegłę pokryto białą farbą, a przylegający do budynku garaż pomalowano na czarno. Ciekawie w projekt wpisuje się ogrodzenie z jasnego drewna. O współczesny wygląd domu dbają także detale, jak chociażby duży numer, umieszczony na murze z przodu.

Przed: od strony ogrodu

Przestarzały charakter domu dostrzec można zwłaszcza od strony ogrodu. Z tej perspektywy budynek bardziej przypomina szopę, niż lokum mieszkaniowe. Tym, co jest tu jednak warte docenienia, to uroczy ogród, otaczający dom z każdej strony.

Po: fasada neutralnym tłem dla ogrodu

Fasada z tyłu wpisuje się w nowoczesny charakter domu. Czarny klinkier świetnie łączy się z licznymi przeszkleniami, dzięki którym wnętrze domu otwiera się na otoczenie. Ciemna fasada budynku stanowi dobre tło dla pięknie utrzymanego ogrodu.

Po: ogród w pełnej krasie

Z tej perspektywy podziwiać możemy ogród w pełnej krasie. Pięknie utrzymany trawnik, klomby składające się z niskich krzewów, kwitnąca wiśnia japońska i elementy małej architektury składają się na ogród, który przyprawiać może o gorzkie poczucie zazdrości.

Po: nowoczesne wnętrze

Estetyka lat 50-tych zniknęła także z wnętrz domu. Zaaranżowano je w stylu nowoczesnym, wykorzystując do tego współczesne materiały i designerskie meble. Kombinacja kolorów i tekstur nadaje wnętrzom niemal futurystyczny charakter. Ciekawie podzielono obszar strefy dziennej, wykorzystując panel z telewizorem jako ściankę działową między obszarem salonu i jadalnia a wypoczynkowego lounge.

Inny projekt przed i po obejrzycie w Katalogu Inspiracji Niezwykła metamorfoza zwykłego domu!

Jak Wam się podoba efekt po?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu